Shumpert: Ataman için geldim
Beşiktaş Cola Turka'nın ABD'li oyuncusu Anthony Shumpert, siyah-beyazlı kulübü, antrenör Ergin Ataman olduğu seçtiğini söyledi.
- Resim Silinmiş.
BEKO Basketbol Ligi'nin lideri Beşiktaş Cola Turka'nın ABD'li oyuncusu Preston Anthony Shumpert, siyah-beyazlı takıma gelmesindeki en önemli etkenin antrenör Ergin Ataman olduğunu söyledi.
Shumpert, Beşiktaş Dergisi'nin Mart ayı sayısında yer alan röportajında, siyah-beyazlı takıma transferiyle ilgili olarak, ''Sezon başında Beşiktaş'tan teklif geldi. Kabul etmemin en büyük nedeni Ergin Ataman'ın bu takımın başında olmasıydı. Çünkü kariyerini İtalya'dan biliyorum ve ne kadar başarılı olduğu ortada. Daha sonra Beşiktaş'ın transfer ettiği diğer isimler imza attıkça, bu kadroyla kesinlikle başarılı olacağımızı düşündüm ve ben de bu takıma dahil olmak istedim'' şeklinde konuştu.
Şampiyonluk şansları ile ilgili bir soruya da Shumpert, ''Şimdiye kadar oynadığımız iyi basketbolu kesinlikle devam ettirmeliyiz. Özellikle play-off'lara kadar olan sürecin sonunda oynayacağımız maçlar kaderimizi etkileyecek. Eğer o zaman da aynı performansı gösterirsek, sıralama açısından play-off'lar adına büyük avantaj elde etmiş oluruz'' dedi.
"İKİ KUPAYI DA KAZANMAK ÇOK ZOR"
Bazı otoritelerin Beşiktaş'ın ULEB Kupası'nı kazanmasının lig şampiyonluğundan daha kolay olduğu görüşünde olduklarının belirtilmesi üzerine Shumpert, ''Açıkçası bilemiyorum, çünkü bunu şimdiden söylemek çok zor. İki kupayı da kazanmak çok zor. Hatta sezon sonuna doğru işler bizim için daha da zorlaşacak. Ama biz bunu düşünmek yerine, daha iyi çalışıp daha etkili basketbol oynayabilmeye yoğunlaşıyoruz'' diye konuştu.
Shumpert, siyah-beyazlı taraftarlara da değinerek, ''Taraftarlarımız muhteşem. Deplasmandaki maçlarımıza bile geliyorlar. Bu durumdan gerçekten çok memnunum. Sahaya çıktığım zaman amacım hem iyi oynamak hem de kazanmak olduğu için yüreğimi ortaya koymak zorundayım. Taraftarlarımız da bunun farkındaysa ne mutlu bana'' diyerek sözlerini tamamladı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt