Lemonade demiş ki:
8 sene sonra gelen oyunun grafiklerinin, öncekinden kötü olması içler acısı.
8 senedir silkroaddan daha cezb edici grafigi olan hiçbir mmo olmasına ne demeli? Teknoloji geliştikçe daha iyisi çıkar beklentisine karşılık yeni oyunlar kaka gibi. Diğer oyunlar (pes gibi istisnalar hariç) hakikaten güzel ilerleme kaydetti mesela GtA bf3 nfs vs hayran kalıyor insan ama mmolar bir türlü gerçekçi ve fantastik grafiklere ulaşamadılar..

Takımı
Besiktas
Ben joymax'ın silkroad 2'yi başka bir firmaya sattığını biliyorum silkroad 2 joymax kontrolünde olan birşey değil galiba firmanın isminide biliyordum sanki ama unuttum.
Ps:Tabi belki değişmiş bilgiler olabilir takibi bırakmıştım.

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
Lemonade demiş ki:
8 senedir silkroaddan daha cezb edici grafigi olan hiçbir mmo olmasına ne demeli? Teknoloji geliştikçe daha iyisi çıkar beklentisine karşılık yeni oyunlar kaka gibi. Diğer oyunlar (pes gibi istisnalar hariç) hakikaten güzel ilerleme kaydetti mesela GtA bf3 nfs vs hayran kalıyor insan ama mmolar bir türlü gerçekçi ve fantastik grafiklere ulaşamadılar..
mmo olarak grafikleri çok güzel oyunlar var ama konuyu tutturamıyorlar DC Universe mesela çok hoşuma giden bir oyun ama grafik konu ve oynanış olarak ama insan tek başına sıkılıyor

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Bu mesaj blood_moon rumuzlu uyeden alinti yapildi
blood_moon demiş ki:
bu bildigimiz silkroad devamı olan silkroad 2 mi?

yoksa tamamen bagımsız bir silkroad 2 mi olucak bu konuda kafam karıştı sadece ..

grafikler filanda bence hiçte kötü filan degil ilk silkroad çıkışınıda bi hatırlayın sonradan oyun iyice güzelleşmişti..
Silkroad ne zaman çıkmıştı? Hangi teknolojiyle çıkmıştı? Şimdiki teknoloji ne alemde hani GTA'da uzaydan falan atlanıyor?
Bunca söylentiye rağmen joymaxten resmi bir açıklama gelmedi. Silkroad gibi uluslararası bir oyun sadece Çince tanıtılmış ve saçma sapan bir domainle üstelik üyelik dağıtılıyor ama Joymax'te hala bir hareketlilik yok. Silkroad ilk çıktığı zaman beta üyeliklerini resmi siteden almıştık.
Ek olarak oyun bana Cabal'ı çok anımsatıyor. Cabal private server açıp iki edit ile sro2 diye yutturmaya çalışıyor olmasınlar? :think:

@Hearthless; bence silkroad grafiklerine dokunulmadan icerigi baştan sona degistirilmeli, örneğin konu ipek yolu olmayabilir zaten kervan çeken yok. Çin ve avrupa birlestirilip tek bir ırk üzerine yeni skill sistemleri yeni buildler olusturulabilir. Mesela warrior fire cleric char gibi. Bunları yapmak çokta zor olmasa gerek. Aslında istediğim çok iyi editlenmis bir private server ama bildiğimiz sroyla tek alakasi grafikleri olacak :D

Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
Lemonade demiş ki:
hocam genellikle grafik bakımından söylüyorsanız yanlışınız var mesala grafik bakımından diyorsanız warface(cry engine 3 motoru kullanılıyor) -final fantasy xiv-guild wars 2-skill special force 2-gunz 2 the second duel - blade and soul - archeage. blade and soul ile archeage henüz çıkmadı ama devrim yaratacak 2 oyunlar bu saydıklarımın hepsi grafik bakımından üst düzey oyunlar ve görsel şölenler tabi bazıları aylık ücretli bazıları tek ödemeli bazıları f2p hikaye bakımından ise birtek guild wars 2 derim geçerim

Bu mesaj Wax Whine rumuzlu uyeden alinti yapildi
Wax Whine demiş ki:
Bu mesaj blood_moon rumuzlu uyeden alinti yapildi
blood_moon demiş ki:
bu bildigimiz silkroad devamı olan silkroad 2 mi?

yoksa tamamen bagımsız bir silkroad 2 mi olucak bu konuda kafam karıştı sadece ..

grafikler filanda bence hiçte kötü filan degil ilk silkroad çıkışınıda bi hatırlayın sonradan oyun iyice güzelleşmişti..
Silkroad ne zaman çıkmıştı? Hangi teknolojiyle çıkmıştı? Şimdiki teknoloji ne alemde hani GTA'da uzaydan falan atlanıyor?
Bunca söylentiye rağmen joymaxten resmi bir açıklama gelmedi. Silkroad gibi uluslararası bir oyun sadece Çince tanıtılmış ve saçma sapan bir domainle üstelik üyelik dağıtılıyor ama Joymax'te hala bir hareketlilik yok. Silkroad ilk çıktığı zaman beta üyeliklerini resmi siteden almıştık.
Ek olarak oyun bana Cabal'ı çok anımsatıyor. Cabal private server açıp iki edit ile sro2 diye yutturmaya çalışıyor olmasınlar? :think:
cabal olacağını sanmam çünkü çok değişik bir oyun cabalı 3-4 yıl oynadım resimlerle hiç bir ilgisi yoktu oyunda cabal 2 desen oda değil grafikleri üst düzeyde cabal 2'nin sanırım bu başka bir oyun sro diye yediriyorlar

@Salvation; mmorpg tarzında konuşuyorum, grafik derken sadece gerçekçilik değil de animasyon ve efektlerin güzel anlaşılır sade olması ve oyunun atmosferinin rahat olması, İtem çizimlerinin ilgi çekici olması gibi şeyleri kastediyorum.

Sadece aklimdaki grafiklere biraz yaklassaydi baslayabilirdim ama daha cok yolu var silkroad un.Konusu falan iyi bence tek eksigi yenilenmiş grafiklerdi bir crysis grafiginde blade vs warrior pvp sini dusunun cok guzel olabilirdi.

[ Mesaj mobilden gonderildi iPhone ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
olaya sadece grafik açısından bakmamak lazım. silkroad ı silkroad yapan şey bu oyuna benzer başka bir oyun olmaması bence.

evet grafikleri diğer mmo lardan çok daha iyiydi ama konusu ve yarattığı ortamı da mükemmeldi.

yıllardır böyle bir oyun arıyorum ama yok. umudumu da yitirdim.

bu arada sro2 adı altındaki ssler çok kötü.

ah sro ah

bu arada domain ipsine dikkat çekerim cin sunucuları yani joymaxa ait sunucular fake değil oyun joymaxa ait grafikler falan hikaye ne oyunlar denedim oynanabilirliği sıfır eski sistem devam edip grafikler ve yeni özelliklerle eklerse hayatımdan bir 10 sene daha çalar sro 2

adamlar lisans satın aldılar diyoz hacım isterse joymaxın sunucusunda para karşılığı serverını kurabilir :D zor bişey değil sen maniyi göster sanada açarız joymaxın sunucularında bi server yeter ki paradan haber ver :D adamlar battı batacak güzel bi rakamda para verirsen bak nasıl sana o sunucuda serverını yürütüyo gör :D sadece sunucusuna barınırsın öyle işte :D

Yav hehe Bu orjinal Silkroad Online 2 değil. Joymax ile hiçbir bağlantısını bulamadım. Bizim beklediğimiz SRO 2 hala yapım aşamasında. Çinlilerin yaptığı salak online oyunlardan birisi işte..

Allah aşkına, göz var nizam var. Silkroad'ın 1. hali bile bu oyundan 10 kat daha güzel.

Şimdiki Silkroad Online'ın sitesine sahip firma bilgileri : http://who.is/whois/silkroadonline.net

SRO 2 dediğimiz oyunun sitesine sahip firma bilgileri : http://who.is/whois/sronew.com

Ve bomba ! Joymax'ın 2007 'den beridir satın alıp yayına açmadığı Silkroad2.net sitesinin bilgileri : http://who.is/whois/silkroad2.net

Görüldüğü üzere SRO Kingdoms'ın Joymax ile uzaktan yakından bir alakası yok iken Silkroad 2 ismiyle Joymax hala oyunun yapımına devam ediyor..

Private serverlar dan herkes sıkıldı artık joymax gerçekten birşeyler yapmalı bunun farkında olduklarından eminim hala bir adım bekliyoruz

Private serverlar dan herkes sıkıldı artık joymax gerçekten birşeyler yapmalı bunun farkında olduklarından eminim hala bir adım bekliyoruz

Yukarı Alt