Beyler biliyorum yeri değil ama tavsiyelerinize ihtiyacım var. Yeni Laptop Aldım 1 Hafta Önce. ACER AS5745G i5 çekirdek 6 gb rem 2 gb nvidia gt420m ekran kartı 650 gb harddisk felan var. Sizce en düşük ayarlarda kaç adet silkroad açabilirim. :oops: Party yapmayı düşünüyorumda. Ayrıca party tavsiyelerinizi ve server tavsiyelerinizi de bekliyorum. Birde bir tek sbot account ile kaç char açabilirim? :beer:

Bu da bölümle ilgisi olsun diye bir resim ;

:starving:

8li pt yaparsın ama laptop çabuk ısınır soğutucu alman şart. 800*600 windows screen yap efectleri kapat fazla kasmaz

P!nk demiş ki:
8li pt yaparsın ama laptop çabuk ısınır soğutucu alman şart. 800*600 windows screen yap efectleri kapat fazla kasmaz
Soğutucum var zaten :wink1:. 8'li açsında yeter, bide sbot kaç tane açabiliyoruz?

ekran kartının 2gb olmasına aldanmışsın sanırım gt420m oyun için vasat bir kart. fakat raminin fazla olmasıyla 8 charı acabilirsin ama ekran kartı yüzünden kasacaktır..Yine de iyi bir seçim olmuş laptopun ekran kartı hariç..

Ekran kartını keşke ati hd5650 tercih etseydin çok daha fazla açardın, benim laptop packard bell i5 4gb ram hd 5650 8 tane açıyorum ne ısınma var nede kasma, senin durum karışık açıp denemen lazım

char açmanın bildiğim kadarıyla ekran kartıyla bir ilgisi yok, doğru şekilde hide client yaptıktan sonra iş tamamen ram ve işlemciye düşüyor.
(yanlışsam düzeltin, ama ekran kartı sadece hide yapana kadar, ve tekrar show yaparken işe yarıyor. 8 charıda aynı anda show yapmadığınız sürece iş ram ve işlemcide diye biliyorum.)

tek sbot 15 char açabiliyor, ve bu sistemle sanırım 6-7 char açarsın, masaüstü olsaydı çok daha fazla olabilirdi :P

PC olsaydı 8 çarı rahat açardın diyebilirdim ama laptoplardan anlamam ısınma sorunları flean var onların..

Cryolite demiş ki:
char açmanın bildiğim kadarıyla ekran kartıyla bir ilgisi yok, doğru şekilde hide client yaptıktan sonra iş tamamen ram ve işlemciye düşüyor.
(yanlışsam düzeltin, ama ekran kartı sadece hide yapana kadar, ve tekrar show yaparken işe yarıyor. 8 charıda aynı anda show yapmadığınız sürece iş ram ve işlemcide diye biliyorum.)

tek sbot 15 char açabiliyor, ve bu sistemle sanırım 6-7 char açarsın, masaüstü olsaydı çok daha fazla olabilirdi :P

haklısın ancak fazla yük bindiği için aşırı ısınıyor. bende de cooler master soğutucu var fakat kendine hayrı yok daral:

Takımı
Galatasaray
İşlemci güzel yeni diğer özellikleride güzel fakat ekran kartın iyi değil.Ayrıca laptoplarda ısınma sorunu var sisteme yüklenme olduğunda başlıyor ısınmaya.6 char falan açabilirsin ama 8 de sorun yaşayacağını düşünüyorum.

Lrd

rank8
ekran kartı ön belleği düşük hide client yapsanda uzun vadede sorun yaşayabilirsin . arkadaşlarında dediği gibi masaüstü olsaydı akardın :P

6-8 arasında açarsın fakar sorun yaşayabilirsin diye düşünüyorum.

Yukarı Alt