herkese merhaba. arkadaşla bir server kurduk, server çalışıyor, arkadaşın evindeki ikinci bir bilgisayardan servera bağlandık aynı iinternet ağı ile. benim evdeki internetim farklı tabiki, ben bağlanmaya çalışdığımda aldığım hata ''the server is undergoing inspection or updates. connect to http://www.silkroadonline.net for more information''. yani başka bir ağdan servera bağlanamıyoruz bunun nedeni ve çözümü nedir bilen biri varsa yardım bekliyoruz. şimdiden teşekkürler.

Server sunucuda mı kurulu yoksa kendi bilgisayarınızda mı ?
Kendi bilgisayarında kurduysan ;
1-Aynı ağ üzerinde değilse arkadaşının evinden giremezsin yani farklı bir ağdan bahsediyorum..
2-Hamachi olursa girebilirsin tabi hamachi vsro files server hiç kurmadım. Bi bilgim yok.

benim bilgisayarım değil, arkadaşın ev bilgisayarı, özellikleri de pek iyi değil ama denemek istiyoruz bir başlangıç olarak. o zaman herkese açık bir server nasıl oluşturabiliriz bilen varsa bu konuda yardım edin gerekirse serverı sıfırdan tekrar kurarız sorun değil.

Hacım öncelikle 4gb ram gerekli herşeyi sorunsuz açabilmeniz için bir yerde her hangi bir pürüz olursa serverı etkiler.
Yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Hiç kendi bilgisayarıma kurmadığım için nasıl ilerlenilecek aynı mı kuruluyor farklı mı bilmiyorum o yüzdende yorum yapamıyorum fakat cezaland sanırım kendi bilgisayarına kuruyor.Çünkü 3gb ram'den bahsediyor. Bi onu deneyin derim , iyi forumlar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
servera kurmada çok sorun yaşadık, windows 8 64 bit satın almışdım ben, hemen heryerde hata verdi sql ve diğer programlar. windows 7 64 bit de denedi arkadaş tek seferde kurdu serverı, serverı kurmak sorun değil, servera herkese nasıl açıcaz onu bilmiyoruz, herkese açık bi server nasıl kurulur bunu bilen varsa yardım etsin lütfen(ram de sorun yok 4 gb). sağol Florensia........ biz serverı dış ip ye göre kurmadık, yani canyouseemee.org da gözüken ip ye göre değilde, komut satırına(cmd ye) ipconfig yazdıkdan sonra çıkan ip ye göre kurduk serverı acaba hata burda mı??

Bu mesaj onuruski rumuzlu uyeden alinti yapildi
onuruski demiş ki:
servera kurmada çok sorun yaşadık, windows 8 64 bit satın almışdım ben, hemen heryerde hata verdi sql ve diğer programlar. windows 7 64 bit de denedi arkadaş tek seferde kurdu serverı, serverı kurmak sorun değil, servera herkese nasıl açıcaz onu bilmiyoruz, herkese açık bi server nasıl kurulur bunu bilen varsa yardım etsin lütfen(ram de sorun yok 4 gb). sağol Florensia........ biz serverı dış ip ye göre kurmadık, yani canyouseemee.org da gözüken ip ye göre değilde, komut satırına(cmd ye) ipconfig yazdıkdan sonra çıkan ip ye göre kurduk serverı acaba hata burda mı??
Online yapamazsın locale olarak çalıştırırsın sadece kendin girersin bilgisayardan. Belki yapan vardır fakat ben bilmiyorum. Yapan varsa zaten buraya düşüncelerini paylaşacaktır. Rica ederim,ne demek görevimiz. İyi akşamlar.

Yukarı Alt