arkadaşlar merhaba,
öncelikle sorum hiç bilmediğimden biraz tuhaf gelebilir. şu anki private server kurmak isterken oyunun içeriğini değiştirmek mümkünmü? mesela yeni ırk eklemek veya yeni skiller oluşturmak gibi?
yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Yeni skill oluşturuluyor ama genelde buff tarzı oluyor. Yeni ırk ve yeni atak skilli ekleyeni görmedim.

Benim kafamda bir plan var. şu an yazılım bilgim yok istanbulda yazılım24 diye bir kurs var itü nün sıfırdan hiçbirşey bilmeyenlere verdiği bir kurs 3 ayda seni oyun programcısı yapıyor. tek düşüncemde silkroad oyununa atak skiller ve sağlam bir ekiple beraber yeni ırk getirmek. şu an bir bilgim olmadığı için böyle birşey mümkünmü diye öğrenmek istiyorum.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Benim kafamda bir plan var. şu an yazılım bilgim yok istanbulda yazılım24 diye bir kurs var itü nün sıfırdan hiçbirşey bilmeyenlere verdiği bir kurs 3 ayda seni oyun programcısı yapıyor. tek düşüncemde silkroad oyununa atak skiller ve sağlam bir ekiple beraber yeni ırk getirmek. şu an bir bilgim olmadığı için böyle birşey mümkünmü diye öğrenmek istiyorum.
Yazılım24 olayını incelemedim ama direk olarak şunu söyleyebilirim silkroad konusunda pek bir işe yarayacağını zannetmiyorum çünkü çoğunlukla Unity ile ios ve androide oyun tasarlama göstereceklerdir diye düşünüyorum.

Zaten kendi projeni yazmakla başka birisinin projesini geliştirmek arasında çok büyük bir fark var , alacağın eğitimle kendi projelerini geliştirebilirsin ama başkalarının projelerini geliştirmek için (gerçekten geliştirme , değiştirme değil) ileri seviye yazılımcı olman gerekiyor.

Yazılım24 olayını incelemedim ama direk olarak şunu söyleyebilirim silkroad konusunda pek bir işe yarayacağını zannetmiyorum çünkü çoğunlukla Unity ile ios ve androide oyun tasarlama göstereceklerdir diye düşünüyorum.

Zaten kendi projeni yazmakla başka birisinin projesini geliştirmek arasında çok büyük bir fark var , alacağın eğitimle kendi projelerini geliştirebilirsin ama başkalarının projelerini geliştirmek için (gerçekten geliştirme , değiştirme değil) ileri seviye yazılımcı olman gerekiyor.

teşekkür ederim görüşlerin çok değerliydi benim için..Henüz yazılım24 e gitmedim sitesinde ios ve android ayrıca pc oyun yazılımları yazıyor. her ne kadar çağımız artık android oyunlara merak salsa da. benim hayalim pc oyunları üzerine. kursa gidip en azından işin temelini öğrenip kendi yolumu çizeceğim artık. Tekrar teşekkürler..

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Şu ana kadar gördüğüm en çok değiştirilmiş server uğraşanlar var :)

Mümkün olmasına mümkün tabi. Fakat böyle oyunlar tutmuyor, harcanan emeğin karşılığını vermiyor.

Mümkün olmasına mümkün tabi. Fakat böyle oyunlar tutmuyor, harcanan emeğin karşılığını vermiyor.
çünkü adaletli bir sistem yok. GM dedikleri adaletsiz davranıyor. işi profosyonel emeğe dayalı bir biçimde yapan yok. Aklımdaki tasarı çok büyük. mesela içeriği dahada değiştirip. 4 ırk yapılacak avatar misali toprak ırkı,su ırkı , ateş ırkı, ve hava ırkı diye :D hayata geçirebilirsem 10 numara bir oyun çıkacak. stat point sistemi silkroad gibi basit olmalı. diğer oyunlarda str int dex agi gibi bir sürü karışıklık olmamalı bence..

Takımı
Galatasaray
çünkü adaletli bir sistem yok. GM dedikleri adaletsiz davranıyor. işi profosyonel emeğe dayalı bir biçimde yapan yok. Aklımdaki tasarı çok büyük. mesela içeriği dahada değiştirip. 4 ırk yapılacak avatar misali toprak ırkı,su ırkı , ateş ırkı, ve hava ırkı diye :D hayata geçirebilirsem 10 numara bir oyun çıkacak. stat point sistemi silkroad gibi basit olmalı. diğer oyunlarda str int dex agi gibi bir sürü karışıklık olmamalı bence..
joymax'ın dosya türlerini (.bms .bmt .bsr .efp vs) okumayı ve oluşturmayı biliyor olman lazım özgün bir skill oluşturabilmen için. yani bu da imkansıza yakın gibi bir şey. Tabi renk gibi küçük oynamalar yeni skiller ekleyebilirsin.

ırk eklemek çok daha büyük bir dava çok fazla asm bilmen lazım. sıfırdan mmorpg oyunu yaparsın daha kolay öyle söyleyim :D

Güzel hayaller. Bu arada MMORPG bitti artık, yeni nesilin char kasacak kadar sabrı yok, eski nesilinde senin anlattığın oyun tarzıyla alakası yok. Türk oyuncuların zaten parası da yok ki sana para kazandırsınlar. Kısacası programcılığa merakın varsa para kazanabileceğin daha iyi alanlara yönel, mobil app programcılığı web tasarım gibi.

Güzel hayaller. Bu arada MMORPG bitti artık, yeni nesilin char kasacak kadar sabrı yok, eski nesilinde senin anlattığın oyun tarzıyla alakası yok. Türk oyuncuların zaten parası da yok ki sana para kazandırsınlar. Kısacası programcılığa merakın varsa para kazanabileceğin daha iyi alanlara yönel, mobil app programcılığı web tasarım gibi.
HAKLISIN. yeni nesil birazda lol tarzı oyunlara sarmış durumda.. en azından bizim burda böyle.. çocuk bütün harçlığını buraya yatırıyor. mobil app dediğin gibi daha popüler şu an.

joymax'ın dosya türlerini (.bms .bmt .bsr .efp vs) okumayı ve oluşturmayı biliyor olman lazım özgün bir skill oluşturabilmen için. yani bu da imkansıza yakın gibi bir şey. Tabi renk gibi küçük oynamalar yeni skiller ekleyebilirsin.

ırk eklemek çok daha büyük bir dava çok fazla asm bilmen lazım. sıfırdan mmorpg oyunu yaparsın daha kolay öyle söyleyim :D
aynen dediğin gibi insanın yıllarını alacak bir hayal :) daha ufak şeylere yönelmeliyim..

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
İnsanlar artık daha az zaman harcayarak/uğraşarak mutlu olabileceği veya zaman geçirebileceği bir oyun oynamak istiyor. Örneğin CS:GO, LoL ele alırsak ortalama 40 dakika gibi bir zaman içerisinde oyunu bitiriyorsunuz veya mobil oyunlar en ufak basit oyunları bile milyonlarca kişi indiriyor easy money.

Doğuştan yetenekli değilseniz CS Go kesinlikle az zaman harcayıp çok mutlu olunacak bir oyun değil. Herkes potansiyel hileci, herkes potansiyel smurf..

Takımı
Seçiniz...
Düşüncelerin gerçekten güzel lakin arkadaşların dedikleri çok doğru.
Çünkü yeni jenarasyon LOL gibi basit, kalitesi düşük ve gerçekçiliğe uzak oyunları oynuyor.
Biz eski nesiller ise eskiye dair herşeyin canlanması için eski olan orjinalleri daha çok seviyoruz.

Bahsettiğin konuyu öğrenir, geliştirir birşeyler yaparsan kendi bilgini genişletmek açısından çok güzel olur.
Fakat bunu hayata geçirirsen oyuncu kitlesi buna bakmaksızın oyuna gelmezler.

Yukarı Alt