Merhaba arkadaşlar yaklaşık 8-10 aydır silkroad oynayamamıştım. Bir kaç proje vardı onlarla ilgilenmem gerekti. Nese bugün dedim bi bakayım ne yapmış ne etmiş oyun diye. Mensa server'ında oynuyordum server'a girdim ki Hotan, Jangan, Alex hep boş??? Ne oldu bu oyuna? Oyuncular nereye gitti?? Joymax ne yaptı??? Sbot bitti mi? Soruyorum bu soruyu çünkü Sbot alıcam. Ama oyun bittiyse kimse yoksa tadı çıkmaz hiç gerek yok başka oyunlar bakayım mı dersiniz???

Takımı
Besiktas
issiz acun kaldi mu? :D yavas yavas kaciyor millet isrodan eski tadi yok. artik privlerde kovaliyor millet zevkini

Takımı
Galatasaray
Yaklaşık olarak 4,5 senedir iSro 'ya girmiyorum. Çevreden duyduklarıma göre son demlerini oynuyormuş iSro. Bu saatten sonra private server kovala derim hacım :)

Bu mesaj Apprehension rumuzlu uyeden alinti yapildi
Apprehension demiş ki:
şahsen silkraod yerine tera / Neverwinter / vindictus oynuyorum ama isro veya sroR yeni server açarsa hiç düşünmem tekrar başlarım
aynen yeni server acılırsa başlamayı planlıyorum

2011'den beri oynamıyordum. Geçtiğimiz nisan ayının başında tekrar başladım. Malum siteden server kapasitelerine bakarak veya şehirlerdeki doluluk oranlarına bakarak karar vermeyin derim. Çünkü artık gold-bot yok (en az 1000-1500 kişilik yer kaplıyorlardı server'da), konsinyenin önünde boş boş bekleyen (gold sitelerine ait) stall char'ları yok, "Abi kasarmısın?" diyen yüzlerce ergen yok... Eskiden oyun bunlarla doluydu. Benim yaklaşık iki aylık gözlemlerime göre, oyunda herhangi bir değişiklik yok. Samarkand PvP alanı her zaman canlı, geceye doğru thief-hunter kapışmaları her daim var, istediğin item'i bulabiliyorsun... E, daha n'olsun? Tamam, oyunu bırakanlar azımsanmayacak derecede çok; ama Silkroad asla ölmeyecek... En azından bundan daha geriye gitmez.

Bu mesaj Baphomet rumuzlu uyeden alinti yapildi
Baphomet demiş ki:
2011'den beri oynamıyordum. Geçtiğimiz nisan ayının başında tekrar başladım. Malum siteden server kapasitelerine bakarak veya şehirlerdeki doluluk oranlarına bakarak karar vermeyin derim. Çünkü artık gold-bot yok (en az 1000-1500 kişilik yer kaplıyorlardı server'da), konsinyenin önünde boş boş bekleyen (gold sitelerine ait) stall char'ları yok, "Abi kasarmısın?" diyen yüzlerce ergen yok... Eskiden oyun bunlarla doluydu. Benim yaklaşık iki aylık gözlemlerime göre, oyunda herhangi bir değişiklik yok. Samarkand PvP alanı her zaman canlı, geceye doğru thief-hunter kapışmaları her daim var, istediğin item'i bulabiliyorsun... E, daha n'olsun? Tamam, oyunu bırakanlar azımsanmayacak derecede çok; ama Silkroad asla ölmeyecek... En azından bundan daha geriye gitmez.
Lost çok bozdu muhabbeti gibi daha bozmaz diyorsun ama bozar :)

Bu mesaj tenpanter rumuzlu uyeden alinti yapildi
tenpanter demiş ki:
Baphomet demiş ki:
Lost çok bozdu muhabbeti gibi daha bozmaz diyorsun ama bozar :)
Silkroad'u gerçek anlamda sevenler, elbet bir gün geri gelecekler... :D Ben 2007 yılında başlamıştım. Tam 90 oluyorum derken; 2009'un mart ayında level cap 100 oldu ve sinirlenip bıraktım. Bıraktım; ama hiç aklımda çıkmıyordu oyun. 2010'un sonlarında tekrar başladım. Bir baktım level cap 110 olmuş. Neyse, kasmaya devam ettim... 110'a doğru yol alırken; 2011'in temmuz ayında level cap 120 oldu ve yine oyuna sinirlenip bıraktım. Velhasıl, yaklaşık iki aydır tekrar başladım. Silkroad aşkı böyle bir şey. Bu sözümde ısrar ediyorum: Silkroad'u gerçek anlamda sevenler, "gerçek" SRO'cular oyuna teker teker dönecekler... :nod:

Kaç kere mesaj attım 80-90-100 cap serverler açın isteyenler başlasın , beni takan yok hııamınaaaaaaa

Joymax'te bir şeyler farkettim iki aylık tecrübeme dayanarak. Adamlar artık yenilik yapmaktan korkuyor. İyi-kötü ne getirirlerse getirsinler, player'ları memnun edemiyorlar (ben de zaman zaman bu gruba dahilim). Herkes Joymax'in kötü yanlarından bahsediyor; ama iyi yanları da azımsanmayacak kadar çok. Örneğin; item'lerin türünü değiştirme gelmiş. Mesela elinize legend blade geçti, ama siz archer'sınız. Gidip NPC'ye blade'i koyuyorsunuz, "oyun gold'u" karşılığında size legend bow veriyor. Mesela bu özelliği çok beğendim. Herkes yeni alchemy sisteminden rahatsız. 11D, 12D, 13D item anlayışından rahatsız. Ama bir de şöyle düşünün; eskiden 76'da ayrı silah, 80'de ayrı silah, 85'te ayrı silah yapmak zorundaydık. Hepsine ayrı ayrı paramız gidiyordu. Giysiler ve aksesuarlar da cabası. Ama yeni anlayışla bu eziyetten kurtulduk. Daha birçok şey sayılabilir... Belki benim gibi düşünenler yok denecek kadar azdır bu forumda. Bardağın hep boş tarafına bakmayın arkadaşlar. Dolu tarafı da azımsanmayacak miktarda.

Baphomet demiş ki:
Joymax'te bir şeyler farkettim iki aylık tecrübeme dayanarak. Adamlar artık yenilik yapmaktan korkuyor. İyi-kötü ne getirirlerse getirsinler, player'ları memnun edemiyorlar (ben de zaman zaman bu gruba dahilim). Herkes Joymax'in kötü yanlarından bahsediyor; ama iyi yanları da azımsanmayacak kadar çok. Örneğin; item'lerin türünü değiştirme gelmiş. Mesela elinize legend blade geçti, ama siz archer'sınız. Gidip NPC'ye blade'i koyuyorsunuz, "oyun gold'u" karşılığında size legend bow veriyor. Mesela bu özelliği çok beğendim. Herkes yeni alchemy sisteminden rahatsız. 11D, 12D, 13D item anlayışından rahatsız. Ama bir de şöyle düşünün; eskiden 76'da ayrı silah, 80'de ayrı silah, 85'te ayrı silah yapmak zorundaydık. Hepsine ayrı ayrı paramız gidiyor. Giysiler ve aksesuarlar da cabası. Ama yeni anlayışla bu eziyetten kurtulduk. Daha birçok şey sayılabilir... Belki benim gibi düşünenler yok denecek kadar azdır bu forumda. Bardağın hep boş tarafına bakmayın arkadaşlar. Dolu tarafı da azımsanmayacak kadar.
Senin dediğini ben beğenmiyorum mesela bir oyunda bana göre bazı değişmezler vardır, bu değişmezleri kaybeden oyun benim için bitmiştir.

Mesela parayla itemi dönüştürmek bana küçük bir hiledir benim hoşuma gitmeez mesela böyle bir olay.

Ayrıca ben zamanında bir taraflarımı yırtarak Legend silahıma +7 basmıştım sonra bilmem ne +eventleri herkeste +12 ler afedersin ama oyun ciddiyetini bu noktadan sonra kaybeder, Herkeste +12ler,sunlar şunlar bunlar evet bir seferlik vurgun yaptılar parayı kırdılar ama çok kötüye mal oldu silkroada, benim gibi düşünen 100 lerce arkadaşım var, ve hiçbiride geri dönmeyecek.

Yepyeni bir başlangıç yaparlarsa ancak o zaman olur, o da Silkroad 2 ile olur isterse 10 sene sonra çıksın ben beklerim zamandan bol bir şey yok, ama bu oyunu oynamam diyorum.

2011 de bırakmıştım isroyu eski tadı kalmadı artık privatede bi yere kadar hacım sıkıyor sonra oda hep aynı şeyler.

tenpanter, seviye 110'dan sonra tabii ki de herkeste magic-rare-legend item'ler olmalı. Millet 6-7 ayda 120 oluyor bu mühürlü item'ler sayesinde. Level yükseltmeye doping etkisi yapıyor bu item'ler. Bir düşün lütfen, eskisi gibi çoğu kişide normal item'lerin olduğunu. O zaman level 120 olmak aylar değil, yıllar sürerdi. Eski SRO'da benim blade char'ım 2-3 skill ile 1 mob'u alırken (kendisinden 4-5 level düşük mob'ları); şimdi çoğu mob'u tekte alıyor (kendisiyle aynı level mob'ları). Item değiştirmeyi beğenmediğini söylemişsin. Bir de şöyle düşün o olayı; mesela senin rogue char'ın var. Server'da satılan Avrupa silahlarının %90'ını staff ve two handed sword'ler oluşturuyor. E, tenpanter'e dagger lazım, crossbow lazım. Di mi yani? Bu oyunu bırakmak için sebep arıyor herkes. Çünkü dediğin gibi, 12D ilk geldiğinde item'ler +3 bile olmuyordu. Senin gibi çoğu kişi bir sürü proof harcadı. Senin gibi +7 yapabilenler parmakla sayılacak kadar azdı. Sonra %30 başarı event'i geldi ve senin gibi birçok oyuncu buna sinirlenip bıraktı. Örnekler çoğaltılabilir tabiii...

Bu derece aşırı kolaylıklar varken private serverden farkı yok işte bence, diyelim ben glavie kullanıyorum, blade çıktı o bladeyi satıp yerine glaviye alırsın belki zaman alır ama emek gerektirir.

Adam uğraşır kendine +7 set dizer sonra bir event çıkar bütün server +7 i seti nerdeyse bedavaya getirmiş, ee şimdi bu adamın paraları,emeği çöp oldu o sinirle çara delete çaksa yeridir :)

Hani Silkroadta var diye demiyorum ama bazı oyunlarda şöyle saçmalıklar oluyor mesela binek diye adam arabaya biniyor, fantastik bir oyunun içinde araba ne alaka mesela o oyunun ciddiyeti benim için 0 a iner onu gördüğüm zaman.

Şöyle 80 cap olsa da ağız tadıyla lord yarkan kessek :P

1. Sorun orda işte. Warlock rod, dual axe gibi silahları bulamadıktan sonra; senin işine yaramayan staff'ı +12 yapmanın bir anlamı yok. Buna boşa emek harcamak denir.
2. Bir önceki yazımda da gördüğün gibi, bu konuda seninle aynı düşüncedeyiz.
3. Bence SRO'da ciddiyeti bozan şeyler, Joymax'in stajyerlere tasarlattığı avatar'lar. Onun dışında pek bir şey yok.
4. Seviye 90 sınırındayken 80'i özledik 90'ı kötüledik. Seviye sınırı 100 oldu 90'ı özledik, 100'ü kötüledik... Bu hep böyle devam eder gider. İnsanoğlu hiçbir şeyden memnun olmuyor.

5 senede sevmemissek silkroad' i Allah belamizi versin :mrgreen: kim donerki artik oyuna donenin akli yoktur herhalde

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bu mesaj TanerUNER rumuzlu uyeden alinti yapildi
TanerUNER demiş ki:
5 senede sevmemissek silkroad' i Allah belamizi versin :mrgreen: kim donerki artik oyuna donenin akli yoktur herhalde

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile
Ben üçüncü kez döndüm. Akıllı mıyım akılsız mıyım bilmiyorum... Şahsen bana hâlâ hitap ediyor Silkroad. Birçok oyun oynadım, gördüm, izlenim edindim. Yok. Silkroad gibisi yok. Son iki aylık izlenimlerime bakacak olursak, oyuna dönenlerin sayısı azımsanacak sayıda değil. Global'lerden görüyorum bu durumu. "I'm back!" global'lerini hemen hemen hergün görmekteyim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt