1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Savcı Öz'den duygulu veda


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Başsavcı Turan Çolakkadı ile Zekeriya Öz ve Fikret Seçen de kısa açıklamalar yaptı.

  [​IMG]

  'Kimseye bir husumet gütmedik'

  "Eleştirilebilir. Hukuk her zaman eleştiriyi açık bir şeydir ama biz kanunlar içinde bu işleri yürütmeye gayret ettik"

  " Ben tek başıma bir şey yapmadım. Bu işin arkasında emniyet güçlerinin de emekleri var. Askeri makamların da, merkez komutanlığının da. Bu kadar iş yapılıyor, askerler de kanunlara saygı duyarak bu işlerin yapılmasına müsaade ettiler."


  BAŞSAVCI TURAN ÇOLAKKADI:

  "Kesinlikle biz taraf tutmayız. Bütün vatandaşlarımız birbirinden farklı değildir. Hiçbir şekilde din, dil ve ırk farkı gözetmeyiz. Ben buna gayret ettim. Bunun aksi olsaydı bunu deklare edemezdim."

  İstanbul Başsavcısı olarak atanan Turan Çolakkadı ile Başsavcı vekili olarak atanan Zekeriya Öz ve Ercan Şafak veda etti.


  ATANAN SAVCILAR UĞURLANDI

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi’nin 539 sayılı adli yargı kararnamesi ile geçtiğimiz hafta yapılan atamalarla Sultanahmet Adliyesi’nde görev yapacak olan Turan Çolakkadı, Zekeriya Öz ve Ercan Şafak, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nden uğurlandı.

  AÇIKLAMA YAPTILAR

  Adliyede görevli hakim ve savcılar ile adliye personeli tarafından yapılan veda töreninde gazetecilerin de bahçeye alınması ile izdiham yaşandı. Tören sırasında yeni Başsavcı Turan Çolakkadı ile Zekeriya Öz ve Fikret Seçen de kısa açıklamalar yaptı.

  BAŞSAVCI VEKİLİ SEÇEN’İN AÇIKLAMASI

  Ataması yapılan savcılar Zekeriya Öz ve Ercan Şafak ile birlikte yaklaşık 6 yıldır birlikte çalıştığını belirten yeni İstanbul özel yetkili Başsavcı Vekili Fikret Seçen, “Bu süre zarfında önemli soruşturmalarda birlikteydik. Kendileriyle hep uyum içerisindeydik. Zekeriya Öz zaten malumunuz üzere Türkiye’de herkesin ismini bildiği, yürüttüğü soruşturmalarla kamuoyuna mal olmuş bir arkadaşımız" dedi.

  “Kendisini unutmayacağız. Mesleğimiz unutmayacak kendisini. Buradan ayrıldıkları için üzülüyoruz. Sevincimiz terfi ederek gitmeleri" diyen Seçen şöyle devam etti:

  “Başsavcımızdan da görev yaptığımız sürece hep olumlu mesajlar aldık. Hukukçuluğu ile bizi yönlendirdi. Bundan sonra da kendileriyle birlikteyiz. Arkadaşlarımıza ve başsavcımıza bundan sonraki görevlerinde başarılar diliyorum. İnşallah bundan sonra da birlikteyiz. Sadece fiziki ortamda ayrılığımız var. Kendilerine bundan sonraki özel hayatlarında da, aileleriyle birlikte huzurlu bir hayat diliyorum, temenni ediyorum."


  BAŞSAVCI ÇOLAKKADI’NIN AÇIKLAMASI

  Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde 15 yıldır görev yaptığını ifade eden Başsavcı Turan Çolakkadı, “Bu adliyede gerçekten mesleki dayanışma içinde fedakarlıkla bütün arkadaşlarımız çalıştılar. Bütün amacımız fedakarca gerçeği ortaya çıkarmak. İşin doğrusunu gücümüz yettiğince bulmak. Biz yargı mensupları bunu amaçlarız. Kesinlikle biz taraf tutmayız. Bütün vatandaşlarımız birbirinden farklı değildir. Hiçbir şekilde din, dil ve ırk farkı gözetmeyiz. Ben buna gayret ettim. Bunun aksi olsaydı bunu deklare edemezdim. Yargının amacı doğruyu bulmaktadır. Üzerimizde bundan sonra İstanbul Başsavcılığı gibi büyük bir yük var, bu prensipler dahilinde çalışacağım. Tüm personele teşekkür ediyorum. Gönül rahatlığıyla burayı Fikret Seçen’e bırakıyoruz. İki arkadaşımız benimle beraber geliyorö diye konuştu.

  BAŞSAVCI VEKİLİ ÖZ

  Ardından konuşan yeni Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, “7 yıldır görev yapıyoruz. Bu görev bir gün bitecekti. Bugün buradaki görevimiz bitti. Daha iyi bir göreve gidiyoruz" dedi. Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde birçok davaya baktığını söyleyen Zekeriya Öz, “Birçok arkadaşla beraber çalıştık. Tabi tayin olduktan sonra birçok yazılar yazıldı, lehimize aleyhimize. Lehimize yazanlara teşekkür ediyoruz. Aleyhimize yazanlara saygı duyuyoruz. Eleştirilebilir. Hukuk her zaman eleştiriyi açık bir şeydir ama biz kanunlar içinde bu işleri yürütmeye gayret ettik" diye konuştu.

  Öz konuşmasını şöyle sürdürdü:

  “Kimseyle bir husumetimiz olmadı. Kimseye bir husumet gütmedik. Ayrıca bu işleri tek başımıza yapmadık. Bizimle beraber aylardan sonra savcı Ercan Bey, Fikret Bey, Murat Bey ile birlikte bu işleri göğüsledik. Ben tek başıma bir şey yapmadım. Bu işin arkasında emniyet güçlerinin de emekleri var. Askeri makamların da, merkez komutanlığının da. Bu kadar iş yapılıyor, askerler de kanunlara saygı duyarak bu işlerin yapılmasına müsaade ettiler. "