1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Satanizm


 1. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Satanizm

  [glow=red]LÜTFEN TAMAMINI OKUYUNUZ[/glow]
  Özel olarak Hıristiyanlığa genel olarak da bütün dinlere karşı alternatif din olarak ortaya çıkan geçmişi oldukça eskiye dayanmasına rağmen yakın zamandan itibaren yeni bir din hüviyetine bürünen önemli bir harekettir.

  Kelime olarak şeytana inanma,tanrı diye tapınma anlamına gelen satanizm; şeytana tapınma faaliyeti adı altında Yahudi-Hıristiyan geleneğine Yahudi - Hırıstiyan din tahakkümüne ve özelliklede Hıristiyanlığa karşı başlatılan bir reaksiyonun adı olmuştur. Buna Modern Protesto Hareketi demekte mümkündür. Bu hareket başta Hırıitiyanlık omak üzere bütün dinlere ve dinlerin ortaya koymuş olduğu kutsal değerlere karşı bir başkaldırıyı temsil eder. Dolayısıyla, başta İngiltere, Fransa, ve Almanya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde özelliklede Amerika 'da ortaya çıkan, oradan diğer ülkelere yayılan Satanizm; Şeytanın en önemli özelliği olan muhalefet ve başkaldırıyı esas alarak dinin ve dini olan herşeyin karşısında, fakat şeytanın ve onun temsil ettiği şeyin yanında yer alma hareketidir. Modern Satanizm ABD 'li Macar asıllı Anton Szandor Lavey tarafından kurulan Şeytanın Kilisesi ile ortaya çıkıp şekillenmiştir.

  Satanizm 'in inanç ibadet ve ahlak anlayışını Yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler olarak ikiye ayırıp inceleyebiliriz. Satanizm de inançları 21 Satanist nokta, 9 büyük yasak ve 9 bildiri olarak ele alabiliriz.


  The Dark Book of Satan adlı eserde satanistlerin hayatı nasıl anlamalır gerektiği ve diğer bireylerle ilişkilerini düzenleyen yirmibir satanist nokta şunlardır;

  -Gücünü kaybetmemek için ,zayıf ve aciz (karaktersiz,kişiliksiz) olanlara saygı gösterme
  -İçinde başarı yattığı için gücünü her zaman sına
  -Mutluluğu barışta değil zaferde ara
  -Uzun süreli dinlenmeden ziyade istirahatlerini kısa tut
  -Yeni bir şey yaratacaksan eskiyi tamamen yok et
  -Ölümünü göremeyeceğin hiçbir şeyi çok fazla sevme
  -Yapıyı Kumun üzerine değil kayanın üzerine inşa et...Çünkü yapı sadece bugün yada dün için değil her zaman içindir.
  -Her zaman , yapılmamışı keşfetmek için daha fazla çalış
  -Boyun eğmektense öl
  -Demircilik ölümün kılıcını işlemek dışında hiçbir sanatsal değere sahip değildir. Çünkü ölüm getiren kılıç bir sanat şaheseridir.
  -Her şey üstende başarıyı elde etmek için önce kendinin üstüne çık (kendini aşmayı öğren)
  -Yaşayanların kanı yeni bir tohum yaratmak için iyi bir gübredir.
  -Kurukafadan oluşan piramitlerin üzerinde duran kişi,daha uzakları görebilir
  -Sevgiyi bir kenara atma ,fakat onu her zaman tehdit et çünkü o bir sahtekardır.
  -Bütün büyük olan şeyler acı üzerine kurulmuştur.
  -En önde olmaktan çok en üst de olmaya çalış, çünkü büyüklük orada yatar.
  -Daha önceden yaratılmış engelleri yok etmek için taze ve güçlü bir rüzgar gibi gel.
  -Bırak sevgi, hayatında bir amaç olsun, ama en büyük hedefin büyüklük olsun
  -Erkek dışında hiçbir şey güzel değildir ama bütün her şeyden güzel olan kadındır.
  -Gücü engellediği için bütün aldanma ve yalanları reddet.

  SATANİZMİN DOKUZ BÜYÜK GÜNAHI

  Satanizm diğer tüm dinlere karşı çıkarak günahı ret ederken kendiside yapılmasını yasakladığı kurallar koymuştur. Satanizm 'de ki 9 büyük yasak şunlardır ;

  1- APTALLIK (Stupitiy)


  Satanist günahların ilki aptallıktır. Aptallar acı dymazlar. Satanistler hayatın tuzaklarla dolu olduğunu söyleyerek tuzaklara düşmemek ve aptal olmamak için çaba gösterilmesi gerektiğini savunur

  2- OLMADIĞIN GİBİ GÖZÜKMEK (Preteniousness)


  Boş böbürlenmelerin rahatsız edici bir şey olduğunu söylerler ve Lesser Magic 'in kardinal kurallarına hitap etmediğini bildiriler

  3- SOLİPSİZM


  Satanizm 'e göre başkalarına karşı davranışlarını dengelemek gerekmektedir. Çünkü karşıdaki kişi senin istediğin gibi olmaz yani sana ayak uyduramayabilir. Bu nedenden dolayı Satanizm, kişi sana nasıl davranıyorsa kişinin de ona öyle davranmasını öğütler ve kolaylıkla yanılgıya düşülebileceğini bu nedenle her an dikkatli olmak gerektiğini bildirir.

  4- KENDİNİ KANDIRMAK (Self - Decient)


  Satanistler için en büyük Kardinal günahlardan biriside kendini kandırmadır. Karşındaki kişilere her hangi bir nedenden dolayı (tabu, ön yargı,dış baskı vs) olmamasına rağmen büyüklük yakıştırıp saygı göstermeyi dederler. Satanizm için asıl olan bireysel çıkardır ve kutsal olan bireyin sadece kendisidir.

  5- SÜRÜYE UYMAK (Herd Conformity)


  Bir kişinin diğer bir kişinin isteklerini yerine getirebilmesi ona bir çıkar sağlaması ön koşuluna bağlıdır. Aksi takdirde bir çok kişinin isteklerine uymak onu köleleştirir. BU nedenle köle olmaktansa akıllı bir efendi seçmelidir.

  6- PERSPEKTİF EKSİKLİĞİ (Lack Of Perspektive)


  Satanizm yaşayarak her gün tarih yazıldığını bu süreçte perspektif eksikliğinin büyük acıları da beraberinde getireceğini bildirir. Bu nedenle her zaman geniş tarihsel ve sosyal olguları görmek gerekmektedir. Sürüye uymak özgürlüğü kısıtlar.

  7- ORTADOKSLARI UNUTMAMAK ( Forgetfulness)


  Daha önce var olan ve toplum tarafından dedilen veya birey tarafından dedilen şeylerin yeni bir görünüm altında ve farklı bir şeymiş gibi sunulması ihtimaline karşı dikkatli olmak gerektiğini aksi davranışın günah olacağına inanırlar.

  8 - CONTERPRODUCTİVE PRİDE


  Satanizm 'in kuralı eğer sizin için faydası varsa yapın dır. Fakat sizin aleyhinizeyse ve köşeye sıkıştığınızda tek çıkış üzgünüm bir hata yaptım,keşke anlaşabilsek demek ise bunu yapın. Fakat sonra tekrar denemek gerektiğini bildirir. Yani bireysel çıkarınız için her şeyi yapın.

  9- ESTETİK EKSİKLİĞİ ( Lack of Aesthetics)


  Birey evrensel estetik görünüme önem vermektense istediği gibi görünme özgürlüğünü kullanmalıdır. Başkalarına hoş gözükmek için taranmış saçlara vs gerek yoktur.  Satanizm 'in 9 Büyük Bidirisi

  Satanizmin 9 büyük bildirisi ise şunlardır;

  Satanizme göre insan kendini sakınmamalı istediğini yapmalıdır
  Satanizm ruhsal umutlar yerine var oluşu savunur
  Satanizm nankör insanlar için vakit harcamaktansa hak edenlere incelik göstermeyi emer
  Satanistler kendilerine vuranlara diğer yanaklarını uzatmaktansa intikam almayı emer
  Satanizm vampir olmak için vakit harcamaktansa daha gerçekçi sorumluluklarını yerine getirmek gerektiğini savunur
  Satanizm tüm dinlerde günah diye dayatılan şeylerin duygusal ve zekasal zevkten ibaret olduğunu savunur
  Şeytan kilisenin en sadık dostudur.
  Satanizme göre insanlar hayvanlardan bazen iyi ama çoğunlukla kötülük yapan canlılardır. Satanizm 'e göre insan kendini kandırmamalı aklıyla olduğu gibi gözükmelidir.
  İbadet ve Ahlak anlayışları

  Satanizm 'in temelinde geleneksel düşman olarak Hıristiyanlık dini görülmekte, toplum tarafından kabul görülen temel ahlak kuraları dedilmektedir. Cinsel sapıklıklar, cinayetler,kara büyü ve cadılık Satanistlerin bizzatihi yaptıkları olaylardır. Satanizm 'de bazı sayıların özel bir önemi vardır. 13 sayısının kutsallığına inanırlar. 666 sayısına özel bir önem verdikleri bilinmekte olup, bu sayının kutsal kitaplarda (tevrat, Zebur, İncil) geçen Şeytan ile ilgili ayet sayısına denk olduğu düşünülmektedir. Kedinin dünyada şeytana en yakın hayvan olarak kabul edildiği, bu sebeple ayinlerinde kedi kurban edilerek ruhi anlamda Şeytan ile birleşmenin kabul gördüğü düşünülmektedir.

  Satanist törenler, ortaya konulan pentagram işareti etrafında mumların yakılması, baltaların elde tutulması, ters haç işaretinin çizilmesi veyatahta bir haçın yakılması, Şeytana dua edilmesi ve kurban olarak bir kedinin kesilerek kanının içilmesi ile gelişip, genellikle burçları aynı olan veya birbirine yakın kız ve erkeklerin cinsel ilişkiye girmesiyle biter. Kedinin kurban edilmesinin sebebi ise şeytana en yakın hayvan olarak görülmesidir. Bazen Satanist ayinlerde şeytana bakire kızlar da kurban olarak sunulmaktadır

  Satanistler en büyük özelliklerinde birisi ise büyük bir gizliliktir. Grup üyelerinin aile ve yakın çevrelerinden bile Satanist olduklarını gizledikleri, buna sebep olarakta herhangi bir açıklamada bulunmaları halinde Şeytanın lanetine uğrayarak başlarına kötü şeylerin geleceğine inanmalarıdır.

  Satanistler intiharı bir ibadet olarak algılarlar. İntiharın seçilme sebebi, tüm dinlerde kişinin kendi canına kıynmasının kesin şekilde yasaklanmasının etkisi büyüktür. İntihar eden kişi veya grup elamanlarınca yapılan telkinlerle buna zorlanan şahıslar bir an önce ölüp cehenneme giderek Şeytana hizmet etmeyi düşünmektedir.
  Kutsal Kitapları


  Anton Szandor Lavey 'in yazmış olduğu Satanist Bible (Şeytanın not defteri ) isimli kitap, Satanist gruplarca Şeytan 'ın kutsal kitabı olarak kabul edilmektedir. Bu kitap ta kısaca şu ilkeler açıklanmaktadır ;

  Sonsuz kişisel tatmin için çalış
  Hayatı canlı yaşa
  Düşmanndan nefret et, sana vuranı yok et
  Basit bir hayat yaşa,hayvanlar gibi ol
  Günah denen şeyleri savunmak gerektiğini
  Şeytanın öcü olarak kullanıldığında tüm dinlerin dostu olduğu
  İstemedikçe kimseye akıl vermemeyi
  İnsanın kendisini asla aldatmaması gerektiği ...gibi ilkeleri Satanizmin temel öğreti ve ilkeleri olarak açıklamaya çalışır.

  Günümüzde Satanizm  Satanizm günümüzde ağırlıklı olarak Norveç ' te görülmektedir. Norveç 'in dışında ABD,Rusya,Polonya,Almanya da görülmekle beraber dünyada tüm ülkelerde şeytana tapan kişilere ve topluluklara rastlanmaktadır. Şeytanın Kilisesi adı altında örgütlenmeye çalışmalarına rağmen Satanizm de herşey bireyciliğe dayandığından dolayı bu çok zor görünmektedir. Özellikle Satanist cinayet ve İntihar olaylarıyla gündeme gelmekte ve Bazı ülkeler tarafından yasaklanmışlardır. Ülkemizde Satanizm bir din olarak kabul edilmemek ve Satanizm 'in yaygınlaşması toplum düzenini bozduğundan dolayı engellenmektedir. Tüm dünyadaki sayıları hakkında bir tahmin yapmak oldukça güç olmasına rağmen ülkemizde sayılarının 3.500 civarında olduğu emniyet kayıtlarında belirtilmektedir.
  [glow=BLACK]UMARIM ARTIK HER ÖNÜNÜZE GELEN METALCİYE SATANİST DEME HUYUNUZDAN VZGEÇERSİNİZ.BUAŞAĞILIK HERİFLERİN ÖZENİLCKE TEK BİR TARAFLARI YOK[/glow]
   
 2. BayPipo

  BayPipo rank8

  Kayıt:
  7 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  774
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Sporcuyum
  şu yazıyı okudumun hayatım 5 dakkası çalındı ve imzanda ters haçlı herifler var ne iş ? :D
   
 3. Kivi

  Kivi rank8

  Kayıt:
  28 Kasım 2010
  Mesajlar:
  1.308
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  oda satanisttir belki :roll:
   
 4. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48
  Limanerg'in sevimli haline aldanmayın sakın.Facebook'ta hergün ayin etkinliklerine bakıyor katılıyor uzak durun uzak [horny21
   
 5. Kalkandelen

  Kalkandelen moderator

  Kayıt:
  13 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.467
  Beğenilen Mesajlar:
  60
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Antalya
  makara: makara:
   
 6. djfko

  djfko rank8

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.772
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  En son bıraktığın yerde...
 7. Left Behind

  Left Behind olduser

  Kayıt:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  3.221
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Bursa

  Dimmu Borgir Norveçli satanist black metal grubudur.Yaptıkları müzik iyi.Kimseyi inancıyla yargılamamak gerekir.
   
 8. Jaysean

  Jaysean gamer

  Kayıt:
  6 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.682
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kırklareli / Üniversitesi
  bizim mahallede gerçek bir satanist var.kedinin boğazını kesip emiyor....
   
 9. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Din ve siyaseti kimseyle tartışmam :coffee:
  @Nina
  yürü lan :mrgreen:
  @skyline
  oww db bilenler var aramızda :buddha:
   
 10. lemonade

  lemonade exlmanager

  Kayıt:
  3 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.422
  Beğenilen Mesajlar:
  33
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  студент
  Şehir:
  Белгород
  beyaz yazıları okuyunca çelişki oluyo..
   
 11. The47

  The47 Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.457
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  öööö bilmem ki
  Şehir:
  Haşırt
  Allahın hayvanı şeytana en yakınmış... ya sabır. Herkes eşit yaratılıyor da insanlar nasıl sonradan -IQ seviyesine düşebiliyor anlamıyorum.
   
 12. CaPaDoCYa

  CaPaDoCYa rank8

  Kayıt:
  16 Eylül 2011
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  herkes örnek aldığı insanlarla kıyamette haşr olunacaktır herkes kendi yolunu çizer :thumbsup:
   
 13. Judas

  Judas olduser

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.918
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Home
  doktor bu ne ? cool2: eekd1
   
 14. Xperyon

  Xperyon Bilgiliyim

  Kayıt:
  27 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  2.550
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  PC Donanım teknik destek.
  Şehir:
  TürkTelekomArena
  ehehhe bu satanistlere acımaya başladım :mrgreen: "Kimi Gider Hak Yoluna Kimi B** Yoluna" tabirini bunlara çok yakıştırdım.Bunları dediğin gibi ciddiye alıp tapan varsa baştan söyliyim vazgeçsin öteki tarafta g*** kurtaramaz :D Be şahsım adıma konuşursam müslümanız Allah'a şükür ama ben bile nereye gireceğim konusunda tereddütlüyüm cehennem olursa yandık , zebanilerle evcilk oynarız artık ee hehhe Kuş Beyinl Satanistler :mrgreen:
   
 15. BayPipo

  BayPipo rank8

  Kayıt:
  7 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  774
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Sporcuyum
  satanistliği din olarak kabul ediyo arkadaşlar galiba ben saygı duymam işte buna :) Dimmu borgir midir nedir oda aynı bokun laciverti
   
 16. Jaysean

  Jaysean gamer

  Kayıt:
  6 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.682
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kırklareli / Üniversitesi
  satanist kesen piskopat kedi :P
   
 17. The47

  The47 Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.457
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  öööö bilmem ki
  Şehir:
  Haşırt
  allah yok diyen ateistleri döven satanistler :headbang: :headbang:
   
 18. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Allahıma şükürler olsun o taraftan sıkıntım yok :beer: