1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Sims 1 ~ Sims 2 ~ Sims 3 Bilgi Köşesi (Güncellenecek)


 1. Furina

  Furina rank8

  Kayıt:
  12 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.508
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  exlnwo.png

  Sims 1:

  [​IMG]

  Sims serisinin ilk oyunudur. Simülasyon oyunları arasındada devrim niteliği taşımaktadır.

  sperator.png

  Sims 1: Livin' Large

  sims_livin_large.jpg

  Sims'in tutulması üzerine çıkan Sims 1'in ilk eklenti paketidir.Getirdiği yenilikler:
  *125 yeni eşya
  *5 yeni kariyer ve bunlara bagli 50 yeni meslek.
  *5 eyeni mahalle
  *Yeni Karakterler


  sperator.png

  Sims 1: House Party

  SIMSHOUSEPARTY.jpg

  Sims 1'e gelen 2. eklenti paketidir. Yeni eşyalar getirmesinin yanı sıra getirdiği en önemli özellik evinizde party düzenlemektir.Arkadaşlarınızı çağırıp evinizde partyler düzenleyebilirsiniz.

  sperator.png

  Sims 1: Hot Date

  B00005NC9N.02._AA280_SCLZZZZZZZ_.jpg

  Oyunda romantizm dozunu artırma amaçlı gelen 3. eklenti paketidir. Bu ek paket sayesinde Hot Date ile birlikte gelen yeni kasabadann çiçek,çikolata,yüzük,pırlanta alabilir ve sevgilinize hediye edebilirsiniz.Ayrıca paketle birlikte yeni eşyalarda oyununuza dahil olmaktadır.

  sperator.png

  Sims 1: Vacation

  51ZPVS9HR9L._SL500_AA280_.jpg

  Oyunun yavaş yavaş gelişmesiyle gelen eklentilerde gelişmeye başladı.Sims'in 4. Ek paketinde adındanda anlaşılabildiği üzere tatile çıkıyoruz ! Simlerinizi Kayak merkezlerine götürebilir yada Havai adalarına gidebilirsiniz. (Eklentide büyük bir bug var. Şöyleki eğer dönüşte simlerinizin bir kısmı dönüş arabasına yetişemesse o simler tatil köyünde kalıyor arabaya yetişenlerle evinize dönüyorsunuz.Ne yazıkki tatilde kalan simlerinizi birdaha bulma şansınızda olmuyor.

  sperator.png

  Sims 1: Unleashed

  ca_1.JPG

  Maxis 5.eklentide evcil hayvan olayına girmiş. Bu eklentiyle kasabanız yaklaşık 3 katına çıkıyor.Büyüyen kasabanıza Pet Shoplar dahil oluyor ve dilediğiniz zaman Pet Shop'lardan evcil papağan,köpek,kedi,balık vs. alabiliyorsunuz.Köpeği ve kediyi yönetebiliyoruz.Ancak kuş balık iguana gibi hayvanlar pasif olarak duruyorlar.

  sperator.png

  Sims 1: Super Star

  SuperStar.jpg

  Eşsiz ve benzersiz bir ek pakettir. Sims tarihinin en başarılı ek paketlerini sıralamamı isterseniz ilk 3'te gösteririm.Bu ekpakette Simlerimizi ünlü yapabiliyoruz.Eklentiyle gelen yeni kasabaya taksiyle gidince Acemi bir Super Star olarak başlıyoruz.İlerledikçe hayranlarımız oluyor.Hatta bu çılgın hayranlar evinize gelip size hediye bırakabiliyor,sizden imza isteyebiliyor hatta bahçenizden eşya yürütebiliyor^^ Paparazilerde sizin resminizi çekiyor.Ama bu düzeye gelmek için çok uğraşmak lazım. Ayrıca oyunda ünlü strlarda var. Marlin Monro gibi Dünya çapındaki starları limuzinden inerken görebilirsiniz.Hatta tanışabilirsiniz.Ancak sevgili olamassınız ^^

  sperator.png

  Sims 1: Makin Magic

  51A0N8HW23L._SL500_AA280_.jpg

  Geldik Sims 1 ' in sansasyonel kapanışını yapan ek pakete.Adından ve kutusundan belli olduğu üzere büyü yapıyoruz.Bahçemizdeki karadelikten Magic World'e gidip duello yapabilirsiniz,Değişik gösteriler yapabilirsiniz.(Bir seyirciyi 2 ye bölme gibi) Bu ek paket Sims hayranlarını 2 ye böldü.1.Kesim Sims'in gerçekciliğini bozduğu için ek paketi yüklemedi.Diğer kısımsa oyuna güzel bir hava kattığını düşünerek oyunun fanatiği oldu. Bu oyunda yeni bir pet alabiliyoruz. EJDERHA. (Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Aç kalınca evi ateşe veriyor :D)

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Sims 2

  [​IMG]

  Sims 2 grafik bakımından Sims 1 den çok daha iyi.Ancak ilk çıktığı günlerde tam anlamıyla zengin oyunuydu.Çok iyi bir sistem istiyordu.256 Ramle yükleme ekranları bitmiyordu. Sims 2 ilk çıktığında büyük haya kırıklığı yaşattı.Sims 1 deki ek paketlerden sadece House Party nin özelliklerinin olması oyunu sıkıcı kılıyordu. Sims 1'de kasabalar üzerinde oynama yapamıyorduk. Sims 2 de bu tamamen kaldırıldı ve kasabanın dış görünümü tamamen bize bırakıldı.Karakter yaratma ekranı inanılmaz değişti.Ten rengi tonu sayısı 4'e çıkarıldı,şişmanlık zayıflık eklendi,kıyafet seçimleri eklendi,Arzular ve korkular eklendi.Simler arzularını gerçekleştirdikçe özel bir puan kazanıyor ve bu puanlada özel itemler alınıyordu.Sims 2 de tek gezilebilecek yerler parklar ve alışveriş merkezleri. Oyunda epey detaya inilmiş. Simler yaşlanıp ölebiliyor,Bebek,Toddler,Çocuk,Genç,Yetişkin,Yaşlı olmak üzere yaş sayısı artırıldı.Buzdolabında yiyecek bitince alışverişe çıkmanız gerekiyor.Sims 1 de NPC lerle konuşamıyorduk.Sims 2 de eve gelen hizmetçiyle bile evlenebiliyorsunuz. (Ki en güzel NPC temizlikçi ^^)

  sperator.png

  Sims 2:University

  [​IMG]

  Sims 1: de çocuklar mezun olunca evden gidiyorlardı.Birdahada göremiyorduk.Bu saçmalığı ortadan kaldıran Sims 2 nin 1.Ek Paketi University oldu.University gelince yeni bir yaş gurubu eklendi. Bu yaş grubu Teen ve Child arasına eklendi.Child dönemini bitiren çocuklar istenildiği takdirde üniversiteye gidebiliyor.Ve üniversiteye bizde gidiyoruz:) Eğer Simimiz zengin bebesiyse özel ev açabiliyoruz, eğer fakir ama gururluysak yurda yerleşip bir oda kiralayabiliyoruz.(Ki böylesi daha eğlenceli.) Simimiz hergün derslere gidiyor.O dersten dönene kadar oyun en hızlı moduna giriyor. Böyle böyle diploma alana kadar gidiyoruz.Evimize döndüğümüzde diplomamızla beraber bir Teen olarak dönüyoruz.

  sperator.png

  Sims 2:Nightlife

  [​IMG]

  Evet eleştri okları tekrar yöneldi EA Games'e :) Sebebide Sims 1: Hot Date in grafiklerini düzeltip 2. ek paket diye oyunculara sunulmasıydı.Hot Date den tek farkı Vampirler. Nightlife ile gelen Downtown'da geceleri vampirlerle karşılaşma olasılığımız var.Eğer bu vampirle iyi arkadaş olursak vampir bir yerden sonra sizi ısırıyor.Ve sizde vampir oluyorsunuz.Vampirler gündüzleri uyuyor.Eğer gündüz evden çıkarsanız Hunger değeriniz hızla düşüyor ve bir süre sonra ölüyorsunuz. Sizde birilerini ısırarak vampir yapabiliyorsunuz.Nightlife eklenti paketi tek bir yönüyle bekleneni verdi. Sims çıktığı günden beri oyuncuların istedikleri Arabalar.EA Games bu sefer istekleri gerçekleştirdi ve kişiye özel arabaları ekledi.

  sperator.png

  Sims 2: Open For Business

  51NMH4590AL._AA280_.jpg

  Sims 2:Open For Business (Kısaca OFB) büyük beğeni topladı.Sebebiyse kendi mağazamızı açabilmemiz.OFB deister evinizin bahçesine küçük bir dükkan açabilirsiniz,ister alışveriş merkezlerini,gece kluğlerini satın alabilirsiniz.Herşey yaratıcılığınıza bağlı.Cooking inizi geliştirip yaptığınız yemekleri satabilirsiniz,girişe ücret alma makinesi koyup müze veya fitness bile açabilirsiniz.OFB benim favori ek paketlerimden biri.

  sperator.png

  Sims 2:Pets

  [​IMG]

  OFB ile göz dolduran EA Games yine yaptı yapacağını, eski bir ek paketi aynen grafiklerini düzeltip koydu Sims 2 ye. Tek farklılık Werewolf(Kurtadam) Bu ekpakette özel bir kurt tarafından ısırılan Sim geceleri Werewolf oluyor.

  sperator.png

  Sims 2:Seasons

  t2549.sims2seasons.jpg

  Sims'in en büyük açığı havanın daima güneşli olmasıydı. EA Games mükemmel bir iş çıkardı ve Seasons ı getirdi! Artık kışları kar yağıyor,baharda yağmur yağıyor,hatta dolu bile yağıyor. Seasons la gelen tek yenilik mevsimler değil.Bitki yetiştirmeyede önem verilmiş.Artık simlerimiz çok çeşitli sebzeler yetiştirebiliyorlar. Ateş böceklerini toplayabiliyorlar. Oyunda gelen son yenilite Plantsim dediğimiz Yeşil simler, bahçeyle çok uğraşan simler Yeşil yapraklı yeşil tenli Simlere dönüşüyorlar ve enerjilerini doldurmak için uzun süre güneşte durmaları gerekiyor.

  sperator.png

  Sims 2: Bon Voyage

  [​IMG]

  Sims 1: Vacation'un aynısı -_- Tek güzellik artık havuz dışında denizlerede girebiliyoruz.Ve simlerimiz güneşlenirken bronzlaşıyorlar.Hepsi bu :/

  sperator.png

  Sims 2: Free Time

  The_Sims_2_-_FreeTime_Coverart.png

  Başlı başına bir rezalet. Oyunun detayına inmek için uğraşmışlar ama oyunu iyice hallaç pamuğuna çevirmişler. Her Sim belirli şeylerden hoşalnıyor.(Kimi yemekten,kimi müzikten) Ve bu alanda kendilerini geliştiriyorlar. Hiç sevmediğim ve oynamadığım bir ek pakettir. Zaten kimseyi tatmin etmemişki 8.Ek Paketi çıkarmak zorunda kalmışlar.

  sperator.png

  Sims 2:Apartment Life

  256px-TheSims2ApartmentLife.png

  En iyisini en sona saklamış EA Games :) Bu eklentide Simlerimiz müstakil evlerden çıkıyorlar ve apartmanlara geçiyorlar :) Eskisi gibi tüm simlerin müstakil evde tek başlarına yaşama devirleri bitiyor.Her hafta bir miktar kira karşılığında apartman dairesi tutabiliyoruz.Komşularımızla sosyalleşebiliyoruz. Fakat Apartment Life 2. bir bomba daha patlatıyor ve oyuna bir kez daha büyüler geliyor.Bu sefer daha detaylı olmuş büyücülük.5 Çeşit büyücü var.
  Acemi Kötü Büyücü: Ten renkleri normal oluyor. Bazı basit büyüleri yapabiliyorlar.Büyü yaptıkça uzman kötü büyücü yada nötr büyücü oluyorlar.

  Profesyonel Kötü Büyücü: Acemi kötü büyücüler sadece kötü büyüler üzerinde çalışırlarsa ten renkleri yeşile dönüyor,ışınlanma büyüsü açılıyor. Bazı büyülerini söylemek gerekirse: Mezarlıklardaki cesetleri zombi olarak kaldırabiliyorlar.Başka bir simin ihtiyaçlarını düşürebiliyorlar.

  Acemi İyi Büyücü: Çok sıkıcı.. Sadece milleti mutlu etmeye yarayan büyüleri var.Eğer kötü büyüler üzerinde çalışırsa nötr, İyi büyüler üzerinde çalışırsa Prof. İyi büyücü oluyor.

  Prof. İyi Büyücü: Işınlanma büyümüz açılıyor,tenimizde beyaz pullar oluşuyor ve simimiz beyaz parlıyor.

  Nötr Büyücü: Ne iyi nede kötü olan büyücülerdir.İyi büyüleride var.Kötü büyüleride var. Işınlanma yeteneği var,ten rengi değişmiyor.

  sperator.png

  Sims 3: (Şubat 2009)

  - Resim Silinmiş.

  EA Games Sims serisini Sims 3 ile sürdüyor. Çok başarılı olacak gibi görünen Sism 3 Subat ayının 3. haftasına doğru çıkıyor.Oyundaki yeniliklere gelirsek:
  **Kafes etkisi dediğimiz sadece kendi arsamızda yaşama olayı kalkıyor.Heryere istediğiniz gibi gidebiliyorsunuz.
  **Komşulara gidebiliyoruz.
  **Mağazalarda indirimler olabiliyor.
  **Sim yaratırken artık şişmanlığı kaydırmalı ayarlıyoruz yani çok çeşitli simler yaratacağız.
  **Hayalet efektleri çok daha gerçekci
  **Simler yine yaşlanıp ölüyorlar.
  **Yapay Zeka gelişiyor.Artık komşularınızda siz onları yönetmeseniz bile evlenip boşanabiliyorlar.(İsterseniz bu özelliği durdurabiliyorsunuz.
  **Kamu binalarını görebiliyoruz ama içlerine giremiyoruz.
  **Hamile kadınlar hastaneye gidebiliyor.
  **Bebekler hastanede doğabiliyor.
  **İhtiyaçlar daha kolay karşılanabiliyor.
  **Çapraz duvarlara obje yerleştirebiliyoruz.
  **Simler havuzdan merdivensiz çıkabiliyor.
  **Yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir.


  sperator.png

  Sims:Online !

  logo_the_sims_online.jpg

  KAPANDI !!

  sperator.png

  Alıntı DEĞİLDİR !

  Güncellemede Gelecekler:
  **Sims 3 Screenshot lar
  **Sims 3 Daha çok bilgi
  **Sims 2 Stuff Packs
  **Sims Gerekli Linkler
  **Sims Saç modelleri,Eşyalar,arabalar vs. Download edebileceğiniz en kaliteli yabancı Sims tasarımcılarının siteleri.
  **En çok beğenilen ve tutulan Sims Ek paketlerinin sıralaması
   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  Ahh Ahh eskilere götürdün beni
  Ne oynardım bee 1 çok oynadım ama 2 yi oynuyamadım 3 farklı cd den yükledim ama 3ünde de hatalar vardı birinde simslerin yüzü görünmüyo birinde ev yapımı olmuyodu 2 yi fazla oynuyamamıştım :D
  Paylaşım için sağol
   
 3. Furina

  Furina rank8

  Kayıt:
  12 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.508
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Yorum için teşekkürler :)

  Bu arada gözükmeyen resimler düzeltildi.