sro ya basladıqımda max 60 lvldı o zamanlar 5 6 saatte anca 6 dan 7 ye atlıorduk (sro ılk basladıqında max60tı 40 deql)bende butun skıller acıktı Cold Ligh Fire ForCe heuksal pacheon picheon xD str ınt karısık gıderdım o zamanlar ewde pc yoktu daha 10 yaşımdaydım cafede kasarak 1 ayda 29 lvl olmustum we bulunduqum bolgedekı en yuksek 2. çara sahıptım 50k'yı 5tl ye satıordum :D çarı 42 lvl da 50tl ye satmıstım :D elle kasmak bı baskaydı

İlk başladığımda çok iyi hatırlıyorum, şehirden çıkamamıştım :lol: takılmıştım biryere dönüp dönüp duruyordum :P
Stat deseniz, hangisi az gözükse ona veriyordum. İlk Skillimi 13 lvl da açtıydım. 2 hafta uğraşıp 20 lvl olmuştum büyük bir başarı gibi geldiydi :lol:

Expectance demiş ki:
Bana ilk silkroad ı arkadaşım yüklemişti arkadaşım 39 lv nukerdi o zamanlarda oyun max lv 40 lv idi ilk arkadaşım bana 13 lv blade char vermişti ama daha oyunda nasıl yürüceğimi bile bilmiyordum 13 lv d e manyanglarda kasmıştım 1 saat sonra bunu okuldaki arkadaşlarıma anlatmıştım ve gülmekten yerlere yatmışlardı ^^ :mrgreen: :mrgreen: :P
Oyun 60 lv Capıyla açıldı biliyorum ben :think:
Benim yaptıklarıma gelince.
1. Sronun inmesi gece 1de bitmişti 3 e kadar jangandan çıkamamıştım :mrgreen:
2. Skilleri 16 lvde öğrendim (Stat vermeyi bilmiyordum).Her skilli açmıştım :mrgreen:
3. Npc thiefler o zamanlar herkeze dalabiliyordu (70 Cap zamanları) habire kesiyolardı bende alldan ne kesiyosun sorunun ne gibi şeyler söylüyordum . Bide hiç cevap vermiyordu Deliye dönüyordum :mrgreen:
4. 19 lv olmuştum stat vermeyi bir arkadaş öğretmişti hepimiz o zamanlar eziktik hiçbirşey bilmiyorduk . Statları arada int arada str olarak veriyordum :mrgreen:
5. Düşen female GDFleri ne olduğunu bilmediğimden NPCleyip duruyordum :oops:
6. Birisi guilde Türk alınacaktır demişti bende nerdesin demiştim DH atçıya gel demişti . Teleport nedir bilmiyordum Mden baktım ammada uzakmış lan dedim :mrgreen: . Sonra çıktım yola yatıp duruyorum 19-20 lvdim habire yatıyordum o zamanlarda nedense herkezde ress vardı kime desem ressliyordu :mrgreen: Sonunda gelmiştim Guilde girmiştim :mrgreen:
7. Kercan olayını öğlenmiştik yola çıkıyorduk Mal almadan dhye gidiyordum geri geliyordum bunda ne var be çok kolay diyodum npc thiefde çıkmıyordu . Sonra mal almayı öğrenince çok utanmıştım :mrgreen:

elit demiş ki:
oyuna başladığımda itemi yere atınca bir daha geri alınmıyordu banada 8 lv sos spear çıkmıştı bir çocuğa onu satmaya çalışıyordum çocukta bana demişti ki yere atta sos olup olmadığını göreyim demişti bende yere attım sonra hemen geri aldım o almasın diye sonra sosu aldığımda artık sos yoktu
İtem almama olayı değil İtem share party :mrgreen:

ben ilk 2006 da başlamıştım yaklaşık blader çar kasıyodum ama ınt str karışık veriyodum üstelik 45 e kadar kastım ama nukeyi fazla vuruyodu ondan sonra başka çar açtım ve o güzel oldu..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
*Olympus'ta başlamıştım.
*Blade char açmıştım
*Baktım glavie'nin atağı daha yüksek ona geçmiştim.
*Herkez peçe takıyordu , bende alıp takmıştım adamın birisi gelip gelip beni öldürüyordu başımdada 10 k diyordu çok sinirlenmiştim nasıl oyun ya bu diye .
*NPC'nin ne olduğunu bilmiyordum jangan halkı tarafından baya azarlanmıştım.
*Skill ve stat karışıktı , canavardan ne düşerse takar kullanırdım.
*20 tane thiefi görünce çok etkilenmiştim.
*Wesley midir nedir öyle bir yaratık vardı 7 level onları kesiyordum champion'u bir çıkıyordu bütün millet kaçışıyordu .
*İlk skill kullanmayı hatunun birisinden öğrenmiştim , öhöm senin bu mavi şey azalıyor benim ki niye duruyor skill kullan vb...
*O zamanlar öldüğünde dirilme yoktu , 7-8 level charlarla hotana gitmeye çalışırdık
*Arkadaşım karakoram'a gidip goldbotların almadığı paraları toplardı.
*Her iteme sos derdim.
*Sos'u bu parlıyo lan yanmış heralde diyip npc'ye satmıştım.
*Alt'a basıp canavara saldırınca daha çabuk öldüğünü sanıyordu millet , ben hiç inanmadım.
*Earth taosist'lere 5 kişi dalar kesmeye çalışırdık.
*Arkadaşım sürekli 24 level'da Ultra Blood Devil kesmeye çalışırdı.
*İsrobot'u ilk keşfettiğimizde 200 kredi'ye 30 tl ödüyordu arkadaşlar , sonra ben extraloob'u keşfedip bu bot bedavaymış lan diyince ve düzgünde kullanabilince giden paraya çok ağlamıştı arkadaşlar.

vıdı vıdı

:D herkes ilk başladığında pacheon bicheon falan karışık vermiş ama ben öyle yapmadım bi arkadaş anlatmıştı heuksal ı falan aç die sadece onla cold u açmıştım skili 1. bölmeye koyuyodum nasıl kullanılcağını bilmiyodum adamı ileri hareket ettiriodum bi daha geri gelemiyodu kardeşim sayesinde öğrendim:D bi de 1 tane pot düşüodu onu yüzük takılan yere falan koymaya çalışıyodum ata binemiyodum kızıyodum bu millet nasıl biniyo diye:D hey gidi günler hey

ılk charımı actıgımda glavıe olark actım el yakma + 2 attack sıkılı kullanıyodum. direk kostum manyaq kesmeye :P hep lvl kasma bir an önce 80 lvl olmak arzusu vardı. ilk hotana gittigimde çok şaşırmıştım hayran kalmıştım.partyimize 80 lvl birisi girmişti acayip sevnmiştik arkadaslarla :D

ben yaklaşık 4 yıl önce başlamıştım.İlk başladıgımda oyundaki en güçlü mobları Small eye ghost lar sanıyordum.Downhangı keşfetmem yaklaşık 3 ayımı almıştı :mrgreen:

stats ve skiller karışık veriyordum 2 tane çar açamıyordum bi çara girip itemi yere atıp hemen diğerine giriyordum yetişirsem alıyordum gerisi aynı sizin gibi işte jangandan başka biyere gidemiyordum =) 100k+ param hiç olmadı xD en fazla 20 oldum :)

Allaaaah tam benlik topic. :lol:

17 mayıs 2007 perşembe günü saat 2de oyunu anlatmaya başladı çok iyi hatırlarım o günü. :) İşte anlattı 20 levele kadar kasıyon sonra 3 meslekten birini seçiyon hunter thief kervancı ben çok etkilenmiştim eve gelir gelmez indirdim üye olmam 1 haftamı aldı.(Meğersem girilmezi gereken kodda harf büyük olursa büyük yazmak gerekiyomuş. :lol: )

Oyuna girdim 80 lvl cap daha eu yoktu boyan server değiştiriyorum daha ne olduğunu bilmiyordum serverin hangiis boşsa onda oynuyodum.Bir saatte 4 lvl oluyodum sonra msnde kişisel iletiye yazıyodum millet ben 1 saatte 4 lvl olsam utancımdan bakkala gidemem gibi laflar söliyordu. :lol:

Sonra mahalledeki arkadaşları ikna ettim ben ege huso ero batı tg ozan bi ekip olarak oynamaya başladık ama bu kadar komedi ve eğlenceli olamazdı yav. :lol:

Daha pm nedir bilmediğimizden mail ile haberleşiyoduk hep grasslandın ordaki 2 yol ayrımında buluşup duruyoduk.

Bigün huso benden bi sword istedi batıda bizim evdeydi oyun hayatımın en komedi hikayesidir bu ayrıca. :lol: Daha exchange bilmiyoduk ben dedim 2000 gold yere at vereyim.O attı yere ben yere çöp olan sword şeklindeki mangyangdan düşen şeyi verdim. :lol: Oda mail yollamıştı la bu takılmıyo adam gibi sword ver dedi bende ok dedim başka yerde buluştuk dedim 500 gold daha ver verem.O yere attı 500 goldu ben aldım pırrr kaçtım o beni kovalıyo bi anda mail çekiyo laaaa kaçma laaaa diye. :mrgreen: Sonunda durdum la swordu ver dedi dedim 4000 gold daha ver söz vercem verdi aldım gene çöp olan swordddan verdim bu sefer feci sinirlendi.Evinden çıktı eşşek kadar taşı benim cama attı bi yandanda bağırıyo "LAAAAAAAAAAAAAAN SWORDU VER" diye bende kahkahayla gülüyom daha deli oluyo sonunda dedim tamam tamam veriyorum diye sonunda swordu ve üzerine bikaç para daha verdim aradan 10dk geçti ben bu swordu beğenmedim diye mail atınca küfür bastım. :lol:

Bir komik hikaye daha anlatayım. :lol: Evde OKS yüzündne oynamam yasaktı bende internet cafede takılırdım hala mailden konuşurduk sonunda ben bi şekilde pm atmayı öğrendim huso bana mail atıyo lan nerdesin diye ben pmden yazıyorum internet cafedeym o diyo lan o mavi yazı kimin ben diyom benim o diyo ee nasıl yaptın onu ben diyorum $ yap sonra nicki yaz oluyo dedim oda sonra bi mail daha attı yok olm olmuyo bu bi daha söle dedi gene aynısını dedim sonunda başardım pm atmayı attığı pmle aramızda geçen konuşma:(Kopma garanti. :lol: )

Huso:OLDUMUUUUUUUUUUUU
Ben:hyr
Huso:HE OK DUR MAIL ATAMDA ADAM AKILLI ANLAT YAV ANLAMIYORUM NE DEDIGINI.

:lol: :lol: :lol:

Ayrıca 32 lvle kadar skillsiz kastık skill açmayı bilmiyoduk kaç spmiz olduğunu hatırlamıyorum. :lol:

şöyle diim oyuna başladıım da wizzdim movieden dagger çıkmştı takdydm :D sklieri açamıdmoyunda dalamıyordm da :D şuan çar 21 lwl yapılandırmayı soluorm :D15 warlock 7wiiz 3 warrior :Dşindi makara istediimde griorm :D

yalnız ironEyE in durumunu şimdi farkettim pc yi açmıodum bikaç gün karşısındaki oldu mu demiş o da hayır diyince mail atayım demiş şimdi farkettim :D jeton köşeli

CPU

rank8
Bende ilk başladıgım zamanlar Lv sınırı 60 idi 40 lvl diye birşey yoktu :) Olmamıştır sanıyorum Türkiyeye yeni gelmişti oyun Greece Falan (New) yazıyordu :D nitekim ilk charımıda Greecede açmıştım 1 haftada 14 lvl olmuştum glavie açmıştım fire lightnng cold imbuelerine aynı anda basıyordum Water Ghost kesiyordum devamlı zehir atıyorlardı direk ölüyordum :) oyunun ilk zamanları çok çok güzeldi hep ilerisi daha güzeldir daha iyi şeyler kazanacagız derdik oynardık artık oyunun sonunuda biliyoruz itemlerinide hiç bir heyecanı kalmadı.

Yukarı Alt