1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Silgi İle İki Resmi Birbirine Eritme..


 1. Renton

  Renton Öğreniyorum

  Kayıt:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  199
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  1. Photoshop'ta birbirine yumuşak geçiş yapacağımız iki resmi açıyoruz...

  - Resim Silinmiş.

  2. Araç çubuğumuzdan sık olarak kullandığımız Move tool'u alıyoruz ve mevlevi resmini manzara resminin bulunduğu çalışma sayfamıza atıyoruz...
  - Resim Silinmiş.

  3. Resmimizi diğer resmin üzerine attıktan sonra CTRL + T yapıyoruz ve diğer resmin üzerinde ne şekilde yerleşecekse ona göre boyutunu ayarlıyoruz....
  - Resim Silinmiş.

  4. Diğer pencereyle işimiz bitti. ne de olsa iki resimimiz aynı pencerede. tam ekran yapıp çalışmamıza devam edelim... araç çubuğundan silgi işareti olan yerden eraser tool'u seçiyoruz... bunu "E" ye basarak ta seçebilirsiniz.

  - Resim Silinmiş.

  5. Silgimizi aldıktan sonra yukarıdaki menüden silgimizin özelliğini belirliyoruz. en önemli nokta burası. buradaki amaç silgiyi büyük bir şekilde seçip, sertliğini de iyice düşürüp mevlevi resmimizin kenarlarını hafifçe silmek.... Not : sileceğimiz layer'de olmayı unutmayın sakın!!!

  - Resim Silinmiş.

  6. Eveeet. silmeye başladık sakin sakin silin artık kenarlarından .... yanılmıyorsam yirmi hamle geri alma şansınız var photoshopta hatta resmin biraz dışına da çıkıp silebilirsiniz kenarlarından. göreceksiniz yine de silecek.

  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017