joysro

game12
Kayıt
14 Mayıs 2007
Mesajlar
24.648
Beğeniler
0
Şehir
Eskişehir
jado
Simülatör Schumi’yi hasta ediyor!
Efsanevi Formula 1 pilotu Michael Schumacher, "simülatör hastalığı"ndan muzdarip... Takımı Mercedes'e göre Schumacher, uzun süre simülatörde çalışınca kendini hasta hissediyor.7 kez Formula 1 dünya şampiyonluğu yaşayan Michael Schumacher aşırı hıza, otomobil içinde yüksek basınca alışkın... Ancak simülatörde zorlanıyor. Takımı mercedes, Alman pilotun, uzun süre simülatörde çalışınca kendini hasta hissettiğini açıkladı.
Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezon içi test yasağı nedeniyle, pilotlara yarış ortamını hissettiren simülatörler artık çok daha önemli...
Mercedes'in 25 yaşındaki pilotu Nico Rosberg'in simülatörde, hiçbir rahatsızlık hissetmeden saatler geçirebildiği söyleniyor. Buna karşılık, 42 yaşındaki Schumacher'in "simülatör hastalığı" nedeniyle yarışlara yeterince hazırlanamadığı iddia ediliyor. Mercedes, Alman pilot kendini zaman zaman kötü hissetse de, bu durumun hazırlıklarını olumsuz etkilediği iddiasını yalanladı.
Takımdan yapılan açıklamada, Schumacher'in simülatörünü etkili kullanabilmek için mühendisler ile birlikte çalıştığı; takım arkadaşına kıyasla herhangi bir dezavantaj yaşamadığı belirtildi. Ayrıca Mercedes pilotlarına yakında, daha yüksek teknoloji ürünü, gerçeğe daha yakın simülatörler sağlayacağını da duyurdu.
Formula 1 Şampiyonası'nda geçen sezon Rosberg yedinci, takım arkadaşı Schuamcher ise dokuzuncu olmuştu.​
 
Yukarı Alt