Serkan Çalık: En Kısa Zamada Oynamak İstiyorum

Galatasaray’ın uzun zamandır yeşil sahalardan uzak kalan ve bir süredir Almanya’da tedavi gören futbolcusu Serkan Çalık geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye döndükten GS TV’ye özel açıklamalarda bulundu…

Uzun zamandır ne yazık ki sahalarda yoktum. Almanya’da tedavi gördüm.Tabii ki zor bir zamandı benim için.Bu da futbolun kötü bir yanı ne yazık ki ama böyle şeyler oluyor futbolda.Düz koşulara başladım,depar atıyorum, kondisyon eksikliğim var bide kuvvet eksikliğim var.Allah şükür artık dizimde bir problem kalmadı.İnşallah en kısa zamanda da takımla idmanlara başlayacağım.

Galatasaray gibi bir camiada oynamak her gencin isteğidir. Ben de ilk maçımda İsviçre’de en iyi oyuncu seçilmiştim. Benim için büyük, güzel bir duyguydu. Galatasaray gibi büyük bir takımda çok iyi oyuncular var ve bende en iyi seçilmiştim, kampın yıldızı seçilmiştim. Geçtiğimiz sezon benim için çok iyi bir sezondu. Forma şansı buldum, goller attım; önemli goller attım ama ne yazık ki bu sakatlık sezon sonuna doğru gelmişti. Futbolda böyle şeyler ama inşallah ilk ve son sakatlığım olmuştur.

Ben gazete okumuyorum, Almanya’da hiç okumadım ama tabiî ki arkadaşlarım duyuyor, Türkiye’den telefonlar geldi ‘’ Serkan ne oldu geçmiş olsun futbol hayatın bitti’’ diye. Böyle şeyleri gazeteciler nasıl yazıyorlar anlamıyorum. Tabii ki insan üzülüyor böyle haberlere Uğur Uçar’la ilgili benimle ilgili böyle şeyler yazıldı. Kesinlikle böyle bir şey yok. Öyle bir durum olsaydı ben zaten şimdi burada olmazdım. Allah’a şükür dizimde bir problem yok. En kısa zamanda da forma şansı bulacağıma inanıyorum. Gazeteci arkadaşlara buradan söylüyorum bilmeden, öğrenmeden böyle şeyler yazmayın. Bir futbolcu için bu ne demek demek ki bilmiyorlar. Bir futbolcunun futbol hayatının bittiği yazması gazetelerde çok çok üzüntü veriyor. Dikkatli olsunlar böyle şeylerde daha önce yazmadan bilgi alsınlar bizden.

Ümit ağabey olsun ya da Milan Baros olsun nasıl bir golcü oldukları attıkları gollerden belli oluyor ama ben biliyorum ki sahalara dönersem en kısa zamanda kondisyon ve kuvvet çalışmalarını tamamlayıp forma şansı bulacağım. Sağ kanatta da oynayabiliyorum önde de oynayabiliyorum; 2 mevkiide de bekliyorum. O yüzden kendime bir problem yapmıyorum biliyorum ki geri dönersem en kısa zamanda forma şansı bulabileceğim.

Galatasaray’da ki hedeflerim tabiî ki önce en kısa zamanda oynamak. Ondan sonra Galatasaray’da devamlı futbol oynamak istiyorum ama yazın kontratım bitiyor. Bakalım görüşmeler olacak; Galatasaray’da ilk 11 de oynamak istiyorum.

Beni Saviola’ya benzetiyorlar çünkü onun da boyu kısa olduğu için ve hızlı bir futbolcu olduğu için ona benzetiyorlar ama herkesin kendi stili vardır. Benim de kendi stilim var.

Türkiye Milli takımı için oynamayı tabiî ki çok isterim. Bir maçta a-2 milli takım için oynamıştım; mutluyum tabiî ki o formayı giydiğim için daha öncesinde u-20 Almanya için oynamıştım. Bana a-2 milli takımımızdan teklif geldikten sonra hiç düşünmeden o maça gitmiştim. Romanya maçıydı. İnşallah gelecekte de A milli olurum.

İspanya maçı tabiî ki çok zor bir karşılaşma olacak. Rakip güçlü bir takım.Teknik olan,hızlı olan bir takım ama bizim millilerimiz de Avrupa Şampiyonası’nda gösterdi kendini.Sonuna kadar savaşıyorlar. İnşallah bu Cumartesi sonucumuz iyi olur ve umarım burada da o maçı alırız.

İlk başta ağabeylerime çok çok teşekkür etmek istiyorum. Tedavi gördüğüm merkezdeki ağabeylerime. Cidden bana çok yardımcı oldular. Sabah-akşam yanımdaydılar. Telefonla görüştük, yemekler getiriyorlardı bana. Almanya’da biliyorsunuz bir öğün sıcak yemek var öğlen de akşam da birşey yok. Buradan onların hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Saygılarımla,

Yukarı Alt