Kayıt
20 Ağustos 2009
Mesajlar
2.458
Beğeniler
0

IDC BT Güvenlik Seminer Serisi 2010 Siber Tehditlere Karşı Kurumlar Nasıl İş Esnekliği Geliştirir...

ICT endüstrisi için küresel pazar araştırmaları yapan, danışmanlık hizmeti veren ve etkinlikler düzenleyen öncü kuruluş IDC, 2010 BT Güvenlik Seminer Serilerini, Merkez, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde toplam 25 ilde gerçekleştirecek.

BT güvenlik uzmanları, sektör liderleri, bağımsız analizciler ve son kullanıcılar, 5 Mayıs İstanbul Esma Sultan Yalısı, 12 Mayıs’ta ise Swissotel Ankara’da düzenlenecek IDC BT Güvenlik Seminer Serisi Türkiye ayağı için buluşacak.

Bu yıl “Karmaşık Tehlikelerle Savaşmak: İş Esnekliği İçin Güvenlik Stratejileri” teması ile düzenlenen IDC BT Güvenlik Seminer Serisi, BT güvenliğini gerekli hatta zorunlu bir gider olarak görmekten ziyade iş kolaylaştırıcı olarak niteleyerek konuya bütünleyici bir yaklaşım getirmektedir. Seminer ayrıca hukuksal çevçevede, BT’deki ve iş yaklaşımlarındaki değişimlere cevap verebilen etkili güvenlik programları geliştirmek için pratik öneriler sunacaktır.

IDC Merkez ve Doğu Avrupa, Yazılım Araştırma Müdürü Jeffrey Vavra konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu görüşleri dile getirmektedir; «Her geçen gün yeni bir güvenlik riskinin ortaya çıkması olağan hale gelmiştir. Teknolojik gelişmeler, kullanım modellerindeki değişim ve iş paradigmaları iş sürekliliğine dönük yeni saldırı ve tehditleri de beraberinde getirmektedir. Ekonomik krizin olumsuz etkileri, dogal olarak, risklere karşı daha büyük hasassiyetin oluşmasına yol açmaktadır. Güvenlik tehtidleri ile baş etmeye çalışırken olası bir yenilginin gelir ve müşteri kaybına neden olma ihtimalini göz önünde bulunduran bir çok firma, bu alanda maliyetleri düşürmektense BT güvenlik bütçelerini yükselterek akıllıca davrandı.»

Seminer Serisinin iş ortakları; Fortinet, Microsoft, Trend Micro, TippingPoint, Kaspersky, BT, Sonicwall, Websense, Secunet, IBM, McAfee, Tesan, RZK, BlueCoat, Prolink ve Sharp gibi güvenlik çözümleri ve hizmetlerinde dünyanın lider tedarikçilerinden oluşmaktadır.

IDC BT Güvenlik 2010 Seminer Serisi'nin programı, gündemi ve konuşmacıları hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.idc-cema.com/events/itsecurity10tu_ist adresini ziyaret edin.

Daha fazla bilgi ve sorularınız için IDC Türkiye Konferans Müdürü Zeynep Genç ile mailto:[email protected] adresinden ya da (+90) 212 3560678 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

IDC Hakkında
IDC, bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110 ülkede 1000’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar. 45 yılı aşkın bir süredir, IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmuştur.

IDC, bilgi teknolojileri basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir. IDC hakkında ayrıntılı bilgi için, http://www.idc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IDC Orta Doğu & Afrika ve Türkiye
Merkezi Dubai olmak üzere, IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölgesinin Kasablanka, Naorobi, Lagos, Johannesburg ve Istanbul ofisleri bulunmaktadır. Ayrıca , 2010 yılı içinde Riyad ve Kahire ofislerinin eklenmesi de planlanmaktadır. IDC, oldukça dinamik bir yapıya sahip olan bölgede uluslararası ve kapsamlı bir perspektif sunmanın yanısıra pazar zekası servisleri ile derinlikli, tutarlı ve güvenilir hizmet vermektedir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgesinde 70’in üzerinde analist, danışman ve konferans çalışanı bulunmaktadır.​
 
Yukarı Alt