Kayıt
20 Mart 2010
Mesajlar
74
Beğeniler
0
Şehir
İzmir
Silkroad Online PC Gereksinimleri

SilkRoad Online Oyunu görsel kalitesi nedeniyle sorunsuz çalışabilmek için yüksek bilgisayar kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır.

Silkroad Online'ı kabul edilebilir şekilde oynayabilmek için gerekli ortalama sistem gereksinimleri aşağıdadır.

1. 1 Mb Ram (Daha düşük RAM miktarlarında da çalışabilmekte fakat RAM miktarı düştükçe oyunda takılmalar artabilmektedir.)

2. 2000 Mhz üzeri işlemci.

3. Ortalama 256 Mb'lik bir ekran kartı işimizi görecektir. Fakat her 256 Mb ekran kartının aynı performansı vermediğini ve oyunun görselliğini tam olarak devreye sorunsuz alabilmemiz için oldukça iyi bir ekran kartı olması gerekliliğini hatırlatmak isterim.

4. Sabit disk üzerinde 4-5 Gb boş alan.


Oyunu kurmadan önce bilgisayarınızın bütün sürücülerini güncelleştirmenizi ve özellikle AGP (Accelerated Graphic Port) sürücüsü gereksinimi duyan bir MainBoard (Anakart) kullanıyorsanız mutlaka anakart sürücülerini de kurmanızı tavsiye ederim.

Not: Bu bilgiler kendi görüşlerim çerçevesinde hazırlanmıştır.

Not2: Eğer iyi bir bir bilgisayara sahip olduğunuz halde Silkroad Online performans sorunları yaşıyorsanız, öncelikli olarak bilgisayarınızı virüslere karşı taratmanızı tavsiye ederim. Günümüzde birçok virüs türü bilgisayarı hantallaştırma özelliğine sahiptir ve yüksek ölçüde RAM tüketilmesine neden olurlar.
Not:Alıntıdır.
 

Xperyon

Bilgiliyim
Kayıt
27 Temmuz 2011
Mesajlar
2.547
Beğeniler
0
Şehir
TürkTelekomArena
Paylaşımdaki bulunmak istemen güzel fakat alıntı bir yazı paylaşmadan önce tekrar bir oyuna baksaydın iyi olurdu.Şuan Silkroad dosya boyutu 4.07gb ve 64lük bir ekran kartıyla silkroad oynama olasığı yok ve birde 1lik işlemciyle zaten oyunu açmayı denemesin fazla sürmez yanar gider.

Min Sistem Özellikleri (Oyunu oynamak için gerekenler açmak için değil)

-1Gb Ram
-256Mb Ekran Kartı
-80lik hdd
-P4 2.00 işlemci
 
Yukarı Alt