_By_DaDaSsS_ demiş ki:
DaRKWaTcH demiş ki:
zehirx demiş ki:
silkroad 2-3 yıl önceki gibi olması için islam ırkı gelir ve goldbotlar kalkarsa silkroad online en kral oyun olur
Kalkarsa silkroad metin2 ye döner çoluk çocuk oyunu olur.110 lv char oyuna giremezken 23 lv adam girip 18 lv kalkanını 5 k dan satmaya çalışır..

Bencillik yapma herkesin oynamaya hakkı var adam isterse 18 level kalkanını satar ister satmaz. Parası yok diye oyunu oynamıcak degil ya herkesin bütcesi bir olcakta degil.
kesinlikle katılıyorum.oyunda konuşacak adam yok be.goldbotlara bön bön bakacağıma 10 yaşında çocukla konuşurum daha iyi!

Takımı
Galatasaray
DaRKWaTcH demiş ki:
zehirx demiş ki:
silkroad 2-3 yıl önceki gibi olması için islam ırkı gelir ve goldbotlar kalkarsa silkroad online en kral oyun olur
Kalkarsa silkroad metin2 ye döner çoluk çocuk oyunu olur.110 lv char oyuna giremezken 23 lv adam girip 18 lv kalkanını 5 k dan satmaya çalışır..
Oyun bunlarla güzel zaten , kahrolası gold satanlarla ve 110lv nova setli charlarla değil .. Valla bu sronun niye bu hale geldiğini şimdi anladım :headbang:

silkroadı bende geçtiğimiz şubat mart ayının ortalarında bıraktım bırakma sebebim clientless özelliğinin kalkması ve 110 mu 120 level mi oldu unuttum levelin yükseltilmesi walla bırakan kişinin tekrardan o oyuna başlayacağını zannetmiyorum çünkü bırakan kişi ile oynayan kişi arasında çok fark var bunu gördüm ben bırakmış biri olarak o oyuna artık girince 5 dakika duramadan çıkıyorum ne war ne yok diye merak'tan giriyorum durulmuyor ya yeni silkroad gelirse indireceğimide zannetmem ki sadece ben değil bırakan kişiler içinde geçerli tabiki olay beyin'de bitiyor zaten aynı sigara gibi şimdiye kadar içime o dumanı çektim'de ne oldu dediğim gibi şimdiye kadar silkroad oynadıkta ne oldu diyorum gece gündüz bilgisayarın başında nöbet tuttuğum günleri bilirim arkadaşları satıp eve gelip pc'nin başına oturduğum zaman kalkmadığım günleri bilirim ama gerçekten çok pişmanım keşke daha önce bıraksaydım diyorum haa ama şuda var silkroad oynamayıncada sizi bilmiyorum benim kafa dengi bir dostum felan yok taşındığımdan dolayı çevre bitti o yüzden can sıkıntısından yapacak birşey bulamıyorum cs 1.6 oynuyorum ama 2 saat oynadım mıda sıkıntı basıyor yeni silkroad gelince pek fark olmaz şimdiye kadar kaç legend geldi geçti hep aynı daha değişik bir ırk gelebilirdi ama gelmez bu saatten sonra çünkü oyun bitti level 110'a dayandı 43 tanemi ne server var insan hangi serverde çar açsam die kafasına soru işareti oluyor birde islam dini gelirse temelli arap saçı olur tip değişiyor değişmesina ama build değişmiyor madem islam ırkı gelicek o zaman ona göre planını programını yapıp oraya ırk değiştirme scrool diye birşey koymaları lazım die düşünüyorum

ExTrowe demiş ki:
T0XlC demiş ki:
sona yaklaşıyoruz...
Bende öyle düşünüyorum çok acil yeniliklere ve birşeyler yapmaları gerek yoksa iflas her an gelebilir :P
yeniliklerinde kurtaracağını sanmıyorum, oyunun mantığından sıkıldı herkes. Aynı mantık üzerinde gerçekleşecek güncellemenin tutulacağını zannetmiyorum.

Takımı
Galatasaray
Silkroad zaten 80 cap tan sonra bitti.Sro2 yide çıkarmazlar bence daha 1 indeki sorunları çözemediler 2 yi çıkarsınlar.Son 3 yıldır GM tarky botları yokedeceğiz diyor sonuç ortada.

Dediklerinizin hepsi olsa bile yinede tutmaz arkadaşlar, goldbotlar diyosunuz son 3 haftadır oyun bomboş ee neden kimse gelip oynamıyor. Bence sro devri kapandı yeni tarz oyunlar çıkınca sro hepten tarih olacaktır.

Arkadaşlar Silkroad 2 den haberim yok eğer silkroad 2 gelip de emek verdıgımız charlar harcanırsa bilin ki sılkroad dıye bırşey kalmaz bu dunyada. Silkroad 2 sayesınde bilgisayar şirketleride coşacak çünkü bu efektlerle bile 512 MB ramli bir pc kasıyor efektlerin kalitesi yükseltilirse o zaman pcnin sağlam olması lazım olacak ve silkroad bağımlıları da ya ekran kartı çakarlar pcye yada yeni bir pc alırlar. Bi de su joymax İstanbul ' a bir şube açsın da rahatlayalım.

:arrow: Biraz uzun oldu ama okursanız sevinirim.

Yazdıklarınız çoğuna katılıyorum ama eklenmesi gereken şeyler var. Gelecek yenilikler eski oyuncuları geri getirme ve yenilerini daha çok bağlamaya yönelik. Bir oyunun devamlılığının sağlanması için yeni oyuncuların oyuna başlaması gerekir. Bunu iki temel soruna ayırıyorum.

1)Yeni Oyuncuların Oyuna Başlayınca Ne Yapacağı Problemi
Sroya yeni başlayan bir oyuncu gözünden bakıyorum:
a) Charı açtım. İstanbuldayım. Etrafıma bakıyorum kimse yok. Diyorum ki bu oyunu kimse oynamıyor, sıkıcı olsa gerek.
b) Oyunu öğrenmeye çalışıyorum. Bir kaynak yok. Yardım bölümüne girdim oyunda. Çoğu 70 level zamanından kalma şeyler yazıyor. Doğal olarak anlayamadım.
c) Çok uğraştım. 30 leveli geçtim. Onglarda kasmak istedim. Etrafıma baktım çok dolu kasacak yer yok. Yine sıkıldım. (Ong bölgesinin yeni oyuncular için çok itici olduğunu düşünüyorum.)
Joymax yeni oyuncular için temel problemleri çözmediği sürece bi yere varamaz bence.

Çözüm olarak en başta oyun içi yardım kısmı geliştirilmeli. Sonra, oyuncuların hesabı alırken new player ve old player olarak ayrılmalarını, new player olarak seçilenlerin ayrı bir(yeni bir) serverda oyuna başlamaları. Ardından belli bir leveli (örnek: 50) geçtikten sonra şuan mevcut serverlardan birine geçmeleri. Böylece onlar oyunu öğrenebilecek. Çevre edinecek. Sonra edindikleri çevre ile bir server seçerek oraya geçecekler.

2)Yeni Oyuncunun Nereden Geleceği Problemi
Sro Türkiye, Mısır, Polonya, Macaristan, Almanya, Brezilya, Kanada(tek tük) ülkerindeki oyuncuların çoğunlukta olduğu bir oyun. Bu ülkelerdeki çoğu internetten kullanıcısı srodan haberi vardır ve yeni updateler ile geri getirilebilir. Bunun dışında wow'un egemen olduğu abd başta olmak üzere çeşitli ülkelerden oyuncu çekilmeye çalışılmalı.

Reklamdan başka çözümü yok.

Yukarı Alt