1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Sen bakma Ankara dedikodularına


 1. Aristotales

  Aristotales rank8

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.240
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  --

  [​IMG]

  Eski CHP Lideri Baykal,"türban tartışmaları"nı soran gazeteciye ilginç bir cevap verdi.

  Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, silahlı saldırı girişiminde bulunan CHP’li Göynük
  Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na geçmiş olsun dileğinde bulundu. Baykal,"türban tartışmaları"nı soran gazeteciye, "Sen bakma Ankara’daki dedikodulara" diyerek, soruları yanıtsız bıraktı.

  Ailesiyle Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde tatil yapan Baykal, geçtiğimiz günlerde evinin bahçesinde silahlı saldırı girişimine maruz kalan ve olaydan yara almadan kurtulan Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Topaloğlu’na geçmiş olsun dileğinde bulunan Baykal, Topaloğlu’nun sosyaldemokrat belediyeciliğin en iyi uygulayan yöneticilerden biri olduğunu belirterek, görevinde başarılar diledi. Baykal, daha sonra Çamyuva Otelciler Birliği’nin daveti üzerine turizm sorunlarının ele alındığı toplantıya katıldı.

  Antalya’nın geçmişte yapılan altyapı çalışmalarıyla bilinçli bir turizmi hayata geçiren Türkiye’deki tek örnek olduğunu, Türk ve dünya turizmindeki günümüzdeki başarısının da tesadüf olmadığını vurgulayan Baykal, bu sezonda kaydedilen yüzde 25-40 arasındaki ciro artışının da sevindirici olduğunu söyledi.

  Turizmde kaydedilen gelişmeyle beraber turizmcilerin de en çok şikayet ettiği konunun deniz kirliliği olduğunu belirten Baykal, yatak kapasitesinin artırılması yerine koruma kullanma dengesi ile kültürel, bölgesel özellikler, sportif ve kruvaziyer turizmi geliştiren olanakların artırılmasıyla turizmin daha da ileri noktaya taşınabileceğini kaydetti.

  Antalya’nın Beldibi beldesinden Adrasan beldesine kadar olan coğrafyanın,turizmde en tecrübeli ve birikimi olan turizm modelinin uygulandığı, sektörünün çilelerinin de çekildiği ilk alanlardan biri olduğunu vurgulayan Baykal, günümüzde de Antalya ve Türk turizminin her şey dahil sistemi ve ÖTV nedeniyle güçlükler yaşadığını söyledi.
  Turistik işletmelerde uygulanan ÖTV’nin dünyada benzerinin olmadığını, Türkiye’de merkezi hükümetin bu konuda çözüm getiren çalışma yapması gerektiğini ifade eden Baykal, "ÖTV ciddi sorunlar yaratmaktadır, ele alınmalı ve çözülmelidir. Bu ciddi sorun turizm sektöründe, tehlikeli rekabet kapılarını zorlamaktadır" dedi.

  Turizm sektöründeki en önemli sorunlardan birinin de düşük konaklama fiyatları olduğunu, kontrolsüz yatak artışı ile son yıllarda sorunun giderek büyüdüğünü dile getiren Baykal, işletmelerin arz fazlalığı ve sert rekabet
  koşullarıyla ilgili tüm kesimlerin katkı sağlayacağı yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

  Baykal, her şey dahil sistemine yönelik de turistik tesislerde bazı tüketim ürünlerinin ücretlendirilebileceğini, bu çabalara sektörün yavaş yavaş
  geçiş sağlayabileceğini vurguladı. Baykal, turizmcilere "Otellerdeki bazı hizmetler paralı hale getirilebilir. Hamallık yapar hale gelmemeliyiz. Otel sizden ama işin kaymağını tur paketini satanlar alıyor" diye seslendi.

  Baykal, toplantıda turistik işletme sahiplerinin enerji kesintileri,doğalgaz ihtiyacı ve sektörün 12 aya yayılması konularındaki sorunlarını ve taleplerini de dinledi.

  Çamyuva Otelciler Birliği Başkanı Hasan Er de bölgede yaşanan doluluk ve ciro artışına karşın, deniz kirliği konusunda tehlikeli bir süreç yaşadıklarını ifade ederek, Baykal’dan bu soruna çözüm bulunması yolunda yardım istedi.

  -GAZETECİLERİN SORU GİRİŞİMİ-

  Baykal, turizmcilerle toplantının ardından CHP’li Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can’ı da ziyaret etti. Ziyarette, gazetecilerin gündeme ilişkin soru sorma taleplerini reddeden Baykal, "türban tartışmasını" hatırlatan bir gazeteciye ise "Sen bakma Ankara’daki dedikodulara... Buraya bak. İkisi de pırıl pırıl belediye başkanlarımız, çok güzel çalışmalar yapıyor" diye seslendi.

  Belediye başkanlarının çalışmaları hakkında bilgiler alan Baykal’a, Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, plaket verdi. Eski CHP Genel Başkanı Baykal, daha sonra CHP Kemer İlçe Başkanlığını da ziyaret ederek, partililerle biraraya geldi.
  Burada da turizmin sorunlarına değinen Baykal, Antalya’da kruvaziyer turizmin hayata geçirilmesinin şart olduğunu söyledi. dünyada zengin turistlerin tercih ettiği bu turizm modeli için Antalya ve ilçelerinde liman ile iskelelerin yapılması gerektiğini ifade eden Baykal, kendilerinin de bu yönde proje ve çalışma hazırladıklarını anlattı.

  Baykal, ziyaretlerinin ardından CHP İl Başkanı Özer Ülken ile birlikte konakladığı oteline döndü.