Şimdi de at gribi çıktı!

Kuş gribi, domuz gribi derken şimdi de Kanada'da kendini gösteren at gribi korkutmaya başladı.

Kanada'nın Nova Scotia eyaletinde bir atın, sivrisineklerce taşınıp bulaştırılan bir virüs nedeniyle öldüğü açıklandı.
Kanada Tarım Bakanlığı Nova Scotia eyalet biriminden Veteriner Rob Kerr konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amerikan Bulaşıcı Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi kayıtlarında Eastern equine encephalitis olarak geçen at gribinin atlarda beyin iltihabına ve sonrasında da ölüme neden olduğunu belirtti.

At gribi virüsünün, kuş gribi virüsü ile enfekte olan tavuk ve kuşlardan, atlara, sivrisinekler tarafından taşındığını belirten Kerr, “Virüs, attan ata geçmiyor. Virüsün, sivrisinekler tarafından sokulan atların kanına ya da yiyeceklerine karışması yeterli. Atlar üzerinde kesin öldürücü olan bu virüs, nadiren de olsa insan ölümüne neden olabiliyor” dedi.

At gribine karşı hayvanlar için aşının mevcut olduğunu söyleyen Rob Kerr, eyalette yeteri kadar aşı bulunduğunu ve isteyen at sahiplerine verileceğini söyledi. Sivrisinek tarafından ısırılan atların, 10 gün sonra grip belirtileri gösterdiğini ifade eden Kerr, “Bölgede daha çok atın enfekte olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bize sınır diğer eyaletlerdeki veteriner arkadaşlarımızı da uyardık” diye konuştu.

viewtopic.php?f=678&t=161708&st=0&sk=t&sd=a&start=24
bu sayfadaki 2. yoruma bi bakarmısınız :lol:

Jokerler Yandı Desene ^^
Ps:Biliyordum böle bişeyin cıkmasını ama zamanlama hatası olcak sanırım Daha Domuz Gribini Unutturmadılar Ki...

sağda solda gezinirken kafayı bu habere tosladım
bir kaç gün önce domuz gribi olcakmısınıza at gribini bekliorm yazmıştım tesadüfe bakın iyi tutturmuşum .D

WingsOfWind demiş ki:
bir kaç gün önce domuz gribi olcakmısınıza at gribini bekliorm yazmıştım tesadüfe bakın iyi tutturmuşum .D
Kain Bro xD

Advance

WingsOfWind demiş ki:
A1T1 virüsü :lol:

Brooklyn

Buralıyım
Tavşan ateşi vardı , fazla duyrulmamıştı :P
Buda öyle gelip geçer , at gribiymiş :P :lol:

Yukarı Alt