1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Scions Of Fate[Rehber]


 1. Jessica Alba

  Jessica Alba rank8

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  455
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  SCIONS OF FATE
  [​IMG]

  Adım 1 - Oyunu nasıl yüklerim?

  Oyunumuzu indirmek için http://www.download.com/Scions-of-Fate/3000-7537_4-10627931.html adresine tıklıyorsunuz ve daha sonra download Now tuşuna basıp bu fantastik dünyaya ilk adımınızı gerçekleştirmek için oyunu indirmeye başlıyorsunuz.(Oyun Boyutu : 487.75 mb)

  Adım 2 - Oyunu kurdum ne yapmam gerekli ?

  http://www.netgame.com/login/create.php bu adresten account alıp daha sonra oyuna girmek için gerekli olan 2. adımı atıyorsunuz.

  Adım 3 - Oyun açıldı yavrucum bu ne şimdi? Ne yapacağım?


  Evet, Ana menüye girdiniz kullanıcı adınızı,şifrenizi yazdınız ve log in tuşuna bastınız.Şimdi karşınıza earth adı altında 5 server çıkacak(merak etmeyin herhangi birinde açtığınız karakterle diğerine geçiş yapabilirsiniz, bunlar sadece paralel serverlar)daha sonra burdan herhangi birini seçip oyunun karakter yaratma menüsüne yani oyunun asıl şekilleneceği bölüme giriş yapıyorsunuz.

  Adım 4 - Nasıl karakter yaratılır?


  Evet ilk önce karakterimize bi isim belirleyelim.Hmm örneğin Helluin olsun....daha sonra id check basalım.Olmadı mı? Neden çünkü o benim ismim id check o ismin kullanılıp kullanılmadığını anlamak için gerekli tuş."xxxx will be used" derse kabul edilmiş demektir.Şimdi sıra classlarda.Oyunumuzda 5 sınıf(class) mevcut.Bunlar şöyle sıralanabilir; swordsman,bladesman,spearman,bowman ve healer.(Sınıflar hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.)Daha sonra saç renginizi,ses tonunuzu seçiyorsunuz ve karakteri yaratıp enter world tuşuna basıyorsunuz ve işte loading ekranı...

  Adım 5 - Tek Jade Blade'imi kendim aldım tek başıma kendim kastım girmesinler havaya(Oyuna giriş)

  Bu adımda oyuna girişinizle ilgili bilgi vereyim.Oyun açıldıktan sonra önünüzde karakterinizi göreceksiniz.(Hadi be!)Oyun point-click(hedefle-tıkla) mantığıyla oynanan bir oyun.İlk başta hiçbirşeye bulaşmadan ön-sağ veya sol kapıdan çıkarak önünüze gelecek olan SoF dünyasının en güçsüz yaratığı olan bobcatler üstünde biraz çalışma yapın.Çift tıklama veya kısayollara alacağınız "Attack" komutuyla da saldırmak mümkün(Karakter saldırırken durursa ya da saldırmazsa karakteri hafif hareket ettirip yaratığa yeniden çift tıklamak bu sorunu çözecektir.) Bu yaratıkları Level 3 olana kadar kesin ve level 3 olduğunuzda altta yanıp sönen quest ikonunu göreceksiniz tıklayın ve yapılacak şeyi okuyun.

  Adım 6 - Questler ve SoF

  Questler SoF un ayrılmaz bir parçasıdır.Çünkü sizin para harcamadan(ilk levellarda) daha güçlü silahlar edinmenizi sağlarlar,ilerde de xp ve para gibi konularda yardımları dokunur.şimdi burda lvl 10a kadar olan görevleri ve firs promotion görevinde ne yapmanız gerektiğini açıklayacağım.

  Level 3 questi - Cooking Ingredients 1

  Holly'nin yanına gidin ve sizden istediği sayıda 10 tane kurbağa bacağını toplayın.Hemen ön kapının biraz ilerisindeki kurbağaları göreceksiniz ne kadar topladığınız görmek için ctrl + e tuşuna basın ordan quest i seçin,itemin üstüne geldiğinizde sayısı gözükecektir.Görev bitince Hollye geri dönün.

  Level 6 questi - Fox Fur Scarves

  Lynn la konuşup doğu kapısından çıkın biraz ilerledikten sonra karşınızda tilkileri göreceksiniz(fox) bunlardan düşen 10 tane deriyi toplayıp Lynn a geri dönün.

  Level 10 questi - First Promotion Request

  (1)Önce Lady Taeyle konuşup Quest bölümünden görevi alın.(2)Şimdi Lynn ın yanına gidip konuşun o da sizi Holly gönderecektir.(3)Hollyle konuşun Holly şimdi sizden bir domuz bacağı isteyecek.(4)Batı kapısından çıkıp biraz ilerleyin çitin olduğu bölgeye geldiğinizde birkaç domuz kesin.(5)Şimdi düşen bacağı Holly e götürün.(6)Daha sonra Lynnle konuşun o da sizi Blacksmith Chan e yollayacak.(7)Chanle konuştuktan sonra merdivenlerden çıkın ve Hue la konuşun.(8)Şimdi Hugm sizden 3 tane kurt bacak kemiği(leg bone) isteyecek yeterli sayıda bacağı toplayın ve towna geri dönün.(9)Hugma aldıklarınızı verin.(10)Şimdi Hue size birşey verecek bu verdiği şeyi Chan e yeniden götürün.(11)Son olarak Lady Tae ye dönün ve Level 10 göreviniz tamamladı artık novice değilsiniz!

  Classlar - Genel Bilgi
  Swordsman - Atikliğiyle oyundaki en iyi hasar veren sınıflardan birdir.Defansı orta seviyededir.Canı Bladesmanden sonra en yüksek olan classtır.+ özellik olarak genelde dodge yararlı olur.(Kullandığı silah - Kılıç)
  Bladesman - Oyunun tartışmasız tankı bladesmanlerdir.Üstün defansı ve canıyla tek başlarına level atlayabilirler.Eksileri fazla hasar verememeleri ve accuracy(hedefi vurma) oranının düşük olmasıdır.
  Spearman - Oyunun en fazla hasar veren sınıfıdır.Ancak ağırlığı ve düşük can-defansı bu artısını biraz geriye atmaktadır.Tek başına level atlamaya kalkarsa çok fazla potion harcar.
  Bowman - Oyunda en fazla seçilen karakterdir.Uzaktan sağlam vuruşlar yaparlar.Ancak canları ve defansları çok düşüktür.Avantajları kendilerinden yüksek levellı yaratıkları kesmeleridir.
  Healer - Oyunun tartışmasız en önemli sınıfıdır.PvP de ve PvE de tüm oyuncuların dostudur(minimum pot kullanımı )Kullanacağı stat dağılımına göre ister healer/buffer istersede mage olarak damage verebilir.

  lwl 12 questi-Banker Don's Hobby
  Bu görev Banker Don ile Blacksmith Chan arasında geçiyor. İlk başta görevi Blacksmith'den alıyon. Daha sonra Banker Don'a gidiyon. Senden 10 tane Mad Bull's Horn ve 1 tane Wolf Pack Leader's Claw istiyo. Gidiyon Mad Bull(Boğa) keserek 10 tane Mad Bull's Horn çıkartıyon. Daha sonra oyunun sitesindeki haritadan bakarak Wolf Pack Leaderin yerini öğrenip oraya gidiyon ve 5-6 dk. bekliyoruz ve çıktıktan sonra da öldürüyon. Daha sonra Don'a götürüyorsunuz çıkanları. O sana 1 tane Turquoise veriyo. Onu Chan'a götürürsen 12klık silahtan bir düşük olan silahı veriyor.

  lwl 14 questi-Medicinal Ingredients
  Görevi Physican Hugh'dan alıyon. Daha sonra Bear veya Black Bearlardan kesebildiğin kadar kesiyon sonra Hugh'a götürüyon kaç tane Bear's Paw ya da Bear's Gall çıkardıysan her çıkardığına 100 gold veriyo. Az ama 14 lwldeyken gerçekten para sıkıntısı çekildiği için yine de fena sayılmaz.

  Lwl 15 questi-Craftsman's Pride 1
  Görevi kimden aldığını tam bilmiyom. Sitesinde LimYoung demiş. Bu görevde Three Tailed Fox keserek 10 tane Three Tailed Fox's Fur çıkartıyon. Bir de Lumberjacklerin bossu olan Lumberjack Taskmaster'ı kesiyon. Bu görevden ne verdiğini bilmiyom. Çünkü Lumberjack Taskmaster'ın çıktığı yerin etrafı çok kalabalık. Hemen öldürüyolar.

  Lwl 17 questi-Firewood
  Bu görevi Banker Don'dan alıyon. Gidip Lumberjack kesiyon ve 15 tane Firewood çıkartıyon. Daha sonra Don'a götürüyon Firewoodları.

  Bölüm 2


  Potiondan nasıl tasarruf edilir?

  Potiondan tasarruf etmek için kendinizden 2-3 level düşük yaratıkları kesmeniz yararınıza olacaktır.Ancak bu taktiği level 25den sonra uygulamak zor olacaktır çünkü ilerde gelen xp oranı daha az olacağı için daha düşük level kesmek level atlama süresini çok daha fazla zaman alacaktır.

  Nasıl para toplarım , tek taşımı alırım , üstüne kral olurum?

  Para toplamanın birçok yolu var aslında.İster yaratıklardan düşen gemleri satarsınız istersenizde server server gezer başkalarının ucuza sattığı gemleri daha yüksek fiyatlara server 1'de satabilirisiniz(Not : Mallarınızı genelde server 1de satmaya çalışın yüksek levellılar genelde Server 1 de takılıyor)

  Gemler özellikleri nasıl eklenir ve nasıl bronz silah yapılır?

  Öncelikle gemlerin ne işe yaradıkları hakkında bilgi verelim

  Emerald - Armorlara eklenen + özellikler
  Sapphire - Silahlara eklenen + özellikler
  Citrine - Armorlara eklenen + stat özellikleri ya da extra özellikler(+%30 fazla gold düşmesi gibi)
  Ruby - Silah veya armora +1,+2 ekler(armora eklenen rubyle defensive power artar,silaha eklenen rubyle attack damage artar)


  "+" eklenen özelliklerin anlamları

  Dodge : Saldırıyı savuşturmanıza yarar,saldıradan damage almadan kurtulma olasılığınızı arttırır
  Accuracy : Hedefleme özelliğinizi arttırır,hedefi kaçırma olasılığınız düşer
  +1 to all abilities(All abilities have been increased) : Puan verdiğiniz tüm statların +1 almasını sağlar
  Health increase (x) - Canınızı arttırır(x oranında)
  Chi increase (x) - Chinizi arttırır(x oranında)
  Skill defence (x) - Skillerle yaptığınız defansif özelliklerin gücünü arttırır(x oranında)
  Skill attack power increase (x) - Skillerinizin vuruş gücünü arttırır(x oranında)
  Extra damage (x) - Silahınızın vurabileceği maximum vuruş gücünü arttırır(x oranında)
  Attack damage (x) - Silahınızın vuruş gücünün arttırır(x oranında)
  Defensive power (x) - Armorınızın savunma gücünün arttırır(x oranında)

  Gem satış fiyatları

  Şimdi size gemleri satabileceğiniz fiyatlar hakkında bilgi vereceğim

  Garanti olsun para benim olsun - Bu fiyata bir gemi kesin satabileceğiniz anlamına gelir
  Satarım bu dünyanın anasını - Bu fiyata satma olasılığınızın olduğu ama satamama riskinin de olacağı anlamına gelir
  Deliyim ne yapsam yeridir - Hayalperest olsanızda o gemi satma şansınızın çok küçük olduğu anlamına gelir

  Fiyatlar sırasıyladır(Örneğin 1. fiyat +1 dodge "-"nın yanındaki +2 dodge için geçerlidir.)

  Dodge (+1)(+2)(+3)...(daha sonrası için bilgiler central valleyden sonra işinize yaracaktır, +4, +5 gibi)

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 5k - 10k - 15k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 10k - 12,5k - 25k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 20k - 25k - 50k

  Accuracy (+1)(+2)(+3)...(daha sonrası için bilgiler central valleyden sonra işinize yaracaktır, +4,+5 gibi)

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 5k - 7,5k - 15k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 6k - 10k - 25k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 8k - 15k - 35k

  +1 to all abilities

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 30k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 50k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 75k

  Health increase(her +5 de fiyatlara 5k ekleyin bu fiyatlar +5 health için geçerlidir)
  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 4k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 7,5k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 10k

  Chi increase(her +5 de fiyatlara 4k ekleyin bu fiyatlar +5 chi için geçerlidir)

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 4k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 5k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 10k

  Skill defence 14(altındakiler için 5k düşün)

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 15k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 25k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 50k

  Skill attack power increase(%7 için belirlenen fiyatlardır her % de fiyatlar değişir kesin olarak fiyat belirlemek size kalmıştır)

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 25k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 50k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 80k

  Extra damage increase(+5 extra damage a göre yapılmıştır,her +1 artışta büyük değişimler olur)

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 20k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 35k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 60k

  Attack damage increase(+5 attack damage a göre yapılmıştır,her +1 artışta büyük değişimler olur)

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 70k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 100k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 150k

  Ruby satış fiyatı

  Garanti olsun para benim olsun fiyatı - 25k
  Satarım bu dünyanın anasını fiyatı - 30k
  Deliyim ne yapsam yeridir fiyatı - 35k

  Gem nası eklenir? Sapphire ya da Emerald kullandıktan sonra ruby basabilirmiyim?

  Gem basmak için zırh ya da silahınızın inventoryda olması lazım.Onun için üstünüzden çıkarıp inventorye koyunuz.Daha sonra Chanin yanına gidip işlemleriniz gerçekleştiriniz.Ruby bastıktan sonra bi iteme sapphire ya da emerald eklenemez aynı şey sapphire ya da emerald bastıktan sonrada geçerlidir bunlardan sonrada ruby eklenemez(tabiki hiç enchant yapılmamış itemden bahsediyorum,ilk hali için)

  Chanle konuştuğunuzda 3. ve 4. sırada enchantment tuşları göreceksiniz üstteki sapphire ve emerald basmaya alttaki ruby basmaya yarar.Silahınızı ya da zırhınızı yerleştirin emerald sapphire veya ruby basacaksanız 3. tuşa basıp taşı yerine yerleştirin ve enchant tuşuna baksın eğer işlem başarılıysa altta "......... successful" yazacaktır.Zaten inventoryinize bakarak itemin üstüne enchant yapılmış mı bakabilirsiniz(altında mavi yazılarla belirtilen bölüm)Ruby basarken dikkat etmeniz gereken diğer bölüm silahın kırılma şansı +sı ilerledikçe kırılma şansı artar.+1de yoktur,+2de azdır,+3e basmaya çalışırken %20-30 civarıdır,+4de %50ye çıkar +5 ve sonrası için ise özel charm kullanmak gereklidir büyük olasılıkla silahınız kırılır bu charmları almazsanız ancak charmların fiyatları 1mdan başlamaktadır.

  Bir item nasıl bronz yapılır?

  Bir itemi bronz yapmak için üstüne 3 adet gem yüklemeniz gerekmektedir(silahsa sapphire,zırhsa emerald).3 enchantment tan sonra silahın ismi bronz renge dönüşecektir(tabi 4 tanede basabilirsiniz fazlada...)
  Bunun size faydası silahı satarken çok yüksek fiyatlara satmanız olacaktır.

  Bölüm 3


  Ve rehberimizin son bölümü olan stat dağılımı!

  Önemli not : Level 35e kadar level başına 1 puan,lvl 35ten sonra ise 2 stat point kazanacaksınız


  Bladesman için stat önerim
  [​IMG]

  İlk başta str az olduğundan dolayı- Resim Silinmiş. (ilk 20 puanı verin)
  Daha sonra damage yine yeterli olmadığından - Resim Silinmiş.(20 puan verin)
  Bundan sonra ise ister critical - Resim Silinmiş. istersenizde rage(2x damage)süresini arttırın
  Daha sonrası ise zevkinize kalmış

  Swordsman için stat önerim
  [​IMG]

  Hızlı kasmak için öncelikle - Resim Silinmiş. (İlk 20 puanı verin)(Damage arttırır)
  Daha sonrasında dodge arttığından daha az damage yiyeceksiniz(saldırılardan kaçma şansınız artacak)(20puan verin)
  Daha sonra alınan - Resim Silinmiş. damage ı büyük oranda düşüreceğinden buna verin
  Daha sonrası size kalmış


  Spearman için stat önerim
  [​IMG]

  İlerde babalara gelmemek için speara defans gerekli o yüzden - Resim Silinmiş. (İlk 20 puanı verin)
  Daha sonra extra damage için kritik atağa verin - Resim Silinmiş.(20 puan verin)
  Ondan sonra ise hpsi az olduğundan - Resim Silinmiş.(20 puan verin)
  Daha sonrası size kalmış


  Bowman için stat önerim
  [​IMG]

  İlk başta atağı arttırmak için- Resim Silinmiş. (İlk 20 puanı verin)
  Daha sonrasında daha uzaktan vurmak için - Resim Silinmiş. (20 puan verin)
  Ondan sonra ise ister sırasıyla - Resim Silinmiş.(kritik vuruş) sonra ise hpnizi arttırın - Resim Silinmiş. (20şer puan)
  Daha sonrası size kalmış


  Healer için önerim
  [​IMG]

  İlk önce- Resim Silinmiş. (ilk 20 puanı verin)(ginsengden tasarruf)
  Healın büyüklüğünü arttırmak için - Resim Silinmiş. (20 puan)
  oto mana doldurmak için - Resim Silinmiş.

  Mage gibi damage vermek istiyorsanız önce - Resim Silinmiş.
  ve sonra - Resim Silinmiş. verin daha sonrasında yeniden - Resim Silinmiş.

  Daha sonrası size kalmış.  Saygılarımla
  Jessica Alba
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. ybahadir

  ybahadir rank8

  Kayıt:
  4 Şubat 2010
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1

  Oyunda Çok az sayıda türk var Varsa Bu Oyunu Oynayan
  Bana Pm atsınlar Nick : Peynir
   
 3. Galliport

  Galliport rank8

  Kayıt:
  17 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.413
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  PC Donanım
  Şehir:
  Çanakkale

  FATE nin online olanı galiba iyi oyundur yine dota tarzımı?