1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Secret Battle Rehberi


 1. Warrison1

  Warrison1 rank8

  Kayıt:
  6 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  WebMaster Öğrenci
  Şehir:
  Seoul

  [​IMG]

  [​IMG]

  Secret Battle Rehberi

  Oyun Arayüzü

  OYUNA BAŞLARKEN – OYUN ARAYÜZÜ
  Secretbattle oyunu, tarayıcı tabanlı bir online strateji oyunudur. Oyunu öğrenmek ve en iyi şekilde oynayabilmek için aşağıdaki özelliklere göz atın!
  YENİ KULLANICI HESABI AÇMA
  [​IMG]
  Girilmesi gereken alanları doldurduktan sonra, Ademosse veya Orc ırklarından birini seçip bilgilerinizi “Yolla” düğmesi ile bize yollayın. Girmiş olduğunuz e-posta adresine gelecek doğrulama bağlantısına tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getirin. Secretbattle oyununa üye olmak bu kadar kolay!
  ÜYE GİRİŞİ
  [​IMG]
  Sayfanın sol tarafında bulunan Giriş/Login kutusuna tıklayarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Oyuna İngilizce veya Türkçe dil seçenekleri ile giriş yapmak mümkündür.
  Oyuna giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek ilk pencere olan “Son Haberler” panelinden, oyun ile ilgili en güncel haberleri görebilirsiniz.
  KAHRAMANLAR
  [​IMG]
  Öncelikle kendinize bir Hero/Kahraman yaratın. Kahramanlar sizin komutanlarınızdır ve oyundaki en önemli amaçlarınızdan biri kahramanlarınızın seviyesini/level artırmak olmalıdır. Bunun için, yarattığınız askerleri kahramanlarınızın komutasına verip savaşlara girmelisiniz. Bu savaşların sonunda kazanacağınız Deneyim/Experience puanları ile kahramanınızın seviyesini arttırırsınız. Tek bir kullanıcı hesabı ile çok sayıda kahraman yaratabilirsiniz.
  Yeni Kahraman/New Hero: Seçmiş olduğunuz ırka göre belirlenmiş birbirinden farklı kahramanlara sahip olabilirsiniz. Her kahramanın kendine has ve diğerlerinden daha iyi olduğu özellikleri/stats ve yetenekleri/skills vardır. Kahramanınızı seçerken stratejinizi etkileyecek bu özellikleri ve yetenekleri göz önünde bulundurmalısınız.
  Kahraman Listesi/Hero List: Size ait kahramanları ve mevcut durumlarını bu listeden takip edebilirsiniz.
  Eşya Çantası/Item Box: Hesabınızdaki tüm kahramanların kullanabileceği eşyalarınızı burada saklayabilirsiniz. Buraya sınırlı sayıda eşya koyabilirsiniz.
  Kahraman Transferi/Hero Transfer: Bu panel sayesinde, seçtiğiniz kahraman ve emrindeki askerleri bir şehirden başka bir şehrinize taşıyabilirsiniz. Saldırı durumlarında şehirler arası destek için bu özelliği sık kullanacaksınız.
  Asker Transferi/Soldier Transfer: Bu panel sayesinde, seçtiğiniz bir kahramanın emrindeki askerleri size ait başka bir kahramanın emri altına taşıyabilirsiniz. Bu durumda kahramanlarınız aynı şehirlerde ise asker taşıma ücreti alınmaz, eğer kahramanlarınız farklı şehirlerde ise uzaklığa bağlı olarak transfer ücreti alınır.
  ŞEHİRLER
  [​IMG]
  Oyuna başladığınızda size bir şehir verilir ve bu şehirde ana binanız ve şehrinizi çevreleyen kaleniz hazır halde gelir. Bu şehir sizin başkentinizdir. Ana bina sayesinde diğer binaları inşa edersiniz. Bunun için ana binadan inşa edeceğiniz binayı seçip harita üzerinde istediğiniz boş bir bölüme tıklayarak binanızın inşa aşamasını başlatabilirsiniz. Binanızın inşa durumunu Yaratma Sırası / Creation Queue panelinden görebilirsiniz. Bina inşa işlemi bitince binanız kullanıma hazır hale gelir.
  Şehirler/Cities: Bu panelde sahip olduğunuz tüm şehirleri görebilir ve üzerine tıklandığında seçtiğiniz şehir ekranda açılır.
  Kaynaklar/Resources: Bu panelde sahip olduğunuz mevcut kaynak durumunuzu, ambar kapasitesini ve saat başına kaynak üretimini görebilirsiniz. Ayrıca ambarınızın seviyesini buradan arttırarak kapasiteyi de yükseltirsiniz. Kaynak alış verişini yine buradan yaparsınız. Böylece ihtiyacınız olan altın/gold, food/gıda, wood/odun, iron/demir ve stone/taş kaynaklarını satın alır veya siz satarsınız.
  Şehirdeki Askerler/Soldiers at City: Barakada eğitmiş olduğunuz askerleri bu panelde görebilirsiniz. Buradaki askerleri isterseniz Baraka’da bırakabilir veya Şehir Savunma/Defence bölgesine geçirebilirsiniz. Dilerseniz seçtiğiniz bir kahramanın emri altına verebilirsiniz veya seçtiğiniz bir kahramanla beraber şehir savunmasına geçirebilirsiniz.
  Kahraman Transferi/Hero transfer: bkz. KAHRAMANLAR/HEROES
  Asker Transferi/Soldier Transfer: bkz. KAHRAMANLAR/HEROES
  SAVAŞLAR
  [​IMG]
  Yarattığınız kahraman ve askerler ile düşmanlarınıza saldırabilir, görevlere çıkabilir ve seviyeniz ile onur puanınızı arttırabilirsiniz.
  Görevler/Quests: Her seviye artışında yeni görevler de açılır. Bu görevlere katılarak kahramanınızın yeni seviyelere ulaşmasını ve bu görevler sonucu kaynak ve eşya kazanmasını sağlarsınız. Görevi kaybederseniz herhangi bir puan ya da kaynak kaybetmezsiniz.
  Yeni Düello/New Duel: Bu kısım oyunun en heyecanlı kısmıdır. Yeni bir düello yaratarak başka oyuncuları bu düelloya davet etmiş olursunuz. Düello için yeterli sayıda oyuncu toplandığında karşılaşma başlar ve rakiplerinizle sıra tabanlı dövüşmeye hazırsınız!
  Düello Listesi/Duel List: Bu panelde diğer oyuncuların açmış oldukları düelloları görürsünüz. Düelloya katılan kahramanların özelliklerine bakarak istediğiniz düelloya girersiniz. Ancak aşırı seviye farklılıklarından doğacak haksızlıklara karşı sizden çok güçlü veya çok zayıf oyuncularla düelloya giremezsiniz.
  MARKET
  [​IMG]
  Bu panel yardımı ile yeni eşyalar alabilir, kullanmak istemediğiniz eşyaları satabilirsiniz.
  Eşya Çantası/Item Box: Marketten aldığınız eşyalar direkt olarak eşya çantanıza / item box gider. Burada dizili eşyalarınızı ve üzerine tıkladığınızda o eşyanın ayrıntılarını görebilirsiniz. Üzerine tıkladığınız bir eşyaya ait panelde ayrıca bu eşyanın seviyesini de arttırma şansına sahipsiniz. Ama dikkat edin! Eşyanızın seviyesini arttırırken o eşyayı kaybetme ihtimaliniz de var. Öte yandan eğer eşyanızın seviyesini arttırmayı başarabilirseniz, rakiplerinize karşı olağanüstü avantajlar sağlarsınız!
  Kaynaklar/Resources: bkz. ŞEHİRLER/CITIES
  HİYERARŞİ
  [​IMG]
  Oyun içinde diğer tüm oyuncuların ortak noktada buluştukları topluluk loncalardır. Farklı Şehir, Eyalet ya da Irk olmanız aynı Loncaya girmenize engel oluşturmaz.
  Loncanız/Your Guild: Bu panelde size ait lonca bilgisini göreblirsiniz, loncadaki pozisyonunuz, diğer lonca üyeleri gibi.
  Lonca Listesi/Guild List: Bu panelde oyundaki tüm loncaların tam listesini görebilirsiniz. Üzerine tıklandığında o loncaya tüm bilgileri bulabilirsiniz.
  Aktif Oyuncular/Online Users: Bu panelde oyun içinde o anda aktif olan kullanıcıların tam listesini görebilirsiniz.


  DÜNYA HARİTASI
  [​IMG]
  Bu bölümde şehirlerinizin kurulu olduğu eyaletin tümünü görebilirsiniz. O Eyalet içinde dizili olan komşularınızın ve kaynak noktalarının uzaklığı saldırı zamanlarında etkin rol alırlar. Yeni şehir kurarken rakiplerinizden uzak ve kaynak noktalarına yakın olmasına dikkat etmelisiniz.
  Eyaletler/Provinces: Oyuna başlarken sistem sizi kendi seçtiği bir eyalete yerleştirir. Bunu yaparken de oyun dengesini göz önüne alır. Ama bu sizi diğer eyaletlerdeki arkadaşlarınızdan koparır sanmayın çünkü etkinliğiniz hiçbir zaman tek eyaletle sınırlı değildir! Oyuncu sayısı ile orantılı olarak eyaletler de artar. Eyalet Listesinde gezinerek diğer oyuncuların ne durumda olduklarını görebilirsiniz.

  Savaşlar

  OYUNA BAŞLARKEN – SAVAŞLAR
  Rakipleriniz ile düelloya girdiğinizde ve görevlere katıldığınızda yapmanız gerekenler aynıdır. Önce savaşa gireceğiniz kahramanı seçmeniz gerekir. Eğer savaşta daha güçlü ve daha stratejik olmak istiyorsanız, seçili kahramanınızın emrine asker vermelisiniz.
  Düelloya veya göreve girdiğinizde, sistem sizden 1 dakika içinde askerlerinizi ve kahramanınızı mevzilendirmenizi isteyecektir. Bunu yapmak zorunda değilsiniz. Hazır olduğunuzda sayfanın üstündeki “Hazırım (Ready)” düğmesine basarak karşı tarafın hazır olmasını bekleyin.
  [​IMG]
  Savaş sırasında rakip oyuncu ve siz sırayla kahraman ve askerleriniz ile dövüşürsünüz. Bu sırada, Şehirdeki Yetenek Akademisinden öğrenmiş olduğunuz yetenekleri kullanarak rakibinize karşı avantajlı hale gelirsiniz. Bu yetenekler daha güçlü vuruş, atak arttırma, defans azaltma gibi onlarca çeşitte olup, tamamen stratejik yeteneklerdir.
  [​IMG]
  Savaş sırasında bütün askerleri ve kahramanı ölen taraf savaşı kaybeder. Kazanan taraf eğer bu bir düelloysa altın ve daha fazla onur puanı kazanır. Eğer bu bir görev ise kazanan taraf kaynak, eşya ve çok az miktarda onur puanı kazanır. Hem düelloda hem de görevde kazanan taraf, karşı tarafın gücüyle orantılı olarak deneyim puanı kazanır.
  [​IMG]

  Kahramanlar / Heroes

  Yakın Vuruş Savaşçı Sınıfı
  Talus ve Wartzshanuk yakın vuruş savaşçı sınıfı kahramanlardır. Bu kahramanlar yakın vuruş ve sağlam defans özellikleri yönünden avantajlıdır. Ancak mana değerleri daha düşüktür ve uzak vuruş yapamazlar. Talus ve Wartzshanuk kahramanlarına ait atak değerlerini yükseltmek için Güç (Strength) puanını arttırmalısınız. Talus ile Wartzshanuk aynı stat puanlarına sahiptir.
  [​IMG]
  Yakın Vuruş Süvari Sınıfı
  Dorak ve Lycgaar yakın vuruş süvari sınıfı kahramanlardır. Bu kahramanlar yakın vuruş ve sağlam defans özellikleri yönünden avantajlıdır. Ancak mana değerleri daha düşüktür ve uzak vuruş yapamazlar. Dorak ve Lycgaar kahramanlarına ait atak değerlerini yükseltmek için Bilgelik (Intelligence) puanını arttırmalısınız. Dorak ile Lycgaar aynı stat puanlarına sahiptir.
  [​IMG]
  Okçu
  Morph ve Mugwyn okçu sınıfı kahramanlarıdır. Okçular uzak vuruş özelliği yönünden avantajlıdır. Bu sınıfın kahramanlarına ait atak değerlerini yükseltmek için Beceriklilik (Dexerity) puanını arttırmalısınız. Morph ve Mugwyn aynı stat puanlarına sahiptir.
  [​IMG]
  Büyücü
  Balac ve Urnznak büyücü sınıfı kahramanlarıdır. Büyücüler uzak vuruş özelliği yönünden avantajlıdırlar. Defans değerleri düşüktür fakat mana değerleri yüksektir.Bu sınıfın kahramanlarına ait atak değerlerini yükseltmek için Büyü (Magic) puanını arttırmalısınız. Balac ve Urnznak aynı stat puanlarına sahiptir.
  [​IMG]
  İLK SEVİYEDEKİ STAT DAĞILIMLARI
  [​IMG]
  HP : Health Points (Sağlık Puanı)
  MP: Mana Points (Mana Puanı)
  AP: Attack Points (Atak Puanı)
  DP: Defense Points (Defans Puanı)
  STR: Strength (Güç)
  INT: Intelligence (Bilgelik)
  DEX: Dexerity (Beceriklilik)
  MGC: Magic (Büyü)
  HC: Hit Chance (Vuruş Şansı)
  HR: Hit Range (Vuruş Mesafesi)
  WR: Walk Range (Yürüme Mesafesi)
  P: Priority (Öncelik)
  L: Leadership (Liderlik)

  Binalar

  Ademmosse Binaları
  [​IMG]
  Kaynak ve Askeri binaları inşa etmenizi sağlar.
  [​IMG]
  Ademosse Kışlası
  Ademosse ırkına göre belirlenmiş askerleri bu binada yetiştirirsiniz.
  [​IMG]
  Ademosse Yetenek Akademisi
  Bu binada Kahramanlarınıza yeni yetenekler öğretirsiniz. Kahramanınız seviye atladıkça, yeni yetenekler de açılır.
  [​IMG]
  Ademosse Evi
  Saat başına popülasyon üretimini arttırarak, asker yapımı için ihtiyaç duyulan popülasyonu elde etmek için kullanılır. Seviye yükselterek saat başına popülasyon üretimini arttırabilirsiniz. Böylece daha çok asker üretebilirsiniz. Ne kadar çok Ademosse Evi yaparsanız, popülasyonunuz da o kadar artar.
  [​IMG]
  Ademosse Buğday Çiftliği

  Asker ve Kahraman yetiştirmek için gerekli gıda üretimi bu binadan sağlanır. Ayrıca saat başına gıda üretimini yükseltebilirsiniz. Böylelikle, daha çok asker yetiştirebilmek için daha çok gıdaya sahip olursunuz.
  [​IMG]
  Ademosse ve Orc Taş Madeni
  Yeni bina yapımı ve seviye yükseltmede ihtiyaç duyulan taş madeni çıkartmak için kullanılır. Seviye yükselterek saat başına taş üretimini arttırabilirsiniz.
  [​IMG]
  Ademosse ve Orc Oduncu Kulübesi
  Yeni bina yapımı ve seviye yükseltmede ihtiyaç duyulan odunu elde etmek için kullanılır. Seviye yükselterek saat başına odun üretimini arttırabilirsiniz.
  [​IMG]
  Ademosse ve Orc Demir Madeni
  Yeni bina yapımı ve seviye yükseltmede ihtiyaç duyulan demir madenini çıkartmak için kullanılır. Seviye yükselterek saat başına demir üretimini arttırabilirsiniz.

  Orc Binaları
  [​IMG]
  Orc Şehir Merkezi
  Kaynak ve Askeri binaları inşa etmenizi sağlar.
  [​IMG]
  Orc Kışlası
  Orc ırkına göre belirlenmiş askerleri bu binada yetiştirirsiniz.
  [​IMG]
  Orc Yetenek Akademisi
  Bu binada Kahramanlarınıza yeni yetenekler öğretirsiniz. Kahramanınız seviye atladıkça, yeni yetenekler de açılır.
  [​IMG]
  Orc Evi
  Saat başına popülasyon üretimini arttırarak, asker yapımı için ihtiyaç duyulan popülasyonu elde etmek için kullanılır. Seviye yükselterek saat başına popülasyon üretimini arttırabilirsiniz. Böylece daha çok asker üretebilirsiniz. Ne kadar çok Orc Evi yaparsanız, popülasyonunuz da o kadar artar.
  [​IMG]
  Orc Buğday Çiftliği
  Asker ve Kahraman yetiştirmek için gerekli gıda üretimi bu binadan sağlanır. Ayrıca saat başına gıda üretimini yükseltebilirsiniz. Böylelikle, daha çok asker yetiştirebilmek için daha çok gıdaya sahip olursunuz.

  [​IMG]  - Resim Silinmiş.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017