Düz liseye hitçeğine hiç gitme daha iyi ve kendi kararlarını kendin ver afedersin ama cahil insanların senin hayatını kötü etkilemesine izin verme

Replay demiş ki:
Düz liseye hitçeğine hiç gitme daha iyi ve kendi kararlarını kendin ver afedersin ama cahil insanların senin hayatını kötü etkilemesine izin verme
Biraz haklısın ama cahil değil :think: Din kültürü öğretmeni her şeyi bildiğini sanıyor sonuç ortada benim bir hedefim var mutlaka anadolu lisesine yerleşmem lazım gerçekleşmesi için eczacı olmak istiyorum ama düz liseden zor anadoludan daha kolau :think:

Windy

TheCombo demiş ki:
Replay demiş ki:
Biraz haklısın ama cahil değil :think: Din kültürü öğretmeni her şeyi bildiğini sanıyor sonuç ortada benim bir hedefim var mutlaka anadolu lisesine yerleşmem lazım gerçekleşmesi için eczacı olmak istiyorum ama düz liseden zor anadoludan daha kolau :think:
çalışacak adam heryerde yapar,yeterki bunu istesin

TheCombo demiş ki:
Replay demiş ki:

Bak Eczacı falan olacağım diyorsan Meslek Lisesi'ni direk çıkar aklından , genel(düz) liseye git.4 sene adam akıllı çalış , sakın işini son seneye bırakma , okul puanını tama yakın getir , öss'den de adam akıllı bir sonuç alır gidersin istediğin yere.Her ne kadar genel liselerin başarısı düşük olsada eğer emek verirsen ve inanırsan istediğin yerin istediğin bölümüne girersin.

Black Rain demiş ki:
Düz lisedeyim, çok mutluyum.
siteyle ilgilenmekten derslerine yeterince vakit ayıramadığına eminim ama her zaman eğitim hayatın ön planda olsun. öss'de okuldan sana gelen puan o kadar ÖNEMLİ olacak ki 1 puan bile seni kaç bin kişinin önüne alacak. bana zamanında kimse yol göstermemişti. sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş, söylediklerimi lütfen dikkate al bari sana yardımım olsun. (:

volkan.ka demiş ki:
Geleceğini başkalarının eline bırakmışsın.
Suçun % 51 i sende.
Bu şekilde davranan bir babaya karşı gelmeye kalksa dayağa kadar gideceğini düşünüyorum , gayet doğal karşı çıkamamış olması.

Birey olmak demek zaten sana dayatılana karşı çıkmak la başlar.
Sen sana dayatılana razı olduktan sonra sana semer vuran çok olacaktır.
En azından kendi tercihlerini yapsaydın , o zaman sana birisi birşey dediğinde BEN YAPTIM diyebilirdin...

En büyük suç babanda kim ne derse desin senin puanın üstünde yazmışşa sana göre gidebileceğin en iyi liseyi bile kafadan bitirmiştir,ortalaman daha yüksek olsa bile daha yüksek yeri yazardı bu sefer yine aynı senaryo,baban hata yapmış ama dert etme okuyacak adam her yerde okur.

Winterspring demiş ki:
TheCombo demiş ki:
Replay demiş ki:

Bak Eczacı falan olacağım diyorsan Meslek Lisesi'ni direk çıkar aklından , genel(düz) liseye git.4 sene adam akıllı çalış , sakın işini son seneye bırakma , okul puanını tama yakın getir , öss'den de adam akıllı bir sonuç alır gidersin istediğin yere.Her ne kadar genel liselerin başarısı düşük olsada eğer emek verirsen ve inanırsan istediğin yerin istediğin bölümüne girersin.
Ya meslek lisesine zaten gitmem gül gibi anadolu lisesine gidecektim babam sağolsun

Alone demiş ki:
En büyük suç babanda kim ne derse desin senin puanın üstünde yazmışşa sana göre gidebileceğin en iyi liseyi bile kafadan bitirmiştir,ortalaman daha yüksek olsa bile daha yüksek yeri yazardı bu sefer yine aynı senaryo,baban hata yapmış ama dert etme okuyacak adam her yerde okur.
Evet 460 da alsam 480 lik yerleri yazacak çünkü bilmiyor hocaya yaptırdımı kabul etmedi benimkinimi kabul edecek

Baban çok büyük sorumsuzluk yapmış, ve sana yıkmış :think: ne derlerse desinler üzülme, suçlu sen değilsin :wink1:

Ayrıca babanı anlayamadım , kafasına göre tercih listesini bu kadar rahat düzenleyebilmesi.... O gitmeyecek okula, burda gerekli karşılığı vermen gerekirdi.

Yukarı Alt