1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Sema Cinayetinde Şok Gelişme:12 Kişi Gözaltında


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Sema Karakoca cinayeti ile ilgili polis ve jandarmanın ortak operasyonu sonucu 12 kişi gözaltına alındı. Zanlıların ev ve iş yerlerinde geniş çaplı aramalar yapılıyor.

  MESUT DEMİR- BURSADABUGÜN GÖRÜKLE VE JANDARMADAN CANLI YAYIN

  Bursa'da yaklaşık bir ay önce parçalanmış cesedi bulunan kayıp üniversiteli Sema Karakoca (19) cinayeti, jandarma ve polisin ortak operasyonuyla aydınlatıldı. Olayla ilgili olduğu öne sürülen genç kızın sevgilisi ve ona yardımcı olduğu iddia edilen toplam 12 kişi gözaltına alındı.

  Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, genç kızın cesedi Nilüfer Badırga köyü yakınlarında bulunduktan sonra, kaybolması olayını 15 gün boyunca araştıran polis ile ortak operasyona girişti. Savcılığın titiz bir çalışması ve yönlendirmesiyle ekipler, cinayeti bu sabah saatlerinde aydınlattı. Olayla ilgili olduğu iddia edilen 12 kişi, 6 ayrı eve yapılan şafak operasyonuyla gözaltına alındı.

  Polis ve jandarma, şüphelilerin ev ve işyerlerine de operasyonlar düzenledi. Dumlupınar Mahallesi üzerinde inşaat işçilerinin kaldığı bir evde de arama yapıldı. Zanlılara ait olduğu belirtilen ve olayda kullanılma şüphesi bulunan bir minibüs ile bir mini kamyonet de çekiciye konularak detaylı kriminal araştırma için jandarmaya götürüldü.

  Türkiye'nin en deneyimli uzmanları ile en ileri laboratuarının bulunduğu Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı laboratuarında kan ve dna araştırması yapılacağı öğrenildi. Şüphelilerden birisi olay yerine getirilerek tekrar yer gösterme yapıldı. Polis ve jandarmanın geniş güvenlik önlemleri aldığı belirtilirken, zanlıların kimlikleriyle ilgili bir açıklama yapılmadı

  Savcılığın dosyayla ilgili gizlilik kararı bulunduğunu hatırlatan uzmanlar, cesedin kayıp olan parçalandığını bildirdiler. Bilindiği gibi Sema Karakoca'nın kesilmiş haldeki vücudunun bir kısmı bulunmuş, kayıp bacakları ise henüz bulunamamıştı.

  Zanlılardan birisinin otomobilinin kılıflarını değiştirdiği, evinin boyasını ise yenilettiği öne sürüldü. Geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü ve zanlıların gözaltında tutulduğu yerle ilgili bilginin verilmediği operasyon için ek gözaltı süresi alınması bekleniyor.

  Sema Karakoca cinayetinin aydınlatılması ise 44 bin öğrencinin yaşadığı Uludağ Üniversitesi ile yerleşkenin bulunduğu Görükle Mahallesi'nde vatandaşların derin bir nefes almasını sağladı.


  Kaynak: http://www.bursadabugun.com/canli-yayin----sema-cinayetinde-sok-gelisme--7-kisi-gozaltinda/haber/17870/#ixzz1HykNIyku
   
 2. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Şahsen yaşadığım yer olan Görükle'de böyle bir olay ilk defa oluyor ve bunu bize (Görükle halkına) maal etmeye çalışmaları hiç hoş değildi.Şimdi gerçek suçlular yakalandı ve olay aydınlanacak ama köyüm hakkında yazılanlara ne olacak ?

  Şükür ediyorum ki 20 senedir yaşadığım köyümde Görüklemde yine dimdik ayakta, korkmayın Görükle insanından zarar gelmez bu zamana kadar hangi Uludağ üniversitesi öğrencisi kesilerek acı bir şekilde ölmüş işin içinde başkaları var muhakkak onlarda yakalanıp adalete hesap verecekler.

  Allah'ım sana şükürler olsun.