Benim Yorumum: Valla ne diyeyim yaklaşık 1 seneden beri kullanıyorum çok memnunum hertürlü yasaklı siteye hız düşüklüğü olmadan giriyorum (xxx siteler dahil :twisted: ) yapması hiç zor değil aksine 30 sn kadar bir işlem herkeze öneriyorum ^.^
Navige nedir?
Navige bir otomatik vekil sunucu uygulamasıdır. Bağlı bulunduğunuz ISP'den bağımsız olarak sizin İnternet'teki web sitelerine erişiminizi düzenler. Otomatik Vekil sunucu'lar tarayıcılarınızın ayarlar bölümünden tanımlanır ve istediğiniz zaman silinip yeniden yazılabilir.

Navige ücretli mi?
Kesinlikle hayır. Navige tamamen ücretsiz bir servistir.

Bilgisayarıma bir program mı kurmam gerekiyor?
Kesinlikle hayır. Navige kullanmanız için yapmanız gereken tek şey tarayıcınızın otomatik vekil sunucu ayar kısmına Navige'nin adresini yazmaktır.

Neden Navige kullanmalıyım?
Eğer İnternet'te sitelere girmeniz yavaşsa, bu bağlantı hızınızdan bağımsız, sizin ya da ISP'nizin kullandığı sunucu ve DNS sunucularındaki yavaşlık ve doluluktan kaynaklanabilir. Bunu aşmak için hızlı bir sunucu servisi kullanmalısınız. Ayrıca eğer çeşitli nedenlerle çeşitli sitelerin erişiminin kapatılmış olduğu bir bilgisayarda iseniz Navige kullanarak bu engelleri aşmanız mümkündür.
Navige'nin özellikleri nedir?
Navige engelleri kaldırır! Artık acaba bu siteye erişimim var mı diye düşünmenize gerek yok. Navige kullandığınız sürece her siteye erişiminiz vardır. Navige hızlıdır. Çünkü Navige Amerika sunucu servisleri üzerinden çalışmaktadır ve yoğun Avrupa İnternet hızlarından etkilenmez.

Navige güvenli mi?
Navige %100 güvenlidir. Kullanıcı bilgileri, şifre ya da İnternet üzerinden gönderdiğiniz kredi kartı gibi kişisel bilgilerinizi gözlemez veya arşivlemez.

Navige hakkımda hiçbir bilgi toplamıyor mu?
Navige sizin hakkınızda kişisel hiçbir bilgi toplamaz. Sadece Navige kullanıcılarının ziyaret ettikleri siteler, sitelerde kalış süreleri ve site kullanma alışkanlıkları konusunda "anonim" istatistikler arşivler. Bu istatistiklerde kesinlikle hiçbir kişisel bilgi yeralmamaktadır.

Navige bu istatistikleri ne yapıyor?
İnternet kullanımı üzerine raporlar ve istatistikler çıkarmak üzere kullanır. Toplanılan bu istatistiklerde IP adresi, kişisel bilgiler ve benzeri hiçbir bilgi bulunmamaktadır.

Erişimim olmayan siteye eriştikten sonra ayarları silmeli miyim?
İsterseniz hiçbir zaman silmeyebilirsiniz. Navige sunucuları normalde erişebildiğiniz sitelere ulaşırken otomatik olarak devreden çıkar.

Peki nasıl yapacağız ?

Internet Explorer Ayarları

Proxy ayarlarınızı aşağıda gösterildiği gibi yapılandırabilirsiniz.

Internet Explorer'da Navige'yi etkinleştirmek için:

Menü çubuğunuzdan Araçlar'ı tıklatın.
Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
Bağlantılar tabına tıklatın.

Yerel Ağ Ayarları'nı tıklatın

Otomatik yapılandırma komut dosyası kullan onay kutusunu tıklatarak seçin.
Adres kutusuna, http://go.navige.com yazın.

Tamam'ı tıklatın.

Mozilla Firefox Ayarları

Mozilla Firefox'da Navige'yi etkinleştirmek için:

Seçenekleri tıklatın.

Gelişmiş sekmesinden sekmesini tıklatın.
Ayarlar...'ı tıklatın.

Otomatik vekil sunucu ayarları (URL) onay kutusunu tıklatarak seçin.
İlgili satıra http://go.navige.com yazın.

Tamam tıklatın.

Not: Burda anlatmak istediğim dns değiştirip hız düşürmeden kendi internet hızınız ile hertürlü yasaklı sitelere girebilirsiniz bunlara xxx içerikli sitelerde dahil :twisted:

Anlatım ve herşey http://www.navige.com Sitesindendir Ayrıntılı Bilgi İsterseniz Girip Bakabilirsiniz :mrgreen:

Bro gerçekten muhteşem bişey her türlü siteye dns yavaşlığı olmadan rahatça girilebiliyor ^.^

Mopneet

Eline sağlık. Gerçekten güzel topic.
Görsellere extraloob.com yazısı eklersen şahane olur. ^^

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
MetoveR demiş ki:

Benim Yorumum: Valla ne diyeyim yaklaşık 1 seneden beri kullanıyorum çok memnunum hertürlü yasaklı siteye hız düşüklüğü olmadan giriyorum (xxx siteler dahil :twisted: ) yapması hiç zor değil aksine 30 sn kadar bir işlem herkeze öneriyorum ^.^
Navige nedir?
Navige bir otomatik vekil sunucu uygulamasıdır. Bağlı bulunduğunuz ISP'den bağımsız olarak sizin İnternet'teki web sitelerine erişiminizi düzenler. Otomatik Vekil sunucu'lar tarayıcılarınızın ayarlar bölümünden tanımlanır ve istediğiniz zaman silinip yeniden yazılabilir.

Navige ücretli mi?
Kesinlikle hayır. Navige tamamen ücretsiz bir servistir.

Bilgisayarıma bir program mı kurmam gerekiyor?
Kesinlikle hayır. Navige kullanmanız için yapmanız gereken tek şey tarayıcınızın otomatik vekil sunucu ayar kısmına Navige'nin adresini yazmaktır.

Neden Navige kullanmalıyım?
Eğer İnternet'te sitelere girmeniz yavaşsa, bu bağlantı hızınızdan bağımsız, sizin ya da ISP'nizin kullandığı sunucu ve DNS sunucularındaki yavaşlık ve doluluktan kaynaklanabilir. Bunu aşmak için hızlı bir sunucu servisi kullanmalısınız. Ayrıca eğer çeşitli nedenlerle çeşitli sitelerin erişiminin kapatılmış olduğu bir bilgisayarda iseniz Navige kullanarak bu engelleri aşmanız mümkündür.
Navige'nin özellikleri nedir?
Navige engelleri kaldırır! Artık acaba bu siteye erişimim var mı diye düşünmenize gerek yok. Navige kullandığınız sürece her siteye erişiminiz vardır. Navige hızlıdır. Çünkü Navige Amerika sunucu servisleri üzerinden çalışmaktadır ve yoğun Avrupa İnternet hızlarından etkilenmez.

Navige güvenli mi?
Navige %100 güvenlidir. Kullanıcı bilgileri, şifre ya da İnternet üzerinden gönderdiğiniz kredi kartı gibi kişisel bilgilerinizi gözlemez veya arşivlemez.

Navige hakkımda hiçbir bilgi toplamıyor mu?
Navige sizin hakkınızda kişisel hiçbir bilgi toplamaz. Sadece Navige kullanıcılarının ziyaret ettikleri siteler, sitelerde kalış süreleri ve site kullanma alışkanlıkları konusunda "anonim" istatistikler arşivler. Bu istatistiklerde kesinlikle hiçbir kişisel bilgi yeralmamaktadır.

Navige bu istatistikleri ne yapıyor?
İnternet kullanımı üzerine raporlar ve istatistikler çıkarmak üzere kullanır. Toplanılan bu istatistiklerde IP adresi, kişisel bilgiler ve benzeri hiçbir bilgi bulunmamaktadır.

Erişimim olmayan siteye eriştikten sonra ayarları silmeli miyim?
İsterseniz hiçbir zaman silmeyebilirsiniz. Navige sunucuları normalde erişebildiğiniz sitelere ulaşırken otomatik olarak devreden çıkar.

Peki nasıl yapacağız ?

Internet Explorer Ayarları

Internet Explorer'da Navige'yi etkinleştirmek için:

Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
Bağlantılar tabına tıklatın.

Yerel Ağ Ayarları'nı tıklatın

Otomatik yapılandırma komut dosyası kullan onay kutusunu tıklatarak seçin.
Adres kutusuna, http://go.navige.com yazın.

Tamam'ı tıklatın.

Mozilla Firefox Ayarları

Mozilla Firefox'da Navige'yi etkinleştirmek için:

Seçenekleri tıklatın.

Gelişmiş sekmesinden sekmesini tıklatın.
Ayarlar...'ı tıklatın.

Otomatik vekil sunucu ayarları (URL) onay kutusunu tıklatarak seçin.
İlgili satıra http://go.navige.com yazın.

Tamam tıklatın.

Not: Burda anlatmak istediğim dns değiştirip hız düşürmeden kendi internet hızınız ile hertürlü yasaklı sitelere girebilirsiniz bunlara xxx içerikli sitelerde dahil :twisted:

Anlatım ve herşey http://www.navige.com Sitesindendir Ayrıntılı Bilgi İsterseniz Girip Bakabilirsiniz :mrgreen:

ne yöntemler var şu neti sınırsız ve yasaksız kullanmak için anlamıyorum gitti global bir yasaklama yapılsın ya da hiç yapılmasın :detective:

Vodafone Mobil Connect kullananlar için sorun oluyor bu sorunu gidermek için aynı işlemleri yapın bağlantılar sekmesine geldiğinizde Vodafon Mobil Connect i tıklayın yanındaki ayarlar sekmesine girin Otomatik Yapılandırma Komut Dosyasını Kullan'ı işaretleyip http://go.navige.com/ yazın Tamam deyip çıkın sorun hallolmuştur...

ExtraLooB'a Saygılar...

Xaizor demiş ki:
ya yaptım oldu ama internetin hızını çok düşürdü+ internet explorerda sürekli hata veriyor:S ne yapmam gerek?
firefox kullanmanı öneririm zaten explorer çok yavaş browserlardan biri

Yukarı Alt