ÖNİNCELEME

Amd-Ati 3800 serisi ile yapmaya çalıştığı ancak yapamadığı atağı sonunda 4800 serisi ekran kartlarıyla başardı.

Bilindiği üzere 4800 serisi ekran kartları donanım dünyasında çok büyük bir yankı buldu. Bu yankı tabiki Nvidia
şirketine de vurdu. Amd-Ati öyle bir atak yaptı ki Nvidia ne yapacağını şaşırdı. Açıkcası Nvidia Amd-Ati ' den
böyle bir atak beklemiyordu ki eski model kartların sadece isimlerini değiştirerek piyasalara sürmesi de cabası.

Amd-Ati bu zamana kadar genel itibariyle Nvidia'dan teknolojik olarak ileride olmuş, ancak çok büyük girişimlerde
bulunamamıştı. Şimdi akıllanmış olmalı ki Nvidia'yı köşeye sıkıştırmayı iyi bildi.

Bu köşeye sıkıştırmayı başaran askerlerinden birini (Sapphire HD4850) incelemeye başlamadan önce size bu kartın
genel özelliklerini söylemek isterim; Sapphire HD4850 modeli "625MHz" işlemci hızı, "993MHz" DDR3 bellekle geliyor
ve bant genişliği ise 256 bit. Bu orta seviye için yeterli bir rakam. Yeterli donanımız varsa bu değerleri Ati'nin
"Overdrive" yazılımı ile kolayca üstlere çekebilirsiniz.

ÖZELLİKLERİ

Üretim teknolojisi: 55nm
İşlemci hızı: 625MHz
Bellek hızı: 993Mhz
Bellek tipi: 512 MB GDDR3
Bellek arabirimi: 256 Bit
Bellek bant genişliği: 59 GByte/s

KUTU İÇERİĞİ

Kutuyu açtığımzda bizi ilk Sapphire HD4850 ekran kartı karşılıyor. Hemen altında VGA 'dan HDMI dönüştürücü ve HDMI'dan
VGA dönüştürücü çıkıyor. Yanlarında çoklu ekran kartı için crossfire köprüsü, 4 pin'den 6 pin elde etmemizi sağlayan
güç konnektörü, S-video kablosu ve sürücü CD'si çıkıyor.

OYUN TESTLERİ

Test Sistemi;
Intel Pentium D 805 2.66 @ 3.4GHz
Sapphire HD4850 512MB 256 Bit
2 x 1 GB DDR2 800MHz Kingston RAM
160GB Samsung 7200RPM HDD
Microsoft Wireless 6000 Keyboard Set
450W Pegasus PSU

CALL OF DUTY 4
- Resim Silinmiş.

SPLINTER CELL DOUBLE AGENT
- Resim Silinmiş.

MEDAL OF HONOR AIRBORNE
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Evet Bu Kart ÇoK Güzel Bende Bunlardan Almayı Planlıyorum NovaBilgisayarda Fiyatı 179$ kdar Düşmüş Ama Bu Modeli Biraz Fazla Isınıyormus Galiba o Yüzden Sapphire HD4850 Toxic Modelinide Alabilirim oda 205$

Test İçin Tesekkurler Call of duty de Coşmus :) Ama İşlemci Biraz Dar Boğaz Ypmıs Gibi

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
güzel kart sınıfının rakipsizi değerlede gayet iyi full aa açtırıyorsa cidden heyecan vericidir acep hızlı geçişlerde durum nedir hoş işlemcide sıkıntı yapabilir karta ayak uydurması zor olacaktır, tebrikler güzelim iyi bir inceleme çok teşekkürler.

Ps : ben bir de 3850 incelemesi alsaydım :P

İşlemcinin darboğaz yaptığı gayet açık zaten. :D
Napalım para ancak ekran kartına yetti.
İnşallah seneye fındık parasıyla yeni bir kart ve işlemci düşünüyorum. :P

Ayrıca şunu söyleyeyim ben kartı 220 YTL 'ye aldım.
İçinden TOXIC çıktı. :D

Ben kırmızı PCB'li bir kart bekliyordum. Kart TOXIC'in ikizi çıktı.
Dedim ki "Olum ya onlar bizi,ya biz onları kazıkladık" :D

TOXIC modeli, 220 $+KDV civarında.

3_VGA16XATISAP1240.jpg

Yukarı Alt