Siyah-Beyazlı takımın Alman teknik adamı Bernd Schuster, İspanyol yıldızla özel olarak görüşerek "Senden takımın lideri olmanı istiyorum" dedi...
Beşiktaş Tekniik Direktörü Bernd Schuster'in Siyah-Beyazlılar'a oynatacağı oyun sistemi kafasında oturmaya başlarken sahadaki beyni de netlik kazandı. Alman teknik adamın İspanyol yıldız Guti'ye takımı saha içinde idare etme görevini vereceği öğrenildi. Guti'yle dün özel olarak görüşen Alman teknik adamın, İspanyol yıldıza, "Villarreal maçındaki performansın benim için önemli bir gösterge. Ancak, bunun çok üstüne çıkabileceğini biliyorum. Ve senden bu çıkışı bir an önce yapmanı istiyorum" dediği öğrenildi. Schuster'in Guti'ye, "Beni en çok tanıyan isimlerin başında sen geliyorsun. Benim kenardan yapmak istediklerimi sen saha içinden yapacaksın. Takımın oyun kurucusu, beyni olmanın yanı sıra lideri olmanı bekliyorum. Senin varlığın benim işimi kolaylaştıracak. Beni mahcup etmeyeceğinden eminim" ifadelerini kullandığı kaydedildi.
3 HAFTAYA TAMAMDIR
Hocasının bu tavrı karşısında oldukça duygulandığı öğrenilen İspanyol yıldızın ise, "Siz hiç merak etmeyin. Kendimin ne olduğunu da sizin isteklerinizi de çok iyi biliyorum. Sadece 2- 3 haftalık bir süre gerekli. Hem kondisyon olarak hem de uyum süreci olarak bu süre bana yeterli olacaktır. Ondan sonra sizin ve herkesin görmek istediği Guti'yi sahada izleteceğim" diye karşılık verdiği öğrenildi.
HAZIRLIKLAR BAŞLADI
Villarreal ile yapılan hazırlık maçının ardından önceki günü izinli olarak geçiren Siyah-Beyazlılar ligde hafta sonu yapacakları Bucaspor maçının hazırlıklarına dün başladı. Dünü tek idmanla geçiren Beşiktaş, maçın hazırlıklarını bugün yapılacak çalışmayla sürdürecek.

Yukarı Alt