1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Serabir: Seracılara Modern Kimlik Kazandırmayı Amaçlıyoruz


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Sera Üreticileri Birliği (Serabir) Başkanı Hasan Şentürk, Örtü Altı Üreticiliğine Modern Bir Kimlik Kazandırmayı Amaçlaklarını Söyledi. Şentürk, Markalaşma Konusunda Yurtdışında Yakaladıkları Başarıyı Türkiye'de Henüz Elde Edemediklerini Kaydetti.


  Şeker Hastalığı Tedavisinde Yardımcı Bitkisel Ürünler
  Sera Üreticileri Birliği (SERABİR) Başkanı Hasan Şentürk, örtü altı üreticiliğine modern bir kimlik kazandırmayı amaçlaklarını söyledi. Şentürk, markalaşma konusunda yurtdışında yakaladıkları başarıyı Türkiye'de henüz elde edemediklerini kaydetti.

  Üyeleri tarafından yetiştirilen ürünlerin kaliteli ve sağlıklı olduğunu, ihraç ederken de defalarca testten geçirildiğini anlatan Şentürk, "SERABİR örtü altı yetiştiriciliğini bir işletme mantığıyla yapan ve üyelerini bir araya getiren bir oluşum. Yaklaşımımızın ne kadar isabetli olduğunu ihracat piyasalarında kazandığımız başarıyla kanıtladık. Ancak yurtiçinde biraz daha zamana ihtiyacımız var. Tüketicimiz ne yazık ki yeterince bilinçli davranmıyor." dedi.

  Birlik Başkanı Şentürk, Avrupalı tüketicinin SERABİR logolu ürünlere güvendiğini belirterek, "Ancak yurtiçinde vatandaş hala açık tarla ürünlerinin daha sağlıklı olduğuna inanıyor. Biz bu konudaki iddialarımızın aksini düşünen herkesle, her ortamda tartışmaya hazırız. Modern koşullarda serada üretilen ürünler her zaman çok daha güvenlidir." diye konuştu.