1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Skype ve Verizon Wireless işbirliğine gidiyor


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Skype ve Verizon Wireless işbirliğine gidiyor
  Akıllı telefon ile küresel bir mobil çağrı topluluğu yaratmayı hedefliyorlar


  [​IMG]

  Skype’ın Verizon Wireless’ın akıllı telefonları için olan yeni Skype Mobile™ adlı ürünü, Amerika’daki mobil kullanıcılarına artı bir değer katmayı hedefliyor.

  Skype ve Verizon Wireless, Barselona’da düzenlenen 2010 Dünya Mobil Kongresi’nde yaptıkları açıklamada, Mart ayından itibaren Verizon’un akıllı telefonlarına Skype’ı entegre etmek üzere stratejik bir işbirliğine imza attıklarını ilan etti. Skype Mobile™ adlı yeni ürün, uluslararası görüşmeler için alternatif bir yol sunarak, veri paketi seçeneği abonelerinin Verizon Wireless akıllı telefonlarına artı bir değer katarken; diğer yandan da, dünya çapındaki yüz milyonlarca Skype kullanıcısına Amerika’daki arkadaşları, aileleri ve çalışma arkadaşlarıyla iletişime geçme fırsatı tanıyor.

  İki şirket, 3G telefonlar için benzersiz ve kullanımı kolay bir Skype Mobile teklifi yaratmış. Verizon Wireless’ın veri paketi abonesi olan 3G’li akıllı telefon kullanıcıları, Skype’ı şu amaçlar için kullanabiliyor:

  - Amerika’nın en güvenilir kablosuz ağı üzerinden, dünyanın herhangi bir yerindeki Skype kullanıcılarıyla “Skype’tan Skype’a” sınırsız sesli görüşmeler yapmak
  - Uluslararası telefon numaralarını rekabetçi “Skype Out” tarifeleri üzerinden aramak
  - Diğer Skype kullanıcılarıyla anında mesajlaşmak
  - Sürekli çevrimiçi kalarak, arkadaş listesindeki kullanıcıların çevrimiçi durumunu takip edebilmek


  Skype Mobile, ilk olarak veri paketi aboneliği olan milyonlarca Verizon Wireless 3G akıllı telefonunda kullanılabilecek. Bu telefonlar arasında; BlackBerry® Storm™ 9530, Storm2™ 9550, Curve™ 8330, Curve™ 8530, 8830 World Edition ve Tour™ 9630 akıllı telefonlarının yanı sıra, Motorola DROID, HTC DROID ERIS™ ve Motorola DEVOUR™ bulunuyor.

  Verizon Wireless İdari Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü John Stratton, yaptığı açıklamada: “Verizon Wireless üzerinde Skype Mobile kullanımı, büyük bir yenilik getiriyor. Skype Mobile, Verizon Wireless’ın 90 milyonu aşan müşterilerine büyük bir artı değer sunuyor; çünkü akıllı telefonu ve veri paketi olan müşterilere, sınırsız arama yapabildikleri topluluğa, dünya çapındaki milyonlarca Skype kullanıcısını dahil etme seçeneği veriyor...ve bunu yaparken tek bir çeşit telefonla sınırlı olunmayacak; Mart’taki lansmanımızdan itibaren 9 akıllı telefon birden kullanıma hazır olacak.” dedi.

  Skype Genel Müdürü Josh Silverman ise: “İnsanlar gittikleri her yerde Skype üzerinden konuşmalar yapmak istiyor; ister kişisel bilgisayarlar, ister televizyon, isterse şu anda çok rağbet gören cep telefonları üzerinden olsun. Verizon Wireless, Amerikalı tüketicilere cep telefonları üzerinden yaşayabilecekleri en iyi Skype tecrübesini sunacak ve insanların, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, ailelerini ve arkadaşlarını arama şeklini tamamen değiştirecek.” diye ekledi.

  Verizon Wireless’ın akıllı telefonları üzerinde Skype Mobile kullanımıyla ilgili daha fazla bilgi almak isteyen müşteriler, verizonwireless.com/skypemobile adresini ziyaret edebilir.