----- Silkroad hakkında hiç bir şey okumadan bilgi ve yardım almadan başlayalardan biriyim. Size başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim. :)

-----Ben ilk kurt aldığımda (Bu kurdu almak için 1 ay boyunca ne pot aldım nede item aldım. Yere otur kalk yapa yapa ilk charın bitarafı nasır tutmuştu. :D Bişey bildiğim de yoktu zaten pottan felan. Zordurumlarda kullanılan birşey sanıyordum ondan sadece yanıma 20 tane hp en küçüğünden zordurumda kalırsam kullanırım diye alıyordum. Neyse 1 ayda 24 lvl oldum ve 1m yaparak ilk kurdumu aldım.) çok sevinmiştim atık benimde bir kurdum var diye sonra kasmaya giderken uzaktan ismi kırmızıyla yazılmış biri bana doğru yaklaşmaya başladı. Yanıma gelip bana vurup kaçıyordu. Daha hiç birşey bilmiyorum silkroad hakkında bende napıyor bu felan derken iyice sinirlendim. Başladım buna saldırmaya kurt saldırıyor tabi sonra bu kaçmaya başladı kurtta peşinde benden hızlı koşuyor adam. Kurtla ikisine bir türlü yetişemiyorum. Kurda birşey olacak diye öyle korkuyorumki anlatamam size içim içimi yiyor ne yapsam diye. En sonunda yetişemeyince bıraktım peşlerini bunlar gözden kaybolunca dedim ahanda kurt gitti. Nerdeyse o an alıyacaktım. 1 ay boyunca kurt parası biriktir sonra birisi alıp gitsin kurdu. Sinirli sinirli bu nebiçim oyun felan diye düşünüyordum.
Sonra biraz koştum onlara doğru yüksek lvl biri onu öldürmüş kurt bana doğru koşuyor o an öyle sevindimki sevinçten uçuyordum.

-----Sonradan öğrendimki kurda bir şey olmuyormuş ölse bile canlandırabiliyormuşsun kurdu. O zamanları hatırladıkça gülüyorum neydi o eski günler. :D :D :D

Benden bu kadar sizlerde yazında sizlerinde anılarınızı okuyalım. :) :)

Ben fazla bilgi almadan başlamıştım :D o zamanlar sos som sun arasındaki farkı bi türlü çözememiştim xD hatta +3 5 7 9 arasındaki renk ayrımını bile karıştırıyodum xD

4 Sene önce ilk başladıgım zamanlar str ya da int vermeyi unutan bi tip olarak başladım.
Bu acemilikle onu da öğrendim ve sözde glavie kasarken mükemmel bi hybrid yapmışım haberim yok.
E tabi skilleri de neye vereceğimi bilmiyorum.24 lv deyken 16-19 skillerini kullanıyordum.Yani 10 lv gapta gidiyormuşum :D
Düşündükce o günleri gülüyorum :)

BEn ilk basladıgımda el yakmayı bilmiodum.Skillde direk karsıan bi skill tablsou gelioya,ben sadce onu kullanabilrim sanıodum.El yakam,buff fln yok.Basa verdim ona spyi.Ehh ben vuruopm vuruom bisey olmuo.1 lwl mobu 30 sn kesince orda bırakmıstım oyunu.

Bende ilk charın int ve str biraz karışık vermiştim ortaya berbat bişey çıktı sikiller felan çok kötüydü. Hepsini ilerlertmeye çalışıyodum sikillerin. kendi lvl imde kimseyi yatıramıyordum sinirlenip ne varsa sattım charda int str hakkında biraz bilgi alıp yeniden başlamıştım.

valla bu olayın çok yakını bendede oldu ben int cafe de oynuyordum o zamanlar bana sos bow düştü 16 lv uçmuştuk sevinçten onu sattım ve köpek aldım köpek yanımda jangandan çıktım artislik te yapıom ama faça olmuşum sonra biri zerg(biz o zamanlar şeytanlık deriz:D)açmış kırmızı yazılı üstüme gelio ve ne olduğunu anlamadan köpeği 2.80 yerde gördüm ve o an ağlayacaktım ve köpeğin kaldırılabilio olduğunuda bilmiodum :D:Dogünleri hatırladıkça gülüyorum :D:D

jumper

Öğretiyorum
oyuna sırf meraktan basladım hiç kimseden yardımda almadım tabi

bi glavye char acmıstım en buyuk silah o en cok o vuru die 7 lv le kadar ne skill ne str int verdim ole bos bos kastım sonra bi abi sayesinde buldum skil acmayı bana lighting ol dedi ben tabi meraktan colduda actım baktım canavar donuyo bana vuramıyo coldu yukselttim sonra fireye verdim baktım iki vuruyom oluyo sonra bowu actım uzaktan indiriyom oh negusel herseye veriyodum

haritayı acınca janganın orda nehiri gorunce dahası yok die hiç gecmedim yani oyunda en fazla 20 lv canavarı var sanıyodum kasarken develi kişiler gecerdi sonra bole siyah elbiseli adamlar gelip bizi indirirlerdi arkadasla artık deve gordukmu kacardık ordan bi 15 dakka gelmesdik :lol: otor kalk kasardık pot kullanmasdık zar zor 18 olduk artık pot falan biliyos orendik tabi bide o siyah kıyafetlerin (thief kıyafeti oluyo) 20 lv de giyiliyo oldugunu orendim heyecanlandım tabi siyah kıyafetliler cok guclu hep tek atıyo bende onu giyince ole olcam sanmıstım 20 oldum giydim 1 dakka sonra 70 lik bi hunter sayesinde mort hayallerim yıkıldı sonra 20 ustu yaratıkları orendim kastım 30 za kadar ilkkez kurt aldım aldım dısarı cıkar cıkmas oldu ne usulmustum sonra nuke cekcem die sp kasıyodum butun nukeleri actım elimde klavye ustum armor str agırlıklı hybird gidiyom igrenc bi char olmustu ama srodan en buyuk zevkide ozamn almıstım bidaha okadar zevk alamadım

:D oyuna ilk girdiğimde jangan ın önünde pvp yapan adamlara özeniyodum.Sihir yapıyolar şifre yazıyolar hileyle yapıolar die düşünüoduk arkadaşla.5 lvl olduk zar zor kurcalarken ilk sırada buz olduu için onu açabildik ve el yakmayıactık dha sonra koruma silini.Artık biz de sihir yapabiliyorduk xD ...Arada koruma skilliyle canawar öldürmeye bile kalkıodum :D:D

Yukarı Alt