Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Fiyatı 1999 TL

Cihaz Özellikeri
Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
5 inc 1080x1920 piksel (441 PPI) Full HD dokunmatik ekran
13 MP ana kamera, 2MP ön kamera
16 GB hafıza, MicroSD Card ile 64 GB kadar arttırılabilir.
2 GB RAM
1.6 Ghz Dört Çekirdek +1.2 Ghz Dört Çekirdek İşlemci
Li-Ion 2600 mAh battery
7.9 mm incelik ve 130 gram ağırlık göz hareketleriyle aktive olan Samsung Smart Scroll sayesinde küçük el hareketleriyle tarayıcıyı aşağı-yukarı kaydırma, sayfa çevirme, bir sonraki fotoğrafa geçme gibi telefonu yönlendirebilme
Samsung Smart Pause ile Video seyrederken ekrana bakmadığınız anda otomatik olarak filmi durdurma
Dual Video Call ile iki kamera aynı anda kayıt yapabilme
Detaylı bilgi için :
http://www.samsung.com/tr/promotions/ga ... 4_20130315

telefon hakkında siz ne düşünüyorsunuz

Artık üreticiler donanım konusunu bırakmaya başladı ve yazılıma yüklendi. LG 'nin yaptığı qslide ve qmemo yazılımları ile bunu anlamış olduk. 2 GB ram ve 4 çekirdek işlemcinin çokta ötesine gitmeden yeni yazılımlar geliştireceklerini düşünüyorum dolayısıyla nexus ayarında bir telefon yeterli. Güncellemeler ile zaten yavaş yavaş alıyor.

Optimus 4x HD kullanıcısıyım ve hız olarak cidden farkını görmüyorum (s3 ile karşılaştırma yaptığımda yalnızca kamerasında ufak bir fark var oda kalite değil s3 daha seri çekiyor.) JB güncellemesi ile telefon kendine geldi. Ufak tefek yazılım güncellemesi ile dahada stabil hale gelir diye düşünüyorum. Üstüne birde yedek bataryası vs olsun telefonu uzun süre kullanabiliyorum. Bilgisayardan çok kullanıyorum dersem yeridir.

S4 'e gelince şu saatten sonra çok ahım şahım yenilikler, gereklilikler vaad etmedikçe ileri düzey telefonlarda fiyat / performans şeklinde tercih yapmak bence daha mantıklı. S4 alınır mı alınır ancak daha ileri gitmeye bence gerek yok.

/edit .

ps: şu foruma 5 saniyede 1 mesaj izni verilse fena olmaz daral:

Hacı samsung telefonlardan soğumuş durumdayım ben. Gayet iyi telefon ama herkesin elinde var. n11.com da şuan 1800 tl s4. Ben senin yerinde olsam Sony Xperia Z alırdım ^^

The47

Bilgiliyim
geçin donanımı sevgili kardeşim masaüstü bilgisayar almıyoruz, şu androidi geliştirin. iphone neden tutuluyor sanıyolar üstündeki elmaya mı yoksa 512mb ramine mi? ios satıyor apple, telefon degil.

Xperyon

Bilgiliyim
Bu mesaj The47 rumuzlu uyeden alinti yapildi
The47 demiş ki:
geçin donanımı sevgili kardeşim masaüstü bilgisayar almıyoruz, şu androidi geliştirin. iphone neden tutuluyor sanıyolar üstündeki elmaya mı yoksa 512mb ramine mi? ios satıyor apple, telefon degil.
Bana kalırsa en kalitesiz üretilmiş işletim sistemi çoğu herkezin elinde olan iphone'un yazılımı bir çok hatalarla dolu habire güncelleme geliyor ve düzelmek bilmiyor + telefonu standartından çıkartamıyorsun estetiklik yok sadece olan kolay olması ve basit olması yani şu duruma bakarsak android çok çok ileride ve birçok kullanım için olanaklı.

-Galaxy S4 ile kafa kafaya gelebilecek bir telefon yok ama darbelere ve suya karşı dayanıklı olsun diyorsan onun için xperia z öneririm.Zaten en iyi telefon bazında sıralama yapacak olursak;

1-Samsung Galaxy S4
2-Sony Xperia Z

Yukarı Alt