Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı formasıyla kritik gollere imza atan Semih Şentürk, futbol federasyonunun Tam Saha dergisindeki röportajında, şampiyona, kariyeri ve hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

İlk 11'de başlamadığı veya oynamadığı maçlarla ilgili hiçbir zaman problem yaratmadığını belirten Semih, ''Benim rahatsızlığım 'Semih oyuna sonradan girdiği zaman daha etkili oluyor' şeklinde yapılan yorumlar. Toplumda yanlış algılamalara sebep oluyorlar. Ben de her hafta ilk 11'de oynamak ve goller atmak isterim. Ama bir oyuncu her zaman aynı performansı gösteremeyebilir, goller atamayabilir. Genç oyunculara karşı daha anlayışlı olunması gerek. Ayrıca, 'Nöbetçi golcü' kavramından da rahatsızım. Artık 'Gerçek golcü' olarak anılmak istiyorum'' dedi.

Semih, 2007-2008 sezonunda şampiyon olamamanın üzüntüsüyle gol krallığı sevincini buruk yaşadığını söyledi.

Gol kralı olarak tarihe geçmenin yine de kendisi için mutluluk verici olduğunu kaydeden sarı-lacivertli futbolcu, ''Samimi söyleyeyim, ben gol kralı olduğumu tam anlayamadım. Şampiyonluğu kaçırdığımız için biraz buruk bir sevincim var açıkçası. Yine de tarihe geçmek önemli, benim için mutluluk verici'' dedi.

''AVRUPA İÇİN HENÜZ ERKEN''
Avrupa'daki kulüplerden teklif alıp almadığı sorulan Semih, ''Bu yıl yaptığım çıkışı iki sezon daha sürdürürsem daha hazır şekilde giderim. Bu yüzden Avrupa için daha erken'' değerlendirmesi yaptı.

Bu sezon en parlak dönemini geçirdiğini, sezon içinde gelen teklifler olduğunu ancak sarı-lacivertli ekiple 2+1 yıllık anlaşma yaptığını anlatan Semih, ''Başkanımızın iki ay önce sarf ettiği 'Ben olduğum müddetçe sen de buradasın' sözü beni çok mutlu etti. Her oyuncu Avrupa'da oynamak ister. Ben iki sezon daha oynayıp Avrupa'ya öyle gitmek istiyorum. Bu yıl yaptığım çıkışı iki sezon daha sürdürürsem daha hazır şekilde giderim. Çünkü Avrupa için daha fazla maç tecrübesine sahip olmam gerektiği inancındayım. Bu yüzden 'Avrupa için daha erken' dedim'' şeklinde konuştu.

Forma şansı bulamadığı dönemlerde Fenerbahçe'den gitmek istediğini, ancak teknik adamların ve yöneticilerin bırakmadığını anlatan Semih, ''Oynamadığım dönemlerde yeteneklerimde bir gerileme oldu. Şimdi yavaş yavaş durumu toparladığımı düşünüyorum'' açıklamasını yaptı.

Yukarı Alt