1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Sıkıntıdan ölmek mümkünmüş


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Bilim insanları ilginç bir araştırmaya daha imza atarak, sıkıntıdan ölmenin gerçekten de mümkün olduğunu ortaya koydu.

  Yapılan araştırmada sıkıntı ve bıkkınlık duyanların genç yaşta ölme ihtimallerinin iki kat daha fazla olduğu ortaya çıktı.

  Buna göre, hayatlarında 'yüksek düzeyde' can sıkıntısı ve bıkkınlıktan şikayet edenlerin kalp hastalıkları ya da kalp krizinden ölme riski, hayatı eğlenceli bulanlara göre iki kat daha fazla.

  University College London'dan araştırmacıların çalışmasında 25 yıl boyunca 7 binden fazla memur gözlemlendi. Bu araştırmaya katılanların yaklaşık yüzde 40'ı sıkıntıdan şikayet etti.

  Üniversitenin epidemoloji ve kamu sağlığı bölümünden uzmanlar, 35 ve 55 yaşyarı arasındaki 7 bin 524 devlet memurunun sıkılma düzeylerine dair sorulara seksenli yıllar ortasında verdikleri cevapları inceledi. Bu kişilerden hangilerinin geçen yıl nisan ayında yaşamını yitirdiğine bakıldı. Araştırma sonucunda sıkıntıdan şikayet eden grubun ölüm oranları, hayatlarından sıkıntı duymayan gruba göre daha fazla çıktı.

  Uzmanlara göre, sıkılan insanların içki ve sigara gibi sağlıksız alışkanlıklara yönelme ihtimali daha yüksek ve bu da tahmini ömür süresini kısaltıyor.

  Araştırmada ayrıca geçen ay içinde her on devlet memurundan birinin sıkıldığını, kadınların erkeklerden iki kat daha fazla sıkıldığını da ortaya koydu. Daha aşağı hizmet görevlerinde çalışan daha genç çalışanların sıkılmaya daha eğilimli olduğu da kaydedildi.

  Bu hafta Uluslararası Epidemioloji Dergisinde yayınlanan araştırmanın uzmanlarından Martin Shipley, "Kalp hastalıklarına dair bulgular, sıkıntıyla bu vakalar arasında güçlü bir bağ olduğunu gösteriyor" diye ktonuştu.

  Psikolog Graham Price, sıkılanların başkalarının ihtiyaçları hakkında daha fazla düşünerek bu ruh halinden kurtulmaya çalışmaları gerektiği görüşünde: "Hep 'ben, ben, ben' diye düşünmek yerine, 'Ailem, arkadaşlarım, hatta patronum için bile ne yapabilirim?' diye düşünmeliler."
   
 2. DaRKWaTcH

  DaRKWaTcH rank8

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3.325
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İsTaNBuL

  Stress çok önemli bir faktör.
   
 3. MeraclituS

  MeraclituS rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  576
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ögrenci
  Şehir:
  Kocaeli

  sonunu dusunmeden yasamak o yuzden cok guzel gelir insana:)
   
 4. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  polat :headbang: :lol: