bugün arkadaşım sigara almam için benden markete gitmemi rica etti. Gittim sigarayı istedim. Kasiyer fişini kesti ama kartın limit dolu olduğu için çekemedi. sigaranın geri iadesi yok dedi ve benden bunu parayla almamın mecbur olduğunu söyledi. Bende bunu araştırıcam eğer birşey olursa sizi şikayet edicem haberiniz olsun dedim ve aldım çıktım. Bence bu tamamen soygunculuğa giriyor.

Sigaranın geri iadesi var mı şikayet etsem herhangi birşey elime geçer mi?

Takımı
Galatasaray
Param olmasa nolacakti diye sorsaydin

Takımı
Besiktas
Fiş kesmiş, fişini aldığın "her" ürünün iadesi mevcuttur.

Yanlış, kişisel kullanılan ürünler iade alınmaz, küpe vb..

Kasiyer fisi kesmeden önce karttan çekmeli fiyatı, 2 yıldır kasa kullanıyorum böyle aptallıklar yapan çok mal gördüm.

Ayrıca soygun falan yok ortada, kartının limiti yetmedi diye nakit vermissin kartla alsaydın daha mı ucuz ya da bedava mı lol.

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
Yanlış, kişisel kullanılan ürünler iade alınmaz, küpe vb..

Kasiyer fisi kesmeden önce karttan çekmeli fiyatı, 2 yıldır kasa kullanıyorum böyle aptallıklar yapan çok mal gördüm.

Ayrıca soygun falan yok ortada, kartının limiti yetmedi diye nakit vermissin kartla alsaydın daha mı ucuz ya da bedava mı lol.
Adam arkadaşına alıyor sigarayı, belki cebindeki son parayı arkadaşının sigarasına verdi. Sigarayı almak istemiyor fakat kasiyerin gerizekalılığı yüzünden mecburi şekilde son parasını veriyor belki? Bence çok mantıksız bu. Sonuçta alıp, dükkandan çıkıp 2 gün sonra iade için gelmemiş adam. Kasada vazgeçmiş.

Gökhan kasiyerin hatası açık fakat kartın limitinin olmaması kasiyerin suçu değil, kartın sahibinin suçudur.

Sigara satışı normal bir şey değil ruhsatı izinleri var belki o yüzden iade alamamıştır belki bilmiyordur gider pusulası tutmayı her kasayı bakkal kasası sanmayin çok sıkıntılı istir kasa..

Biz çoğunlukla iade yapmamak için bedava ürün veririz yerine çok gıcık iş iade.

Yani sizce şikayet etmeli miyim etmemeli miyim? Gökhan'ın dediği gibi son paramı verdim :)

Ücret tahsil etmeden fişi kesip ürünü vermiş, tamamen kasiyerin suçu. İnsanlık hali kartta limit kalmamış olabilir sorun çıkmış olabilir, önce kontrol eder sonra fişi keser. Kendi acemiliğini müşterinin üzerine yıkması saçma. Eminim iptal etmesinin yolu vardır.

Fatihim almıyorum sigarayı hadi bakalım ne yapacaksın deyip çıksaydın marketten :D İş işten geçmiş şikayetle falan uğraşma başın ağrır yoktan yere. Ama istersen tüketici hakem heyetine bir mail atıp durumu izah edip fikir al için rahat etsin

Takımı
Besiktas
@Crown, Taner

+1

[ Mesaj mobilden gonderildi BlackBerry ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
Şöyle bir şey geldi aklıma;

Arkadaşının kartta para olmadığından haberi vardı ve sigara ihtiyacı vardı. (Sigara kullananlar yokluğunun nasıl bir şey olduğunu bilirler.) Ve seni gönderdi aldırmaya, sen de kartta para çıkmayınca cebinden aldın. Belki de arkadaşın kasiyerle plan kurdu. Her neyse, sonuç olarak arkadaşın sigara ihtiyacını giderdi :?: eekd1 eekd1 cicioe2 :sfff:

Parliament felanmı aldın daral: Bence suç arkadaşının limitinin olmadığını bilmiyormuydu :/

bizim buralarda da olur ama biz önce karta bakıyoruz para varsa alıyoruz yoksa millet bir bire ödetmenin derdinde yani arkadaş arası ...

Yukarı Alt