1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Siyah gelin Pippa için yollarda


 1. Infinity

  Infinity rank8

  Kayıt:
  1 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.469
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  [​IMG]

  Beyaz gelinlikle çıktığı barış yolculuğunda tecavüz edilip öldürüldü. Barış yolculuğu da yarım kaldı. Şimdi onun yerine siyah gelinlikle Bingöl yola çıktı...

  Belgesel sinemacı Bingöl Elmas, dünya barışı için giydiği beyaz gelinlikle Milano’dan otostopla yola çıkan, Türkiye’de Gebze yakınlarında tecavüz edildikten sonra öldürülen İtalyan ressam Pippa Bacca’nın yarım kalan yolculuğunu, giydiği siyah gelinlikle tamamlayacak.

  Pippa’nın öldürüldüğü 31 Mart’ta yola çıkan Elmas, Bacca'nın uğrayabilme ihtimalinin olduğu yerlerden geçerek, yolculuk sırasındaki tanıklıklarını kamerayla kayda alıyor. Fransız Alman ortak kanalı Arte’nin destek verdiği proje,“Pippa’ya Mektup”adını taşıyan 43 dakikalık bir belgesele de dönüştürülerek eylül ayında gösterilecek.

  [​IMG]

  Gebze’de son görüldüğü yerde başlayan yolculuk, Düzce, Bolu, Beypazarı, Ankara, Avanos, Ürgüp, Göreme, Niğde, Pozantı, Adana, İskenderun ve Antakya’nın ardından son olarak Suriye ile sınır kapımız olan Cilvegözü’nde noktalanacak.

  Toplamda 1400 kilometre yol alacak olan Elmas ve onu bir araçla izleyen çekim ekibi, Niğde’ye ulaştı. Ekip, 12 Nisan’da İstanbul’da olacak.


  SEKS İŞÇİSİ SANANLAR OLDU

  Kamyon, tır, pazarcı kamyonetleri ve özel otomobiller dahil her türlü araca bindiğini söyleyen Bingöl Elmas, yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

  [​IMG]

  “4 kişilik bir ekibin beni takip etmesine rağmen, önceleri korktum. Özellikle kamyon şoförlerinin yaklaşımı, bakışı kaygılandırdı. Ancak sonumun Pippa gibi olacağını hiç düşünmedim. Şahsi araçlar kamyoncuların, kamyoncular da tır şoförlerinin güvenilmez olduğunu söyleyip, beni uyardı.

  Başıma bir şey gelirse, nasıl kurtulacağımı söyleyenlerin yanı sıra tehlikeli olduğu için yolumdan döndürmek isteyenler oldu. Seks işçisi, casus, polis, hatta deli olduğumu düşünenler çıktı.”
   
 2. AnatoliaFire1

  AnatoliaFire1 rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  4.083
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
  Çok üzücü bi olaydı. :S