Seyrine doyum olmuyor 6-0
Ne geceydi ama...Galatasaray, Ali Sami Yen´de göz kamaştırdı. Tamam rakip zayıftı ama Aslan´ın iştahı hiç kesilmedi. Yeni transfer Keita siftah, Nonda hat-trick yaptı. Barış´ın iki golü, genç Aydın´ın asistleri süperdi.

Stat: Ali Sami Yen
Hakemler:
Michael Leslie Dean xxx, Darren Cann xxx, Michael Mullarkey xxx (İngiltere)
Galatasaray: Franco xx, Uğur xxx, Emre Güngör xx, Emre Aşık xx, Hakan xx, Barış xxx, Linderoth xx (Dk. 61 Ayhan xx), Aydın xxx, Arda xxx (Dk. 74 Serdar x), Keita xxx (Dk. 46 Kewell xx), Nonda xxx
Maccabi Netanya: Lifshitz x, Maabi x, Fransman x, Samia x, Dgani x (Dk. 70 Shulkovskyy x), Cohen x, Gazal x, Taga xx, Yampolsky xx (Dk. 85 Ezra ?), Menashe x, Sabaa x (Dk. 76 Vaisberg x)
Goller: Dk. 2 ve 51 Barış, Dk. 6 Keita, Dk. 56, 60 ve 90 Nonda (Galatasaray)
Sarı Kartlar: Dk. 89 Vaisberg, Dk. 90 Fransman (Maccabi Netanya)
Kırmızı Kart: Dk. 90 3 Samia (Maccabi Netanya)

İki maçta 10 gol, harika bir performans, ama Netenya muhtemelen Avrupa Kupalarına katılan en zayıf takımlardan biri. Rakip zayıf olunca, Rijkaard’ın ofansif futbolunun seyrine doyum olmuyor.
Gönderilecek mi kalacak mı tartışmaları süren Nonda dün akşam şov yaptı...
Kader Keita attığı güzel golün yanı sıra performansı ile yıllardır Galatasaray’da eksikliği hissedilen sağ kanat oyuncusu sorununu çözeceğinin sinyalini verdi.
Alt yapının altın jenerasyonunun en yetenekli ismi Aydın, Rijkaard ile birlikte kendini buluyor. Dün akşam iki kanatta da süper oynayan genç yıldız, üç asist yaptı ve çok etkiliydi. Barış Özbek attığı iki golle ilk 11’e göz kırptı.
Alt yapı için gurur günü
Galatasaraylılar için bir diğer güzel haber ise sahaya alt yapıdan yetişen Arda, Uğur ve Aydın ile çıkmasıydı. Oyuna sonradan dahil olan Serdar ile Avrupa Kupası maçında alt yapısından 4 oyuncu oynatmış oldu.
Galatasaray maça golle başladı. Henüz 2. dakikada Aydın’ın ortasına Barış kafayı vurdu; 1-0. 5’te Aydın’ın soldan ortasına Keita’nın nefis volesi maçı bitirdi: 2-0. 51’de Arda’nın sağ kanattan kullandığı kornere Barış yine kafayı vurdu; 3-0... 56’da sağ kanattan Uğur’un ortasını arka direkte Kewell kafayla kale sahasına çıkardı, Nonda kafasıyla topu ağlara yolladı: 4-0. 55. dakikada Aydın soldan son çizgiye indi, pasında Nonda topu boş kaleye yuvarladı: 5-0. Nonda son dakikadaki frikik golü ile Galatasaray için güzel geceye noktayı koydu: 6-0.​

Aydın ile Arda arasında kaç yaş fark varki geleceğin Arda'sı oluyor ^^

Aydın 1-2 yıldır hep patlama beklenen oyuncu. Sezon öncesi kamplarda takımla çalışır sonra ya kiralanır yada yedek kulübesine prangalanırdı.Bu seneye çok daha iyi girdi . Teknik ve çabuk bir oyuncu. Umarım bu sene geçmiş yıllardan farklı olur

hmzsnmz demiş ki:

Aydın 1-2 yıldır hep patlama beklenen oyuncu. Sezon öncesi kamplarda takımla çalışır sonra ya kiralanır yada yedek kulübesine prangalanırdı.Bu seneye çok daha iyi girdi . Teknik ve çabuk bir oyuncu. Umarım bu sene geçmiş yıllardan farklı olur
İlla muhalefet olacan yani yaşla ne alakası var ilerliyen zamanlarda Arda kadar daha iyi oynar diyorum. :mrgreen: Sen anlamak istemiyorsan o başka tabi... :wink1:

IronyOfFate demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:

İlla muhalefet olacan yani yaşla ne alakası var ilerliyen zamanlarda Arda kadar daha iyi oynar diyorum. :mrgreen: Sen anlamak istemiyorsan o başka tabi... :wink1:
Ağaç yaş iken eğilir . 18 yaşındaki topçunun gelişimi ile 28 yaşındaki topçunun gelişimi bir değildir.Şimdi sakın aydın 28 yaşında mı deme ^^ Ve benim düşüncem Aydın asla Arda gibi bir oyuncu olamaz. Ayrıca bir daha böyle 3 nokta ile uzatılmış cümleler kurma bana :wink1:

hmzsnmz demiş ki:
IronyOfFate demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:

Ağaç yaş iken eğilir . 18 yaşındaki topçunun gelişimi ile 28 yaşındaki topçunun gelişimi bir değildir.Şimdi sakın aydın 28 yaşında mı deme ^^ Ve benim düşüncem Aydın asla Arda gibi bir oyuncu olamaz. Ayrıca bir daha böyle 3 nokta ile uzatılmış cümleler kurma bana :wink1:
:mrgreen: :mrgreen: :P :popcorn:

Yukarı Alt