1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Silkroad Eşya(İtem) Sistemi..


 1. *Underground

  *Underground rank8

  Kayıt:
  21 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.514
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  AMASYA

  [​IMG]

  İtem Sistemi Özeti

  Avrupa soylular beceri uzmanlık seviyelerine göre teçhizat alabilirken, Çin soylular teçhizatlarını karakter seviyelerine göre alır. Buna ek olarak, Çin soyluların aksine Avrupa soyluların kullanabileceği silah ve zırh kombinasyonlarında sınırlama bulunmaktadır.
  Avrupa soyluların kullanabileceği silah ve zırh kombinasyonu sınırlamaları

  - Resim Silinmiş.​

  Standart Eşyalar (Beyaz)

  Bunlar en temel eşyalardır. Mağazalarda sıklıkla bulunabilir, bu gibi avlarda elde edilen eşyalar bazen daha güçlü olabilmektedir.
  Bunlardan özellikle çok daha güçlü olanları vardır. Bunlar “geliştirilmiş eşyalar” olarak adlandırılır.
  Güç derecesi, eşyanın yanına iliştirilen (+ Geliştirme Seviyesi) ile anlaşılabilir.

  Sihirli Eşyalar (Mavi)

  Standart eşyalara özel yetenekler kazandırıldığında, bunlar “sihirli eşyalar” olarak adlandıırlır. Eşyayı kullanan kişi eşyayı üzerine alarak eşyaların faydalarını kullanabilir.
  Ancak tüm sihirli özellikler iyi değildir – bazıları giyen kişiye acı verir.
  İyi özellikleri “artı özellikler” olarak adlandırılır ve olumsuz özellikleri ise “eksi özellikler” olarak adlandırılmaktadır.

  Nadir Eşyalar (Sarı)

  Standart eşyalar ile karşılaştırıldığında bazı eşyalar gerekli seviyeye bağlı olarak olağanüstü yeteneklere sahiptir ve sihirli özellikler kazanma şansına sahiptir. Bunlar “nadir eşyalar” olarak adlandırılır.
  Yeteneklere bağlı olarak nadir eşyalar Yıldız Mührü, Ay Mührü ve Güneş Mührü olarak sınıflandırılır. Aynı zamanda yeteneklerden bağımsız olarak her bir derece için en düşük kısıtlamaya sahiptir.
  Standart/sihirli eşyaların aksine nadir silahların da ateş gibi etkileri vardır.

  Set Eşyaları

  Oyuncu aynı adı taşıyan bazı zırhları veya aksesuarları aldığında, alınan bu eşyaların sayısına göre özel yetenekler verilmektedir. Bunlar “Set eşyalar” olarak adlandırılır.
  Set eşyaları ne kadar çoksa, yetenekler o kadar iyidir – bunların hepsini toplamak en iyisidir.
  Bunlar mağazalardan satın alınamaz ya da canavarlardan yağmalanamaz, fakat para karşılığında alınabilir.

  * 11. dereceden itibaren, nadir eşyalar “Nova Mührü” olarak Kabul edilmiştir.
  * 11. dereceden itibaren, standart eşyalar tek bir sınıfta birleştirilmiştir.

  [​IMG]

  Silah Özellikleri

  Avrupa’da dokuz çeşit silah bulunmaktadır: One-hand Sword, Two-hand Sword, Dual Axe, Dagger, Crossbow, Staff, Warlock Rod, Harp, Cleric Rod . Düşmanlara saldırırken uzmanlık becerilerini kullanmak için; Warriors One-hand Sword, Two-hand Sword, and Dual Axe; Rogues Daggerve Crossbow;Wizards Staff; Warlocks Warlock Rod; Bards Harp; Clerics Cleric Rod'una ihtiyaç duyarlar. Kullanılan teçhizat Avrupa soyluların yapabildiklerinde artış ve düşüşe neden olur.

  Avrupa
  1. One-hand Sword
  Saldırı gücü nispeten düşük olan bir Yakın Dövüş silahıdır. Fakat en güçlü savunmayı sağlayan kalkanları kullanabilmenizi sağlar.
  2.Two-hand Sword
  Saldırı hızı nispeten düşük olan bir Yakın Dövüş silahıdır. Fakat her defasında büyük hasar verir. Diğer Savaşçı silahlardan saldırı gücü fazladır ancak daha az savunma gücüne sahiptir.
  3.Dual Axe
  İyi dengelenmiş bir Yakın Dövüş silahıdır. Saldırı gücü Tek elle kullanılan Kılıç ve İki Elle kullanılan kılıcın arasındadır. İki elle kullanılan Kılıca kıyasla daha fazla savunma gücü vardır, fakat aynı zamanda bir kalkan kullanmanıza izin vermez.
  4. Dagger
  Hızlı hareket eden ve isabet oranı yüksek bir Yakın Dövüş silahıdır ve kritik vuruş yapma olasılığını yükseltir. Fakat HP, Fiziksel savunma gücü ve büyülere karşı savunma gücünde düşüşe neden olur.
  5. Crossbow
  Avrupa silahları içinde saldırı menzili en uzun olan uzun menzilli silahtır. Kullanıldığında uzak mesafede olan düşmanlara büyük hasar verilebilir. Fakat HP ve Fiziksel savunma gücünde düşüşe sebep olur.
  6. Staff
  Büyücülerin güçlü Doğal Büyü kullanarak düşmanlara bütün Avrupa silahları arasında en fazla hasarı verebilmesini sağlayan bir büyü silahıdır. Fakat en güçlü saldırı gücü, Fiziksei ve büyülere karşı savunma güçleri pahasına sağlandığından Avrupa’daki silahlar arasında savunma gücü en düşük olanıdır.
  7. Warlock Rod
  Warlockların Lanetleme Büyüsünü kullanabilmeleri için gerekli bir büyü silahıdır. Saldırı gücü nispeten düşük olmasına rağmen, Warlock sınıfı üyelerinin sahip olduğu kin ve kızgınlığın gücünü yükseltmekte üzerine yoktur.

  8. Cleric Rod
  Rahiplerin Kutsal Büyüleri kullanabilmesi için gerekli büyü silahıdır. Büyü silahları arasında saldırı gücü en düşük olanıdır fakat çeşitli iyileştirme ve destek büyüleri sayesinde çok işe yarar.​
  9. Harp
  Ozan sınıfının güzel müzikler çalabilmesi için gerekli bir büyü silahıdır. Genellikle diğer üyelerin güçlerini artırmak için kullanılır. Fakat nispeten yüksek saldırı gücü ile elinizde olduğunda MP’yi de önemli ölçüde yükseltir.

  Çin

  1. Kılıçlar
  Saldırı gücü mızraklardan daha az olmakla birlikte, savaşçı koruma sağlayan bir kalkanı kullanabilir. Kılıç kategorisinde güçlü sihir saldırısına sahip tek elde tutulabilen kılıçlar ile güçlü fiziksel saldırı yapılabilen tek elde tutulan bıçaklar vardır.
  2. Mızraklar
  Her iki elin kullanılması kalkanların kullanılmasını engellemesine ve dolayısıyla daha az savunma yapmasına rağmen mızraklar güçlü saldırı gücü sağlarlar. Mızrak kategorisinde güçlü sihir saldırı gücüne sahip olan mızraklar ve fiziksel saldırı gücüne sahip kılıçlar vardır.
  3. Yaylar
  Saldırı gücü ve ateş hızı bakımından mükemmel iki elle tutulan bir silah olmamakla birlikte uzun ateş etme menzili savaşı istenen yöne çevirebilmektedir. Yay kategorisinde sadece tek bir tür vardır ve sihir ile beden gücü arasındaki mükemmel denge herhangi bir şekilde ve formda kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

  Koruyucu Özellikleri

  Avrupa soyluların kullandığı zırhlar Heavy Armor, Light Armor, Robeyken Çin soyluların kullandıkları Mail, Safeguard, Taoist Garblerdir. Çin soyluların aksine, Avrupa soyluların zırhları için ayarlanan etki yoktur.

  Avrupa

  1.Heavy Armor Line

  Heavy armor, yüksek Fiziksel savunması gücünden ötürü Fiziksel saldırılarına karşı iyidir. Büyülere karşı savunma gücü görece düşük olduğundan büyü saldırılarına karşı dayanıksızdır.

  2. Light Armor Line
  Light armor, her koşulda iyi dengelenmiş Fiziksel ve büyüye karşı savunma gücüne sahip olduğundan savunma gücünün her durumda istikrarlı olmasını garantiler.

  3. Robe Class

  Robelerin büyülere karşı yüksek bir savunma gücü vardır ve düşmanların büyü saldırılarından alınan hasarı azaltır. Ancak, Fiziksel savunma gücü düşük olduğundan Fiziksel saldırılarına karşı dayanıksızdır.

  Çin

  1. Zırh

  Yüksek fiziksel koruma düzeyi savaşçıya savaş esnasında fiziksel saldırılarda bulunan düşmana karşı bir avantaj sağlasa da, zırh sihirli saldırılara karşı güçsüzdür ve savaşçı uzun menzil sihirli saldırıları kullanan düşmanlarını takip etmelidir. Ancak, savaş alanındaki birçok düşmanın genellikle fiziksel saldırıları kullandığını göz önünde bulundurarak savaşta bir zırh kullanmanın çok tehlikeli bir durum olduğu söylenebilir.
  2. Koruyucular
  Ortalama fiziksel koruma menzili sebebiyle özellikle güçlü olan koruyucu türü bulunmamakla birlikte zayıflıkları da yoktur. Her tür düşman ile savaşabilme yeteneği bu kategorinin gücüdür. Aynı zamanda koruyucular zırhtan daha hafif olduğundan hareket hızı yüksektir ve MP maliyetleri de düşüktür.
  (Set efektleri – Hareket Hızı: 5.5m, beceri kullanımında %10 daha az MP maliyeti)

  3. Elbiseler
  Sihirli saldırıları kullanan düşmanların kapasitesini yoke den yüksek sihir koruması hızıdır, düşük fiziksel koruma hızı savaşçıyı fiziksel saldırılara karşı savunmasız hale getirir. Savaş alanındaki birçok düşmanın fiziksel saldırıda bulunduğunu düşününce dezavantajlı olmasına rağmen, hafif ağırlığı savaşçının hızlı hareket etmesine olanak sağlar ve MP maliyetini düşürür.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. *Underground

  *Underground rank8

  Kayıt:
  21 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.514
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  AMASYA
 3. RubenDelta

  RubenDelta rank8

  Kayıt:
  29 Nisan 2007
  Mesajlar:
  160
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  I Dont Know

  eline saqLık
   
 4. JeWilyn

  JeWilyn rank8

  Kayıt:
  17 Ocak 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  KaynakMaker
  Şehir:
  Ayaklarım Nereye Giderse...

  çok güzel paylasım bro hep böyle devam devam ^^
   
 5. *Underground

  *Underground rank8

  Kayıt:
  21 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.514
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  AMASYA

  Teşekkürler :muck: :kalp:
   
 6. kasaga22

  kasaga22 rank8

  Kayıt:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  83
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  8

  Yakında Sabit Olur :D