1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Şehit haberi geldi sonra 'Kayıp' dendi


 1. extasi

  extasi rank8

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  960
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Pc
  16. isim o idi. Uzman Çavuş Bahattin Erturhan'ın kayıp 2 askerden biri olduğu açıklandı.

  - Resim Silinmiş.
  [​IMG]

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Karakolu'na terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olduğu söylenen, daha sonra kayıp 2 askerden biri olduğu belirlenen Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Erturhan'ın baba evinde sessiz bekleyiş sürüyor.

  DÜN ŞEHİT HABERİ GELMİŞTİ

  Saldırıda şehit olduğu sanılan ancak daha sonra kayıp olan 2 askerden biri olduğu anlaşılan Erturhan'ın baba evine gelen askeri yetkililer, oğullarının şehit olduğunu belirterek, aileye taziye ziyaretinde bulunmuştu. Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi sitesinde şehit askerlerin isimlerinin açıklanmasıyla daha önce ortaya çıkan karışıklık giderilmiş oldu.

  TEDİRGİN BEKLEYİŞ BAŞLADI

  Erturhan'ın şehit olmadığı, kayıp 2 askerden biri olduğunun aileye bildirilmesiyle acı yerini ümitli bekleyişe bıraktı. Bahattin Erturhan'ın ağabeyi Ahmet Erturhan, dün kardeşinin acı haberini aldıklarını söyledi. Hiçbir yetkiliden gelişmelerle ilgili bilgi alamadıklarını kaydeden ağabey Erturhan, sadece basın kuruluşlarından geçen haberlerden gelişmeleri takip ettiklerini dile getirdi.

  Uzman Çavuş Bahattin Erturhan'ın Ankara Sincan Sağlık Ocağı'nda çalışan 5 aylık hamile eşi Fatma Erturhan'ın da acı haberi aldığı, ancak Ankara'da olduğu kaydedildi.

  Bahattin Erturhan'ın akrabası olan Piyade Onbaşı Faruk Aydoğdu'nun 2007 yılında Tunceli'de, Halit Erturhan'ın da 30 Mayıs 1995 yılında Batman'da şehit olduğu öğrenildi
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017