1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Sarkozy'ye ağır darbe


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Sosyalist Parti Genel Sekreteri Martine Aubry, seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı ilk açıklamada, "Fransızlar artık değişim" istiyor" dedi. Aubry, partisinin, "seçmenlerinin beklentilerini yerine getirecek tek parti olduğu" görüşünü dile getirdi.

  [​IMG]

  Aubry, 5 Nisan’da gelecek cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili kampanyanın ana hedeflerini açıklayacaklarını duyurdu.

  Resmi olmayan sonuçlara göre, Sosyalist Parti, kanton seçimlerinin ikinci turunda yüzde 36 oranında oy aldı.


  -SARKOZY, SEÇİMİN KAYBEDENİ-

  Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin iktidardaki partisi Halk Hareketi Birliği, kanton seçimlerinin ikinci turunda, resmi olmayan sonuçlara göre, oyların yüzde 18.89’unu aldı.

  Sonuçlar, Libya’ya yönelik operasyona öncülük eden Sarkozy’nin bu girişiminin, "iç politikada kendisine bir oy getirmediğini" de ortaya koydu.

  Gelecek yıl düzenlenecek seçimlerle ilgili son anketin sonuçları, Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna katılamayarak eleneceğini gösteriyor.

  Kanton seçimlerinin ikinci turunda, yaklaşık yüzde 11 oranında oy alan aşırı sağcı Ulusal Cephe, Fransız siyaset sahnesinde yerindeki gücün bir kez daha ortaya koydu.

  İkinci tur kanton seçimlerinin ardından ülkenin yarısında, yaklaşık 2 bin 26 yeni genel konsey üyeliği yenilenecek. Süreleri henüz sona ermeyen bin 566 konsey üyesi ise görevlerine devam edecek.

  Kanton seçimleri, gelecek yıl düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde adaylar için bir "sınav" niteliğinde olması açısından önem taşıyordu.