MasterOfHorror demiş ki:
Titus Pullo demiş ki:
Basit düşünmemek gerek. Sadece bizde yok bu durum. Zaten amaç budur beyler.Yabancı yatırımcıyı ülkemize çekmek. Tabii kide gelsinler bizimle ortaklık yapsınlar.
Ortaklık yapsında yakında bütün ülke bunların olursa ne olacak biz ne olucazz bizi kapı dışarı ederler sonra türkler dayanamaz 3.Dünya Savaşını çıkarır :lol: :lol:

yaf alla alla neden anlamıyosunuz ülkenin satıldığı falan yok. Bu saydıgın bankalar,vadafon vs.iii gibi firmaların sadece ihale ile işletme hakları devredildi. Sözleşme bitti vakit bu firmalar yine devletin elindedir. Kimse Türkiye Cumhuriyeti'ne ait hiç birşeyi başkasına satma hakkına sahip değildir. Ortaklık yapılır, ihali yapılır, sözleşme yapılır.

Maxima demiş ki:
Laiklik karşıtı , Atatürk karşıtı iktidardan ne beklenir ki zaten .
Sana bu hükümetin lâiklik karşıtı olduğunu kim söyledi afedersin. Bana yazılı bi belge getir ki tartışayım seninle. Yoksa boş boş postlar ile ortalığı kızıştırmayın.

Titus Pullo demiş ki:
MasterOfHorror demiş ki:
Titus Pullo demiş ki:
Basit düşünmemek gerek. Sadece bizde yok bu durum. Zaten amaç budur beyler.Yabancı yatırımcıyı ülkemize çekmek. Tabii kide gelsinler bizimle ortaklık yapsınlar.
Sana bu hükümetin lâiklik karşıtı olduğunu kim söyledi afedersin. Bana yazılı bi belge getir ki tartışayım seninle. Yoksa boş boş postlar ile ortalığı kızıştırmayın.

sayın titus (isminizi bilmiyorum böyle yazacagım).

Efendim siz türkiye'de yaşıyorsunuz değil mi ?
Yani az çok birşeylerden haberdar olmanız gerek.

Evvela kişisel görüşlere saygılı olmalıyız sanırım hepimiz.
Yani kimsenin görüşüne "boş" dememeliyiz boş olsa bile.

-Şimdi demişsiniz her ülke özelleştirmelere gider ve çok da yararlıdır.
dogru demişsiniz ama bunun bir sınırı vardır efendim.Siz önünüze gelen herşeyi Kemal Unakıtan abimizin dedigi gibi "babalar gibi satarım" mantıgıyla elden çıkarırsanız ,elinizde hiç birşey kalmaz bilmem anlatabildim mi :)

-Bu Fransa'da da böyledir diger avrupa ülkelerinde de,Amerika'da da...belli bir yüzdenin üstüne çıkamaz özelleştirilen şirketler..(Amerika'da istisnai bir durum olabilir fakat Condi dahil olmak üzere hepsinin tilki gibi kurnaz oldugunu aklınızdan çıkarmayınız)

-Başsayfada gördüklerinizin hiçbiri yalan değil.Size ben burda diyarbakırı bop'un merkezi yapmalıyız diyen erdogan videosu da koyarım.belki o zaman daha rahat anlarsınız bizim dediklerimizi.

-Baştakiler hiçbirşey mi bilmiyor demişsiniz evet bilmiyor diyorum ben de size.Acaba mecliste kaç tane ilkokul mezunu var bundan haberiniz var mı ?

Ayrıca İktidara karışıldıgında, karışanlar neden karşılarında hep abd ve ab yi buluyorlar ?

-Abd bizim iyiligimizi mi istiyor ? Daha özgür olmamız için mi çalışıyor ?

-Son olarak demişsiniz ki Kimse Türkiye Cumhuriyeti'ne ait hiçbirşey başkasına satma hakkına sahip değildir.
bu lafınız üzerine size iyi uykular diyorum ve susuyorum :wink1:

Beyler benim yorumlarımı okuyun veya gidin adam gibi araştırın sonra karşıma gelip benimle tartışmaya girin. Tekrar vurguluyorum türkiyenin satıldığı falan yok. Bunların hepsi ihaleler ile sözleşmelere bağlı olarak yabancı sermayeye kiralanmıştır. Anlaşmaların süresi doluduğu an tekrar devletindir bu kurumların hepsi.

@DarthVadeR

senin mesajını hiç tartışmaya değer bulmuyorum.Sadece tek bir cümle. Varsayımlar ile konuşma gel bana kanıtını göster sözlü yazılı. kaynağı sağlam olan. o vakit tartışırım.

Titus Pullo demiş ki:
@DarthVadeR

senin mesajını hiç tartışmaya değer bulmuyorum.Sadece tek bir cümle. Varsayımlar ile konuşma gel bana kanıtını göster sözlü yazılı. kaynağı sağlam olan. o vakit tartışırım.

sen de söylediklerin hakkında bize kanıtlar sun biz de ikna olalım ? :P

Titus Pullo demiş ki:
ben o kadar çok şey söyledim ki...Sen bana söyle şunun kanıtı nedir de. Hemen elinin altına koyarım. Dayanaksız konuşmam.

ben sana soru sorunca genellikle cevap alamıyorum dostum.
soru sormamı istediginden emin misin ? bezdirici olabilirim :P

Sen bana kanıt göster

1- Şu an ki hükümet tarafından ülkenin satıldığına dair.
2- Şu an ki hükümetin laiklik ve atatürk karşıtı oldupuna dair.
3- Türkiyenin ihale ve sözleşmeyle değil direkrt olarak yabancıya sermayeye SATILDIĞINA dair.

3'ünden biri ile ilgili bak söz değil yazılı belke getir resmi olarak. O vakit hepinizden özür diliyerek susayım.İftira atmak kolaydır veya ortaya bir fikir sunmak. ama sağlam kaynaklara dayanarak sunmak asıl mesele.Benim değil sizin yani suçlayanların kanıt göstermesi lazım.

Bırak allah aşkına sen seviyeli oldunda ben sana cevap vermedim mi? Banada çoluk çocuk muhabbeti yapmadan efendice sağlam kaynaklarla tartışma konusu açın paşalar gibi oturup sizinle tartışırım.

Titus Pullo demiş ki:
Sen bana kanıt göster

1- Şu an ki hükümet tarafından ülkenin satıldığına dair.
2- Şu an ki hükümetin laiklik ve atatürk karşıtı oldupuna dair.
3- Türkiyenin ihale ve sözleşmeyle değil direkrt olarak yabancıya sermayeye SATILDIĞINA dair.

3'ünden biri ile ilgili bak söz değil yazılı belke getir resmi olarak. O vakit hepinizden özür diliyerek susayım.İftira atmak kolaydır veya ortaya bir fikir sunmak. ama sağlam kaynaklara dayanarak sunmak asıl mesele.Benim değil sizin yani suçlayanların kanıt göstermesi lazım.

1-Kemal Unakıtan’ın en meşhur sözü “Babalar gibi satarım” oldu. Petkim özelleştirmesine ilişkin olarak Unakıtan’ın söylediği bu cümle daha sonra Tekel’in satışı için de sarfedildi.

2-Başbakan: Sonra nedir bu laiklik Allah aşkına? Bir tarif edin diyorsun, tarif etmiyor. Bu ne menem şey yahu...(Atatürk'ün 6 ilkesinden biri olan laikligin tanımını yapmaktan aciz başbakan,sanırım karşıt olduklarını anlamak için zeki olmaya gerek yok)
-Elhemdulullah şeriatçıyız diyor başbakan kayıtlarda yazar.Şeriatçılık,gericilik..laiklikle örtüşen birşey midir ?

3-Bazı şeyler vardır.Bilirsin,herşey o kadar açıktır ki ne belge gerektirir ne de formalite icabı üstünde yazılar yazan bir kagıt..hissedersin..sana doguştan bahşedilen bir duygu,yetenek bu..

arkadaşım bizim amacımız ortamı germek değil,halkı hükümete kışkırtıp pis işler yapmak değil.
biz bu vatanın evladıysak,seviyorsak vatanımızı canımızdan çok..VE DE FARKINDAYSAK BİRŞEYLERİN,
emin ol ki bunu söylemekten kaçınmayız.

Ben ATA'mın devrimlerini,ilkelerini,bize hediye ettigi CUMHURİYETİ korumakla mükellefim.karşımda ne avrupa durabilir ne de onun büyük abisi.

Bizim işimiz ne felaket tellallıgı yapmak ne de halkı provake etmek.Biz Devletimizin,vatanımızın bekası için ugraşırız.
Kimseye de iftira atmayız.

ama düşüncelerimize de saygı duyulsun isteriz.

1-) İnanmıyorum kemal unakıtan böyle birşey dememiştir dese bile başka taraflara çekilmiştir

2-) başkaban nedir bu laiklik allah aşkına demiş. Ben de diyorum nedir bu laiklik. Artık millet bu laikliğin öyle bir suyunu çıkarttı ki herkez laikliğin dinsizlik olduğunu sanmaya başladı. Laiklik din ve devlet işlerini birbirinden ayrı tutmak anlamına gelir. Bilmeynler öğrensin.Elhemdulullah şeriatçıyız diyormuş başkakan. Bana o kaydı bul o kaydı. Demiştir dememiştir nerden bileyim. " -O zaman sende ona buna küfür ettin diyorum kayıtlarda var". eee olur mu bu mantıklımı.

3-) Evet başbakanın müslüman dinine bağlı bir vatandaş olduğunun kanıtına gerek yok. Gözle görülebiliyor. Ama laik değil vatan haini türkiyeye zararı dokunuyor dediğinde kanıt gerekir.

Ama bu dayanaksız sözleriniz iftira oluyor.Dikkatini çekerim.

Titus Pullo demiş ki:
1-) İnanmıyorum kemal unakıtan böyle birşey dememiştir dese bile başka taraflara çekilmiştir

2-) başkaban nedir bu laiklik allah aşkına demiş. Ben de diyorum nedir bu laiklik. Artık millet bu laikliğin öyle bir suyunu çıkarttı ki herkez laikliğin dinsizlik olduğunu sanmaya başladı. Laiklik din ve devlet işlerini birbirinden ayrı tutmak anlamına gelir. Bilmeynler öğrensin.Elhemdulullah şeriatçıyız diyormuş başkakan. Bana o kaydı bul o kaydı. Demiştir dememiştir nerden bileyim. " -O zaman sende ona buna küfür ettin diyorum kayıtlarda var". eee olur mu bu mantıklımı.

3-) Evet başbakanın müslüman dinine bağlı bir vatandaş olduğunun kanıtına gerek yok. Gözle görülebiliyor. Ama laik değil vatan haini türkiyeye zararı dokunuyor dediğinde kanıt gerekir.

Ama bu dayanaksız sözleriniz iftira oluyor.Dikkatini çekerim.
git az interneti araştır allah aşkına.inanmıyorum demekle olmuyor.
kaç tane belge var hepsi herkesin görecegi yerde !
eger yanlış olsa erdogan çoktan dava açardı !
BAŞBAKANIN MÜSLÜMAN OLDUGUNU ve DİNİNE BAGLI OLDUGUNUN kanıtını göstersene bana arkadaşım ?
ben sana müslümanım desem önünde camiye gitsem sonra gidip milletin hakkını yesem ?
dindar olan adam kimseye bunu ispatlamaya çalışmaz.dinini içinde yaşar bilmem anlatabildim mi !

hala iftira atıyorsun imasında bulunman terbiyeli bir hareket değil.

lütfen..lütfen biraz araştır dostum..öyle şeye inanmam ben,yapmamıştır o demekle olmuyor çünkü..

PS: unakıtanla ilgili haberin kaynagı ntvmsnbc..umarım tatmin edicidir..

Titus Pullo demiş ki:
Herkesin bildiği şey için kayda ne hacet ? herşeye kayıt isteme biz nereden bulalım bilmemney arşivinden bilmemkimin bilmemne dediğini.
Kayda fazla takılmayalım belli gerçekler var bazı kimseler hiç göstermek istemese de. Bikere devlet laik olsa ne olur olmasa ne olur ? Devletin tek sorunu o mu ?
En basitinden kendimden örnek vereyim. Babam esnaf ve ev gereçleri pazarlıyor il dışına.
Ben sabah haberlerinde kaç kere Türkiye bu kadar büyüyor , şu kadar iş yapılıyor falan fişman haber dinledim ve sırf dinlemedim maalesef devlet büyüklerimizde bunu kaç kez dile getirdiler. Ama gel görki sanayide hiç de öyle bi durum yok. Kayseri sanayide ülkemizin sayılı illerindendir. Fakat gelin görünki sanayilerde artık çoğu işyeri kepenk kapattı. ve kimiside geçmişte biriktirdiği parayla işini zor çeviriyor. bundan 2-3 yıl önce ismi senet olan isimler şimdi çeklerini ödeyemiyorlar. Diyeceğim şu ki devlet öyle yada böyle her geçen gün uçuruma sürükleniyor.
Ve insanlar bu durumdayken kimse bana baştakileri savunamaz !

Midbroke

Bilgiliyim
Titus Pullo demiş ki:
MasterOfHorror demiş ki:
Titus Pullo demiş ki:
Ortaklık yapsında yakında bütün ülke bunların olursa ne olacak biz ne olucazz bizi kapı dışarı ederler sonra türkler dayanamaz 3.Dünya Savaşını çıkarır :lol: :lol:

yaf alla alla neden anlamıyosunuz ülkenin satıldığı falan yok. Bu saydıgın bankalar,vadafon vs.iii gibi firmaların sadece ihale ile işletme hakları devredildi. Sözleşme bitti vakit bu firmalar yine devletin elindedir. Kimse Türkiye Cumhuriyeti'ne ait hiç birşeyi başkasına satma hakkına sahip değildir. Ortaklık yapılır, ihali yapılır, sözleşme yapılır.

Maxima demiş ki:
Laiklik karşıtı , Atatürk karşıtı iktidardan ne beklenir ki zaten .

herhangi bir belge yok direk belli ediyor zaten kendisini . birde birşey soracağım sen neden bu tür açılan tüm konularda iktidarı savunuyorsun . belli zaten birşey demeyeceğim .

Midbroke

Bilgiliyim
@Titus Pullo

Kod:
http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/659e08b2dd6a244ad04816b2f824d151b3a27b0f69bad2ec500a0a76ee6dcfc230804f8ddd96d85716930

Buyur . Başbakan erdoğan ' ın laiklik karşıtı sözleri . Elhamdulullah şeriatçı adam :D

StarkDrache

Bilgiliyim
Titus Pullo demiş ki:
No kilite gerek yok. Gayet güzelce fikirlerimizi paylaşıyoruz. Kavga yok , aşağılayıcı söz yok, argo bir dil yok. Devam edelim tartışmamıza.
Tmm Ozaman Konuya Balıklama Dalıyorum.

Ben şahsen özelleştirmelere karşıyım çünkü herhangi bir savaş durumunda o ülkenin elamanları o işten elini çekicek ve Özelleşen yani yabancıların eline geçen sektörler çok büyük hasar görücek böle olursada kötü bi ortam oluşacak ayrıntıya girmedim ilk etapda sonuçta balıklama daldım ama devamı gelicek :santa:

Savunurum efendim paşalar gibi savunurum. burada 80.000 üye ile görüşüm uymasada tek başıma savunurum. Haklının yanındayım. körü körüne kimsenin yanında olmam.

Ayrıca tabii ki kanıt isteyecem sözleri falan geçiceksiniz. O bunu demiş bu bunu demiş. Ne bileyim dedi mi demedi mi. Ayrıca neden inkar ediyosunuz. Kişi başına düşen milli gelir arttı, Türkiyede ki okur yazar sayısı arttı, internet dünyası doğu illerinde de yayılmaya başladı, kuytuda köşede ki elektriksiz ve yolsuz köylere el atılmaya başladı. Türkiyede ki Turist sayısı her geçen yıl artıyor. Özelleştirmeler sayesinde yabancı ülkelerin bize olan güveni arttı.

Hamza sen bu hükümetten ne bekliyosun söylermisin allah aşkına.Açmısın hayır evin barkın vardır allaha şükür bak bi bilgisayarın var. DEVLET DEVLET- HÜKÜMET HÜKÜMET senin altına lüx otomobil mi çeksin. Ticaret yapan bana 10 milyar maaş mı bağlasın. Sana ev mi versin. Allaha şükür 5 yıla kadar bilgisayarım yoktu ama şimdi var.2 yıla kadar kirada oturuyordum şimdi kendi evim. Her geçen gün rahata ve feraha ulaşıyorum.

Hükümet zam yapınca aman zam yaptı açlıktan ölecez.Hükümet zam yapmayına kimse birşey demiyor ama. Sizin istediğiniz fiyatların geri mi çekilmesi. Öyle birşey hiç bir zaman olmadı olmayacakda. Zaten sizin iyi devlet iyi hükümet anlayışınızı çözemedim. Ben buradan size bakınca sizin anlayışınız yukarıda kalın harfler ile yazdığım cümleyi aklımda yaratıyorum

Yukarı Alt