Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
tuninq_turkiye demiş ki:
beyler lütfen yardım edin bu nedir format attıktan sonra geçermi acaba

- Resim Silinmiş.

bendede aynı olay var tüm ayarları yaptım server kurucusu onlıne online falan fılan sremu sro cliend ı acıyom soru ısareti geliyo :? :x :x :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
XxMissBeLaxX demiş ki:
MoTeC demiş ki:
Verildi Bu Konu.

Bir Daha Gözden Geçirmenin Ne Zararı Var o Kadar Ugrastım 3 saat Uploaded Falan Rar Şifreleri Emege Saygı Duy Bari Gece 3'den 6 'a Kadar Ugrastım :wink1:
zuha ya ne upload etmesi sen bunu (şimdi siteyi vermiyim) ordan herşeyi kopyala yapıştır yapmışsın bende aynı yerden indirdim exl de verilenden anlamamıştım :D

XxMissBeLaxX demiş ki:
Karakter yaratma ve item yaratma gibi ekranlar turkcelestirildi. Son degisiklerden sonra test etmedim. Problem olursa buraya yazin.
Yeni sunucu dosyasi (vb 6 kaynak kodlari da icindedir. Tekrar derlemenizi gerektiren bir sebep yoksa direk olarak rar dosyası içinden sunucucalistir dosyasını calistirip kullanabilirsiniz):
sremu Private Server indir (12 nisan)

private server icin sro_client (silkroad klasörü altına atıyorsunuz, sunucuyu calıştırdıktan sonra bunu çalıştırıyorsunuz):
private server için client dosyası indir

eger arkadaslarinizin kendi sunucunuza baglanmasini istiyorsaniz sunucucalistir dosyası uzerinde sag tuşa basip Düzenle ye tıklayın, oradaki 127.0.0.1 yerine kendi IP adresinizi yazıp dosyayı kaydedip kapatın. sonrasında sunucucalistir a tıklayıp calistirdiginizda arkadaslariniz da sizin sunucunuza baglanabilir.
Not: arkadaslarinizin sizin sunucunuza baglanabilmesi icin ya hamachi kullanacaksınız (exlove in bu konuyu anlattigi mesaji var), yada adsl modem ayarlarında port yonlendirme yaparak 15778 ve 15779 portlarini adsl modem arkasinda sunucuyu calistiran PC nin IP yi yapacaksınız.

sunucu komutlari ve diger bilgiler icin exlove'in mesajina goz atin:
SRO Private server Kendi Srv Kurmak İstiyorsanız [Bkz.]

12nisanda gelen iki yeni komut:
.spawnall (jangan önünde bir sürü lord yarkan yaratıyor. kaynak kodunda yerleri ve yaratik tiplerini değiştirerek bir komutla bütün yaratıklar yaratılabilecek gibi yakında)
.spawnallnpc (jangandaki npc leri yaratıyor

[GM] olmak istemişimdir ya siz? bende bana ait kendi serw. olmasını istiyorum en azından daha yüzünü bile göremediğim yarkanı kesmek istiyorum diyorsanız daha ne bekliyorsun gel hadi bak burda tatlı anlatım var :)
Başlıyalım ;

>> A.İndirilmesi Gereken Programlar <<
1. Sremu Client
Now Download

2. Private Server (Svrb) (Güncel) 12 Nisan 2008
Link;İndir
RapidShare: 1-Click Webhosting
bu adımdan sonra cronos un hazırladığı .exe yi çalıştırıp kullanabilirsiniz, Eğer kendiniz sunucuda değişiklikler yapmak istiyorsanız sonraki adımlara devam edebilirsiniz.

3. Visual Basic vs.6.0 (sadece kaynak kodunda değişiklik yapıp tekrar derlemek için gerekli )
Rapid:Now Download
Winrar Şifresi
Kod:
www.extraloob.com
B.Kurulumuna Başlayalım
Öncelikle bilmeniz gerekirki bu pravite serw. kurmaktır ve kısım kısım buglar , npc'lerin olmaması gibi ve ayrıca mobs'ların spam yapmaması büyük bir sorundur umarım ilerleyen günlerde gelişir ve bunlarda eklenir diye düşünüyorum lakin ben bunlar olmadan'da olur diyorsanız adımları takip edelim

>> dowload yaptığınız Sremu Client'i Rar'dan Çıkartın Ve İsmini sro_client_sremu yapıp oyunun kurulu olduğu yere atın.
Genelde C:\Program Files\Silkroad buraya kurulur
>> Client İşini zorlanmadan Yaptık, Geriye Host dosyamızın icine vermiş olduğum İp adreslerini yazmak kalıcak;
Host dosyasının bulunduğu yer >> C:\windows\system32\drivers\etc\hosts
Eklemeniz Gereken İp adresi (Alt Satırına Ekliyorsunuz)
Kod:
127.0.0.1 gwgt1.joymax.com
127.0.0.1 gwgt2.joymax.com
>>Host Dosyasını yapamayanlar için kendi host dosyamı upload'ladım yapmanız gereken etc klasörünün içine atmak
>>Now Download

>> Host dosyasınıda yaptığımızı farz ediyoruz geriye indirmiş olduğunuz visual basic programı kalıcak. Bu sadece eğer kaynak kodlarinda degisiklik yapip tekrar derleyecekseniz gerekli. Yoksa onlineoyun rar dosyasının içindeki sunucucalistir dosyasını calistirdiginizda sunucu direk olarak hazir durumda olur. Eger daha yeni kaynak kodlarini indirdiyseniz, veya kodlarda degisiklik yapip kullanmak istiyorsaniz vb6 prog. sisteminize kurun, ilk seferde kurulmaz hata ile karşılaşır pc'niz restart atar iste telaş etmeyin ikinci seferde muhakkak kurulur
Cd key isteyecektir ; ilgili bölüme istediği kadar 1 veyahut 2 yazın
>> Bkz. boşluğun alabildiği kadar sayı orn. 5 sayı yazılabiliyorsa ''11111'' yazın

>> Buraya kadar herşey normal zorluk çekmiyeceğinizi düşünüyorum, gelelim program kurulumundan sonraki safhaya. indirmiş olduğunuz sroemu_onlineoyungentr.rar dosyasını c:\ klasörüne açın ve içerisindeki oogentr.exe dosyasından server i çalıştırın, ufacık bir pencere açılcak server online ,online yazacağını görüceksiniz
>> Serw. Şuan Online Oyuna girebilirsiniz Oyuna girmek içinde client'i attığınız yer'e(oyunun kurulu olduğu yer) girin ve sro_emu_client'i çalıştırın ve oyuna girin.

C. id ve Pw Kısmına Ne Yazıcam
>> indirmiş olduğunuz Svrb dosyasının icinde acc klasörünü goruceksiniz exlove veya antonyo_ex veya cronos yazan yeri değiştirip kendi adınızı orn. [GM]Kamil şeklinde yapabilirsiniz^^
Kod:
id: onlineoyun pw: onlineoyun
id: cronos  pw: test
id: dd pw: dd
id: ff pw: ff
>>Oyuna Girdiniz ee Ben Şimdi Ne yapıcam demeyin , Oyun Tamamen Komut Üzerine kuruludur
Yanlış bir komut hata almanıza sebep olabilir o yüzden vereceğim mobs (canavar vs. dosyalarını download edin)

D. İtem ve Monster kodları rar dosyasını açtığınızda IDler klasörü altında olacaktır
>>Chinese İtemleri;Tıkla!
>>Europe İtemleri; Tıkla!
>>Etc İtemleri ; Tıkla!
>>Monsters ;Tıkla! (yaratik id leri burada, mesaj kımında .spawn yaratıkIDsi 0 veya 3 veya 6
>>Pets ; Tıkla!(evcil hayvanlar, binek hayvanları
>>Transports ve Gm Komutları ; Tıkla!
>>Teleports; Tıkla! (.teleport komutu henüz çalışmıyor, yakında eklenecekmiş)

NPC'leri Çıkartmak için
Örnek;
Kod:
.spawnnpc 2041
Npc Kodları Now Download

Canavar Çıkartmak İçin (exlove'un yerine monster kodunu yazın, yazarsanız ben düşmem ^^ boşluğu unutmayalım hepsi için geçerlidir orn. .spawn(boşluk)1933 gibi )
Kod:
.spawn exlove
örnek, lord yarkan ı çıkartmak için:
Kod:
.spawn 3810
yazacaksiniz.

Dıger unique ler:
isy 2002
tigerg 1954
cerberus 23638
captain ivy 23639
uruchi 1982

Pet Eklemek İçin
Kod:
.growthpet kod yazın!
Notice Yazmak için
Kod:
.notice yazmak istediğiniz birşey
Hızlı koşmak İçin
Kod:
.speed 500 (500 yerine 1000 yazarsanız daha hızlı gider.
Havayı Değiştirmek İçin
Kod:
.weather 1 1 (1 1 Normal , 2 2 yağmurlu , 3 3 Karlı )
item Eklemek İçin
Kod:
.item id
Online Oynuyorsanız Oyuncuyu Oyundan Atmak İçin
Kod:
.kick [char adı]

>> Bukadar Genel Bilgi Yeterli , Gerisi Zararlı
Gelelim Hatalar ve Çözüm yolları Kısmına;

E. Hatalar ve Çözüm yolları
>>C8 Hatası Alıyorsanız Oyunun Mutlaka C:/ De olması Gerekiyor!
>>???? Hatası Alıyorsanız yanlış birşey yaptınız anlatımı gözden geçirmenizi isterim.
>>Gök yüzünde bulutların üstünde doğuyorsanız teleport kodunu kullanın içinde x y kordinatlarını acc klasöründeki x y'e kordinatları ile değiştirin ve oyuna tekrar girin.!
>>End bug, fuc
[*]k bug,cart bug, curt bug, gibi hataları bende alıyorum gereksiz skill açmayın oyundan çıkın zaten o hatayı alınca oyuna bağlanamıyorsanız işlemi sonlandırıp birdaha bağlanmayı deneyin^^
>>C9 hatası alıyorsanız Vs. Serw. Açtığınıza emin olun
>>D.c yerseniz O bilgisayar-ı cöpe atın(kendi serw. dc komik değilmi sence sanmıyorum öyle bir şey olsun

Görsel Oyunun Çalıştığına Dayalı Belgeler
CronoS unique leri denetlerken:
- Resim Silinmiş.

exlove'dan Oyun hakkında Yorumlar
Oyunu kurmak veya kurmamak tamamiyle sizin elinizde olan birşey zorla kurun demiyorum ama bir deneyin derim hayatımda ilk defa sun'um sremu da gerçekleşti bunlar sizlere resim yoluyla gercekleştirme fırsatım olmuşsada ne mutlu bana belki daha gelişir veyahut gelişmez lakin gelişirse hamachi üzerinden bir takım birşeyler yapabiliriz şuan pvp yapılcak düzeyde değil kısım kısım bug var, npc'ler ve monsterların attack yapması söz konusu bile değil ama yinede ben mutluyum(çokmu acı söyledim )
ayrıca Sremu Tamamen Yabancılar tarafından uğraşılmış ve bu sonuçlar'a ulaşılmış türk forumlarına kadar gelmiştir,hicbir türk forumunun Sremu'ya katkısı söz konusu bile edilemez. anlatmak yada kurulumunu açıklamaktan hariç emeği yoktur
Konu Tarafımdan Derlenmiş olup siz değerli üyelerimize komik ve tatlı anlatımla sunulmuştur , hata ve sorunlarınızı konu altında sorun aksi taktirde cevap verme gibi bir olasılık olmayacaktır

Saygılarımla;
XxMissBeLaxX

Düzeltme ve eklemeler: CronoS

iSTERSENİZ SABİT KONU YAPIN

kardeşim ne guzel hoş server kurmayı anlatıyorsunda orada verdiğin dosyaların hepsını ben ındıremedım yardım edermısın lutfe????????????

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
cok kolayki gm olmak ama saticilar ve canavar işleri önemli gerisi yalan hep cksa 5. dakkada bir güzel olacak ama nerdee :mrgreen:

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt