Mopneet

Bu hafta başıma gelen bir sorun, 8 mbps tarifem var, internet 3-10 dk aralıklarla gidiyor ve 5 dk bekleyince geri geliyor. Bazen kendiliğinden düzelip uzun süre sorunsuz devam ediyor, bazen ise 5-10 saat sürüyor. Farklı modem ile denedim, sorun modemde değil. DSmart'ı arayıp sorunumu bildirdim, Telekom'u arayıp bildirdim fakat hepsi sorunun onlardna kaynaklanmadığını vs. söylüyorlar.
Daha önce başına böyle bir sorun gelen ve çözümü hk. fikri olan varsa çok sevinirim.

splitteri değiştirdin mi?

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Başıma birebir aynısı geldi. Sorun sokaktaki telefon kablosundaydi ancak 2 ay boyunca zahmete girip değiştirmedi telekom kapattim bende. Splitterı kaldir direk modemi bağla sorun duzelmezse hatta sinyal zayif geliyordur.

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Mopneet

Splitter'ı değiştirmeyi denemedim. Kaç yıldır kullandığım şey bir anda bozulmamıştır herhalde diye düşünmüştüm. :P
Eğer sorun dediğin gibi sokaktaki kablodaysa ne yapmam lazım?

Elektrikçi çağırıp telefon hattını yeniden çektirirsin..

Bu mesaj Mopneet rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mopneet demiş ki:
Splitter'ı değiştirmeyi denemedim. Kaç yıldır kullandığım şey bir anda bozulmamıştır herhalde diye düşünmüştüm. :P
Eğer sorun dediğin gibi sokaktaki kablodaysa ne yapmam lazım?
Sana önereceğim şeyler ;
(Tahminimce altyapın senin hızını kaldırmıyordur bir kaç şikayetten sonra hızını düşürürler.)
Telefon hattında hani bir priz varya qnq ona üçlü fiş takıyon böyle sök onu 4-5 dakka bekle,
Geri tak , baktın olmadı qnq kabloları kontrol et,
Sonracığıma Internet Servis Sağlayıcını ara sorunu söyle,
Eğer olmaz ise tekrar ara ve Portunu kontrol etmelerini söyle eğer ederlerse bozukmu değilmi diye belli olur zaten.
Olmazsa , altyapıda çalışma varmı falan filan biraz bilgi edinebilirsen anlarsın sorunu.
Zaten altyapı kaldırmıyorsa hızını düşürürler. eekd1 olmadi:
(Benimde başıma gelmişti çok çektim. sadnessla1 )

Mopneet

Giren çıkan hep bize zaten...
@Alpha
Anlamadığım şey senelerdir sorunsuz kullandığım 8mbps hızında interneti bu hafta mı kaldıramamaya başladı altyapı?

Altyapı kaldırmadığı için hızım hiç 4mbps üzerine çıkmadı daha hızlı olduğunda sürekli olarak kesiliyordu bi ara 7 mbps leri gördüm 2 ay sürmedi oda.. Şimdi 2mbpslerde sürünüyorum 720p hatta 480p videolar bile donuyor..

Aynı şeyi yaklaşık bir aydır yaşıyorum ben de, bir çözüm bulamadım. Çözersen eğer buraya yaz da ben de kurtulayım

Mopneet demiş ki:
Giren çıkan hep bize zaten...
@Alpha
Anlamadığım şey senelerdir sorunsuz kullandığım 8mbps hızında interneti bu hafta mı kaldıramamaya başladı altyapı?
Burası Türkiye olamayacak şeylerin olabileceğini gösteren sayılı ülkelerden birisi.

Kendi adamlarına yaptırıyor devlet. Ak Oxford'dan mezun Mühendisler.
Kaytarık Kuytirik malzame kullanıyorlar.
şoförlerimiz çok dikkatli telefon hatlarına çarpa çarpa mahvediyorlar...
İnternet kullananların sayısı artıyor.
Belki sizin orada fiber yoksa fiber çalışmaları yüzünden olabilirmi acaba? :think:

Not : Eğer LoL oynuyorsan şu aralar hiç girme çok report yersin.

Takımı
Galatasaray
Bizim buraya fiber gelmiş aynen, benim de kopuyordu. Apartmanda geri kalan kimsenin kopmuyordur ama

seskes

sıkıntı bağladıkları telefon direğine bağlanan kabloda hacım arıyacaksın türk telekomu değiştirecekler

Mopneet

Deli olacağım vallahi ya, belediyenin keyfine kaldık, hey Allah'ım...

Bu ülkede her zaman bir memurun keyfine kalmıştır halkın işi. Ceza keserken bile keyfi davranılan bir ülke burası neden şaşırıyorsun ki?

Bu benim klasik sorunum . Alt yapın hızını desteklemiyordur büyük ihtimal . TürkTelekomun alt yapısını kullanıyor değilmi Smile ?

Mopneet

Altyapının ne desteklediğini ölçtüler az önce gelip, 21 mbps çıktı. Ben 8 kullanıyorum. -.-"

Ne 21 mbps si ya fiber mi bu?

Mopneet demiş ki:
Altyapının desteklediği max hız 21 mbps'miş.
21 mbps ne demek yahu.
Hem en kral semtlerden birinde hem de altyapının iyi olduğu biryerde(fiber'de olacak.) 21 mbps'yi zor görürsün bile..
Çok şanslısın o yönden ancak sorunun ne olduğunu çözersen ve eğer doğru bir kaynaktan bilgi aldıysan saniyede 2688 kb'ye kadar indirme yapabilirsin...

Mopneet

Bu mesaj AlphaFusion rumuzlu uyeden alinti yapildi
AlphaFusion demiş ki:
Mopneet demiş ki:
Altyapının desteklediği max hız 21 mbps'miş.
21 mbps ne demek yahu.
Hem en kral semtlerden birinde hem de altyapının iyi olduğu biryerde(fiber'de olacak.) 21 mbps'yi zor görürsün bile..
Çok şanslısın o yönden ancak sorunun ne olduğunu çözersen ve eğer doğru bir kaynaktan bilgi aldıysan saniyede 2688 kb'ye kadar indirme yapabilirsin...
20 mbps paketim olsa işin o kısmını düşünürdüm de umrumd aolan tek şey internetimi stabil bir şekilde kullanabilmek şu anda.
Telekom'dan adam geldi, ölçtü, biçti sorunun çözümünü bulamadan splitter'dandır vs. diye diye gitti.
Paralel hatları çıkarıp denedim, splitter'ı değiştirip denedim, kabloyu değiştirip denedim. Sorun hala devam ediyor...

Yukarı Alt