1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Sıkıyorsa Sınava Alma


 1. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli

  [​IMG]

  Türbanlı aday sınava alınmayınca ÖSYM Başkanı devreye girdi ve...

  Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın istifa etmesinin ardından ÖSYM’nin başına getirilen Prof. Dr. Ali Demir, önceki gün yapılan ortaöğretim mezunlarına yönelik KPSS’de türbanlı adayı sınava sokmayan sorumlu için bir liseye denetime gitti, adayı yazılı talimatla kurallara aykırı biçimde 1 saat gecikmeli olarak sınava soktu, sınav sorumlusu öğretmen de görevinden alındı.

  SINAVA ALINMADI

  Hükümetin de desteğiyle üniversitelerde türbanın önünü açan YÖK’ün bu konuda nasıl bir yandaşlık içerisinde olduğunu gösteren olay, önceki gün Ankara Başkent Anadolu Lisesi’nde yaşandı. Eğitim-Sen’den alınan bilgiye göre 36 ayrı salonda yapılan ve 09.30’da başlayan sınav öncesinde adaylar tek tek arandı, üzerlerindeki bozuk para, cep telefonu, saat gibi malzemeler okul girişinde teslim alındı. Bu sırada türbanlı bir üniversite öğrencisi de sınava “ortaöğretim mezunu” sıfatıyla katılmak üzere okula geldi. Ancak salon görevlileri, adayı sınava alıp almama konusunda çelişkiye düştü. Sorunu çözemeyen salon görevlileri, daha sonra bina sorumlusuna giderek alınması gereken tavır konusunda yardım istedi. Bina sorumlusu da sınav uygulama kitapçığında “türbanlı öğrenciler sınava girebilir” şeklinde bir ifade olmadığı için ÖSYM’yi arayarak konuyla ilgili yazılı bir talimat istedi. Ancak ÖSYM’den bu konuda bir talimat gelmeyince, adaya sınava katılamayacağı tebliğ edildi.

  1 SAAT SONRA SINAVA ALINDI

  Türbanlı aday için kuralı deldi Ancak öğrencinin şikâyeti üzerine sınav başladıktan 1 saat sonra sürpriz bir gelişme yaşandı. Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın istifa etmesinin ardından göreve getirilen ve 2008’de hazırlanan türbana özgürlük bildirisinde imzası bulunan ÖSYM Başkanvekili Prof. Dr. Ali Demir, saat 10.30 sıralarında okula geldi. Yaşanan gelişmelere tepki gösteren Demir, bir yazıyla türbanlı adayın sınava sokulması talimatını verdi. Demir, yazısında “Başkent Anadolu Lisesi’nde yapılan KPSS önlisans/ortaöğretim sınavına başörtüsü ile katılmak isteyen öğrencinin 10.35’te sınava alınarak sınavının tamamlanmasına izin veriyorum” dedi. Demir’in bu yazısı üzerine aday, 1 saat gecikmeli olarak sınava alındı. Oysa ÖSYM’nin açıkladığı sınav kurallarına göre sınava en fazla 15 dakika geç gelen adaylar izin formu düzenlenerek sınava alınıyor, 15 dakikadan fazla geç gelen adaylar kesinlikle sınava alınmıyor.

  Cumhuriyet'in haberine göre, ÖSYM Başkanvekili’nin okuldan ayrılmasından kısa bir süre sonra da okula bu kez Ankara İl Sınav Yöneticisi Prof. Dr. Metin Balcı’nın yazısı ulaştı. Balcı, bina sorumlusunun sınavı 1 saat geciktirdiği gerekçesiyle öğleden sonraki oturumda görev yapamayacağını bildirdi.
   
 2. LoveForLife

  LoveForLife rank8

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.644
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım...

  Alacaksın Uleynn :lol:
   
 3. Toxicated

  Toxicated rank8

  Kayıt:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  9.443
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Point Blank TR - GM
  Şehir:
  'suz

  Alacak tabii kimse kimseye karışamaz bu gibi sınavlarda. Heralde okuldaki bir öğrencisiyle karıştırdı ordaki kazık kadar insanları.