1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Seks sahneleri olay oldu!


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Dragon Age: Origins'de seks sahneleri olay oldu!

  Popüler oyundaki eşcinsel içerikli sahneler, yeni bir bilgisayar oyunu skandalına neden oldu!


  Bilgisayar oyunlarında oldukça tecrübeli bir isim olan ve Baldur's Gate, Star Wars: Knights of the Old Republic gibi klasik serilere imza atan Bioware'in yeni RPG'si skandal yarattı.

  Popüler RPG oyununda aynı cinsiyetten iki karakter cinsel ilişkiye girebiliyor. Oyuncunun kontrol ettiği karakter, Zevran isimli bir sanal karakteri belli diyalog seçenekleri takip edildiği takdirde cinsel ilişkiye ikna ediyor. İki erkek karakterin cinsel ilişkiye girdiği de oyun içerisinde açıkça görülebiliyor. Görüntüler pornodan ziyade erotik içerikli olsa da bu sahneler pek çok oyuncuyu şok etmeye yetiyor da artıyor.

  Büyük rahatsızlık uyandıran ve yorumcular tarafından Brokeback Mountain filmine benzetilen kısa canlandırma YouTube üzerinde en çok izlenen videolardan birisi olma yolunda ilerliyor. YouTube yorumcuları, Zevran karakterinin gay mi, biseksüel mi olduğunu tartışıyor. Bazı yorumcular elf ırkından bu karakteri büyülü bir ateş topuyla yok etmek istediklerini belirtiyorlar.

  Farklı tepkiler de var ve bu ilk de değil!

  Oyundaki bu içeriğin yurt dışında aldığı yorumlar ve bu yorumları yapanlar da oldukça şaşırtıcı. GayGamer.net isimli eşcinsel hakları savunucusu bilgisayar oyuncuları sitesi bu sahneleri olumlu bir gelişme olarak karşılıyor.

  Ancak olumlu karşılayanlar azınlıkta, oyuncuların büyük çoğunluğu fantezi diyarına bu fantezileri yakıştıramıyor. Oyunlarda şiddetin tartışıldığı, Call of Duty: Modern Warfare 2'deki sivillere şiddet bölümünün tartışıldığı bugünlerde, böylece ortaya yeni bir skandal çıkıyor. Yıllar öncesinde genç bir oyuncunun, Fallout 2'de program hatası sonucu karakterini hemcinsiyle evlendirebilmesi de büyük bir olay olmuştu.

  Bu Bioware'in ilk eşcinsel ilişki içeren oyunu değil. 2007 tarihli Mass Effect'te de kadın-kadına eşcinsel ilişki sahneleri yer alıyordu ve hiç de bu kadar kötü tepki almamıştı. Ancak iki sahnede de ilişkiye giren ırkların farklı türlerden canlılar olması dikkati çekiyor.

  Saygılar,


   
 2. NoMoreLove

  NoMoreLove exlmanager

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  6.574
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Ankara