Apt

rank8
Merhabalar,
DH de falan konu açtım fakat 1 tane gereksiz mesaj dışında başka cevaplayan olmadı daral: Donanimhaber olmuş mobilhaber :D
Neyse,bilgisayarı toplama amacım öncelikli olarak web ve grafik tasarım amaçlı olacak.Bunun yanında tabiki oyun da oynayacağım.Aslında kendim bir sistem topladım,bu sistem üzerine önerilerinizi istiyorum.Özellikle anakart ve monitör hakkında önerilere ihtiyacım var.Çünkü kasayı anakarta göre topladım ve monitörde de çok karasız kaldım.Bütçe 12,500TL'i geçmeyecek kadar çıkabilir.Sistem aşağıdaki gibi;

SAMSUNG 28" U28D590D ULTRA HD MONİTÖR veya ASUS PG278Q 27" ROG SWIFT MONİTÖR
CORSAIR OBSİDİAN SERİSİ 900D FULL TOWER PENCERELİ SİYAH KASA
CORSAIR RM SERİSİ 80PLUS GOLD 1000W FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
MSI X99S GAMING 9 ACK Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 3333Mhz (O.C) Anakart veya GIGABYTE X99-GAMING-G1 WIFI Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 Anakart
Intel Core i7 5930K Soket 2011V3 İşlemci
CORSAIR HYDRO SERİSİ H110 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
2x MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit DX12 Ekran Kartı
SAMSUNG 1TB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
Kingston 16GB (4x4GB) HyperX Predator DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP Ram
LOGITECH G302 MOBA GAMING MOUSE
LOGITECH G430 OYUN KULAKLIK
Microsoft OEM Windows 7 Professional 64-bit Türkçe - DVD
Microsoft Office Ev ve Öğrenci 2013 Türkçe

Wicked

Game Designer
Yazdığın özelliklerdeki gibi toplama bir bilgisayar'da gayet iyi verim alabilirsin ancak ram'ini biraz daha yükselt derim programlar artık biraz zorluyor ve web tasarım için pek bir şey diyemem lakin tasarım yapacaksan ve her türlü programı kullanıyorum dersen eğer ram yüksek olmalı şundan ötürü yüksek olmalı normalde atıyorum photoshop'ta kullandığın ram miktarı bilgisayarından bulunan ram miktarının % 40 ya da % 50 ise pek fazla bir verim alamazsın % 70 - % 75 çok iyi verim alabilirsin ancak bilgisayarındaki ram'in %70'ini kullandığın zaman aynı zamanda başka bir programla verimli sonuçlar elde edemezsin çökme ve kapanmadan sonra çalışmaların zarar görebilir. bu yüzdendir ki ram grafikerler için her zaman önemlidir. benim pc'de 16 gb ram var örneğin photoshop % 70 ram kullandığı zaman başka bir programda çok abartmayalım ama tam anlamıyla verim alamıyorum arada bir takılmalar oluyor ram'i yükseltmeni tavsiye edebilirim :rolleyes1:

Dikkat etmen gerekenler
Anakart (Çok uzun süre açık kalan bilgisayarlar'da yanmaya sebep olabilir bu yüzden dikkat etmelisin )
Ram (Hızdır)
Ekran Kartı (Candır)
İşlemci (Soğuk Tutmalısın)

3-5binlik sistem olsa toplardımda , bu fiyata neler alınır bilmiyorum,bence anlayan birilerine sor , dhde çok iyi anlayan arkadaşlar var pm at yardımcı olurlar

Bana sorarsan SLI yapacagina o paraya GTX980 al. Daha cok performans alirsin. SLI yapinca daha cok powersupply kullanimi demek o da yuksek enerji kullanimi demek. Bu da anakarti elbet yoracak, ve SLI yaptigin zaman o iki kartin performansini %100 alamiyorsun bunu bu isle ilgilenen cogu kisi biliyor. SLI lerde ustten bir slot girisi bulunur ve ekran kartlari bu slot ile birbirleriyle konusur, tek bir kart olarak davranirlar ancak o gecis esnasinda veri kayiplari oluyor. GTX980 alirsan bu kaybi onlersin ve tek karttan maksimum performans alirsin. Zaten 980 sana hem oyunlarda hem de web tasarimda cok cok fazla yetecek, veya direkt GTX Titan alabilirsin o SLI den daha performansli olacaktir

Yukarı Alt