Serdar Özkan: Rusya'da oynamam
Beşiktaşlı Serdar Özkan, siyah-beyazlı takımla şampiyonluk yaşadıktan sonra teklif gelirse Avrupa'ya gitmek istediğini, fakat Rusya'yı bunun dışında tuttuğunu ifade etti.
- Resim Silinmiş.
Beşiktaşlı futbolcular Serdar Özkan, Holosko ve İbrahim Toraman, Kültür Üniversitesi'nde düzenlenen ''Kartallar Buluşuyor'' paneline katıldılar.
Kültürlü Kartallar Grubu tarafından gerçekleştirilen panelde, öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanan futbolcular, soruları da yanıtladılar.
Serdar Özkan, kendisine yurt dışından gelen tekliflerin olduğunun hatırlatılması üzerine, ''Yurt dışından gelen transferleri duydum, bana gelen resmi bir teklif yok. Şu anda sadece UEFA'ya katılmaya çalışıyoruz, sadece bunu düşünüyorum. Teklif gelirse Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda büyüklerim 'git' derlerse giderim. Ama öncelikle Beşiktaş'ta bir şampiyonluk yaşamak istiyorum, sonra Avrupa'da forma giymek isterim. Ama Rusya'da değil'' diye konuştu.
Serdar Özkan, ''Fenerbahçe'ye gider misin'' sorusunu ''Bu soruya bir şekilde cevap veririm; Beşiktaş alt yapısından yetiştim ve Beşiktaş terbiyesi aldım'' diye yanıtladı.

''BEŞİKTAŞ'I BİR HABER YÜZÜNDEN BIRAKMAM''

Genç yıldız Serdar Özkan, basında barlarda eğlendiğinin yazıldığının hatırlatılması üzerine, ''Bir haber yüzünden Beşiktaş'ı bırakmam'' dedi.
''Yılın gelecek vaat eden oyuncusu'' ödülüne layık görülen Serdar, herkesin ''Alt yapıdan oyuncu çıkmıyor'' dediğini ama çıktığı zaman gerekli ilgiyi alakayı görmediğini ileri sürerek, ''Yabancı oyuncuya tahammül edildiği kadar altyapıya önem verilmiyor. Bu yüzden bazı genç oyuncular yükselemiyor. Gazetede çıkan olaylar nedeniyle formayı bırakamam, gazetede çıkan her habere de inanmayın'' ifadesini kullandı.
Serdar Kurtuluş ile birlikte iyi anlaştıklarının ifade edilmesi üzerine Serdar Özkan, ''Serdar ile 7-8 senelik bir arkadaşlığımız var. Genç milli takımlarda birlikte oynadık ve birbirimizle çok iyi anlaşıyorduk. Ondan sonra arkamda değişik isimler oldu. Onları tanıyana kadar performansımız düştü. Ama Serdar olduğu zaman birbirimizi iyi anlayıp, oradan daha iyi ataklar yapabiliyoruz'' şeklinde konuştu.

TORAMAN: BEŞİKTAŞ FORMASINI GİYEN HERKES BEŞİKTAŞ'A YAKIŞIR

Öğrenciler tarafından ''Yılın en istikrarlı futbolcusu'' seçilen İbrahim Toraman ise, Gökhan Zan ile birlikte çok hata yaptıklarını dile getirmesi sonrasında, ''Bizim takımda iki yıldır hep savunma oyuncuları eleştiriliyor, orta saha veya forvette hatalar yapılıyor, bunlar görmemezlikten geliyor. Defans kritik bir bölge, tabii ki hatalar oluyor ama sezonun genelinde iyi yaptığımız şeyler daha çok gibi gözüküyor. Gökhan Zan arkadaşımız da sakatlanmadığı ve oynadığı zamanlarda iyi bir oyuncudur'' diye konuştu.
Bir bayan öğrencinin, ''Siz Beşiktaş'a yakışıyorsunuz ama Gökhan yakışmıyor'' demesi üzerine de ''Beşiktaş formasını giyen herkes Beşiktaş'a yakışır'' dedi.
İbrahim Toraman, ''Defansta Baki ile nasıl anlaşabiliyorsunuz'' sorusunu, ''Baki takımdaki önemli oyunculardan bir tanesi. Zaman zaman yan yana oynuyoruz. Baki, tanıdığım kadarıyla iyi bir insan, iyi futbolcu, sahada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, iyi niyetli bir arkadaş. Ama taraftarlar bizi daha iyi gözlemliyor'' diye cevapladı.
''Fenerbahçe'den bir teklif gelirse kabul eder misiniz'' sorusu üzerine de İbrahim, ''Bizler profesyonel oyuncularız. Ben Beşiktaş'a gelmeden önce 3 büyük kulüpten teklif vardı. Avrupa'dan da vardı. Çocukluğumdaki hayallerin takımını tercih ettim. Şu anda şartlar ne olursa olsun Beşiktaş formasını giymekten dolayı çok mutluyum. Ancak hayatta işler hep aynı gitmeyebilir, bazen bazı şeyler bize bağlı değil. Beşiktaş'tan ayrılmayı düşünmüyorum. 2 yıllık daha kontratım var. Beşiktaş forması altında şampiyonluklar yaşayarak futbolu burada bırakmayı tercih ederim'' diye konuştu.
''Yılın en iyi çıkış yapan oyuncusu'' ödülünü alan Holosko'ya iyi Türkçe bilmediği için fazla soru sorulmazken, ''Kartal gol gol'' tezahüratı için ''Çok iyi'', diyen Slovak oyuncu, ''Taraftarları nasıl buluyorsunuz'' sorusunu da ''En iyi taraftar Beşiktaş'ta'' diye konuştu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt