İyi Günler Ben Onur Ayyıldız. Bugun Sizlere Kendi Kafamdan Kendi Bilgilerimle Oyundaki Özellikleri Ve İtemlerin Nasıl Kullanılmalı ? Onu Anlatacagım...

İlk Önce Silahlara Göre Karakterler :

1.Glavie : Arkadaşlar Glavie Çar Açacaklar İçin Söylüyorum Glavie Çok Seri Bir Çardır Benim Hayalime Göre Yarı Blade Yarı Bow Misali ? :D
Glavie Pwp'de ve Kasmada Str Lerin En İdealidir. Canınız Hiç Sıkılmaz Glavieyi Kullanmanıza Göre Setler :

1. Arkadaşlar Garment Giyerseniz Garmentin Özellikleri Str Çarlardan Az Yemesi. Glavie + Garment Str'leri Uyuzlukta Bir Numara Diyebilirim.

2. Arkadaşlar Armor Giyerseniz Armorun Özellikleri İnt Çarlardan Daha İyi Korunur Az Yersiniz. Glavie + Armor Demek İntçilerden Rahatlıkla Ws Atmanız Demek :D

3. Ve Son Olarak Protector Ya Abi Ben Param Bol 2 Tane Set Dizerim King Olurum Diyorsanız Bence Armor + Garment Set Kesinlikle Her Çharda Olmalı :D He Ben O Kadar King Degilim Yeni Oyuncuyum Diyorsanız PROTECTOR'de Silkroadın Bir Parçası :D Protector Hem İnt Hem Str'den Ne Armor Nede Garment Gibi Tam Verim Vermesede İkisindende Koruyor Dedigim Gİbi 2 Set Yapamazsanız Kesinlikle PROTECTOR Yapın.

Evet Glavie Bu Kadardı.

2. Bow : Arkadaşlar Bow Çarda Kasarken Acaip Hızlıdır Bence : İntçiler Gibidir Str Olmasına Rağmen Peki Niye ? Abicim Bowcu Uzaktan Durdugu Yeden Acaip Hızlı Şekilde Ortalıgı Ağlatıyor :D

Yukarda Setleri Açıkladım Str ler İntçilerle Pwp Yapmak İstiyorsanız Vb. YUkardaki Taktigi Kullanın :thumbsup: Derseniz Kasmak İçin Çhar Yapıyorum Şimdi Mobslarında Strciler İntçiler İçin Olanı Var Ama Bence Tercih Olarak ARMOR Giyin Neden ? Çünkü : Yukardaki Formülümde Armor Az Yiyordu :thumbsup: Biraz Düşünün Anlarsınız..

Bow'da Bukadar Birde Her Çhar şeklini Anlatırken Zorlanmayacagım Kasmak İçin Sun Vb. Kasanlar Var Hep Kasanlar PWP sevmeyenler. Bunlar ARMOR giysin En İdeali'dir.
PWP Ciler Parası Bol Olanlar 2 Set Bulundursun. Omlayan Protectorle Takılsın :thumbsup:

Sıra Geldi Blade'ye

Blade : Arkadaşlar İsro'da Bu Çar Herşeyiniz Mükemmelse Tam Bir Tank'tır. Eğer Böyle Çarınız Varsa Hiç Düşünmeyin Açın Bi Rock Şarkısı Gibi Remixler Var Açın O Şarkıyı Pwp'nin Dibine Vurun :D

Şaka Maka Cidden Öyle Özelliklerine Gelelim Arkadaşlar Blade Çar'da Pwp İçin Bir Çardır Ben Hep Kasacam Diyen Arkadaşlar Tavsiyem BLadeden UZAK DURUN
Arkadaşlar Yapımı En Zor Olan Çar Bu Çar Kasılırken Çok Zor Kasılır Bowcuya Benzemez...
Blade 2 Set Takabilirsiniz paranız yoksa protector tabiki... Blade Çar Yakın Dövüşçüdür. Combo Şeklinde Skilleri Vardır.
Bakın Bunu Ben Uydurdum Asıl İsmi : Yatır İle Batır. Ama Bana Göre İstanbul'un Fethini Sağlayan İkinci Still :D
Bence... Arkadaşlar Glaviemi Blademi pwp için Kullancam Diyenler Blade Kesinlikle Privatede Değişiyor Buglar Var exc Bugunu Yapanlar GLavie Tabilkide :thumbsup:

Sıra Geldi İnt'e

İnt Sword : Arkadaşlar İntçi Bir Sword Pwp İstiyorsa Sword Açıcak. Hemde Kasılırken Bu Çar Savunması Daha Yüsek İnt'e Göre.
Sword Kasılmak İçin Snow Pek Gerekmez Ama Gerekiyor Bota Koyarken Falan. Genellikle Ben Açmıyorum Böyle Çar Açtıgımda.
Neyse Sword'çu Adam Pwp De İyi Kullanabiliyorsa İntçiligi Hiç Düşünmesin AÇsın Kasılmak İçinde Herneyse Bazı Özellikler Birazdan Gelicek..

İnt Spear : Arkadaşlar Sword'a Göre Savunması Düşük Peki Neden ? Çünkü : Kalkan Yok Savunma Az... Spearla Pwp Yapmak İçin Snow Şart. Ama Genellikle Kullanamayanlar için Kesinlikie Pwp Gitmeyin Çarınız Unıq Kingse Rezil Oldunuz :D Uniq Kesebilmek İçin En İyi Çardır İnt Spear'cı

Skillere Göre Çhar :::::::::::

Arkadaşlar Cold'un Özellikleri :

Cold'da Snow Var Diger Özelligi İse Defansif Bir Skildir. Cold Açarsanız Çharınız Defans Alır Yani Çarınızı Korur. Snow Açın ve Buffları Az Yemenizde Birebir.

Fire : Fire Atack'cı Bir Skilldir. Fire Açan Bi Adam İntçiyse Mobsları Aglatır... Özellikle Nuke. Fire Güzeldir Candır.

Sonra Elektrik Geliyor : Elektrik İse Nuke Ve Hızlı Koşması Var Kayması Var. Bunlar Çok İşinize Yarar Hızlı Koşmaya Para Vermeyi Sevmeyenler Açın Bu Skili. Buflarıda İdeal'dir.

Şimdi Sırada Benim Size Sunacagım Skillere Göre Çharlar :thumbsup:

Arkadaşlar Çogunuz Diyorki Çar Açıcamda Coldmu Firemi :?:

Bunun İçin Bunları Söyleyecegim.

Glavie' Çarda Private Açıcaksanız Heuksal + Fire + Force İdealdir. Bug Yaparsınız :D

Blade Çar'da İse 2 Çeşitde Yapanlar Var Ben Daha Çok Tank İstiyom Diyenler : Bicheon + Cold + Fire Açabilirler.

Ama Derseniz Adamı Deli Etmek İstiyorum Tankım Zati : Bicheon + Fire + Force Diyebilirim :) Adamı Yutarsınız Tavsiyem Bu.

Bow'da İse Fire + Lightning + Pacheon Güzeldir Kasmak İçin Pwp'içinde. Fakat Pacheon + Fire + Cold Yapanlarda Var :thumbsup:

Spear Çar İste Kasılmak İçin En iyisi Buydu ? Heuksal + Fire + Lightning. En iyisidir Cold'da Yapabilirsiniz. Snow için Cold Lazım :D

Sword Sworddada Aynı Şekil Tek Bacheon Açıcaksınız :thumbsup:

Not : Bu 90 Cap Privateler Var onlarda 360 a tamamlamak için fire cold lightning ve heuksa yada bacheon & pacheon açılıyor bunları unutmayın :oldie:

Sıra Geldi Silkli Eşyalara...

Dress Alırken Dikkat Neye Göre Dress Kullancaksınız ?

Kasmak İçin İgnore 3 kesinlikle koyun uniq filan kesmek için ! 1 tanesi attack rate koyabilirsiniz :thumbsup:

Pwp İçin ise Str Hp Falan Koyulabilir Ona Pek Karışmıyorum Herkezinki Değişebiliyor...

Accesory Setlerde İse Bilgi Olara Söyleyebilirim. Fb Olsun Full Blue Bide Yanlarınız Önemli Yapabilenler İçin en az +80 İdeal İçin İse +61 +41 e düşürmeyin tek ayagınız çukurda :thumbsup: :D

Armor Garment Protectör İçinde Geçerlidir Yukardaki Kural..

ARKADAŞLAR BUGUNLUK BU KADAR 1 +REP ESİRGEMEYİN YANLIŞIM VARSA AFFOLA DÜZELTİN YORUMLARA YAZIN HEMEN DÜZELTİRİM EKLEMEK İSTEDİGİNİZ BİLGİ VARSA YİNE SÖYLEYİN KONUYA KOYARIZ HERKEZ İÇİN BU KONU HAYIRLI OLUR İNŞALLAH...... AVRUPA ÇARLARINKİ BAŞKA Bİ KONUDADA AÇACAGIM. ODA ÖGLEDEN SONRA KYABİLİRİM :thumbsup:

Takımı
Besiktas
Daha ilk bilgide hata var garment itemde mag defans fazladır ınt karakterlerden az damage yemeni sağlar ve %10 hız verir,str karakterlerden ise phy defansı düşük olduğu için fazla damage yersiniz.
İkinci olarak armor için yazdıklarında yanlış armor set phy defans verir str çarlara karşı avantaj sağlarsın ınt çarlardan ise aşırı derecede damage yersin mag defansı fazla olmadığı için.

Bu mesaj Heartless rumuzlu uyeden alinti yapildi
Heartless demiş ki:
Daha ilk bilgide hata var garment itemde mag defans fazladır ınt karakterlerden az damage yemeni sağlar ve %10 hız verir,str karakterlerden ise phy defansı düşük olduğu için fazla damage yersiniz.
İkinci olarak armor için yazdıklarında yanlış armor set phy defans verir str çarlara karşı avantaj sağlarsın ınt çarlardan ise aşırı derecede damage yersin mag defansı fazla olmadığı için.
Hatalarımda Tam Tersi Bi Durum Olmuş Sanırım Sizin Konunuz Gibi Tasarlamaya Ve Hatalarımı Düzeltmeyi Deneyecegim Şimdiden Teşekkürler.

Takımı
Besiktas
Yeniden tasarlamaya gerek yok 120 cap olarak hazırlandı ama siz istediğiniz level sınırına göre konuyu baz alabilirsinz silkroad'ta o kadar bir değişkenlik yok :)

Yukarı Alt