1. Reklam


  1. r-silkroad
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   ddgame

Seagate başarısını 1 milyar hard disk satışı ile kutluyor


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.514
  Beğenilen Mesajlar:
  397
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Seagate başarısını 1 milyar hard disk satışı ile kutluyor

  [​IMG]

  Seagate Technology dün yaptığı bir basın açıklamasıyla 1 milyarıncı hard disklerinin dağıtımının yapıldığı duyurdu. Biraz daha detaylı bir bilgi vererek, Seagate'in hayatımızda nasıl bir yer edindiğini kısaca görelim.
  1 milyar disk yaklaşık olarak 80 terabyte'a ve bununla birlikte 160 milyar saate yakına dijital video ya da 1.2 trilyon saat müzik/mp3 veri ambarına tekabül ediyor. Dünyada yaklaşık olarak 5-6 milyar arası insan yaşadığı ve bunların belkide yarısının bilgisayar kullandığı düşünülecek olursa, Seagate ciddi bir başarı grafiği sergiliyor demektir. Yaklaşık 29 yıldır bu sektörün içinde olan Seagate, bir sonraki 1 milyar rakamını ise 5 sene içinde göreceklerini öngörüyor.

  Biraz da geçmişe dönelim. Şahsen ilk kullandığım hard-disk'imin 80MB olduğunu hatırlıyorum. Veriler o zamanlar byte'larla ölçüldüğünden çok fazla alana ihtiyacımız yoktu. Zaten ortada doğru düzgün hard disk'te yoktu. Bu konuda Seagate biraz nostalji yaparak, 1979 yılında ilk çıkardıkları ürün olan ST506'dan bahsetmiş. Toplamda 5MB veri depolayabilen (Sadece 1 adet mp3 müziğin depolandığı) bir hard disk düşünün. Bugünlerde ise kapasite terabyte'larla ölçülüyor ve hiç durmadan 32 dün boyunca yüksek çözünürlüklü bir video kaydedebiliyorsunuz.

  Seagate'in başarısını kutluyor ve son dönemlerde yeni teknolojilerle çıkardıkları hard disk'lerinin başarılarının devamını bekliyoruz.
   
 2. Jigsaw

  Jigsaw Aileden

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.657
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Istanbul
  İnanılmaz boyutlar valla ama ben hep 500GB HDD yerine 250GB 2 tane HDD'yi tercih ederim bozulmalardan hatalardan en az şekilde zarar görmek için. O yüzden DVD'leri ve bir sürü HDD ile uğraşmayı severim. Büyük alanlar bana ters sonuçta 50GB'lık tek bir dosya bile yok. Parça parça saklanabilir her şey.