1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Samsung, Galaxy Note 7'leri geri çağırdı!


 1. Kalkandelen

  Kalkandelen moderator

  Kayıt:
  13 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.467
  Beğenilen Mesajlar:
  60
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Antalya
  [​IMG]


  Note 5'ten sonra Note serisinde yeni amiral gemisi olan Note 7, kimi iddialara göre Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7'den psikolojik anlamda geri kalmaması için Note 6 olarak çıkmamıştı. Firmanın kendi kaynaklarına göre ise, Samsung Galaxy S 7'nin mevcut varlığında Note serisinin yeni ürününü '6' olarak lanse etmek eskimiş algısı yaratacaktı.Tüm bu tartışmalar geride kalırken Note 7 ismiyle piyasaya çıkan ürün için şok bir iddia ortaya atıldı.

  SAMSUNG GALAXY NOTE 7 ŞARJ OLURKEN YANDI.


  Çinde yaşandığı iddia edilen ve Baidu’da yayınlanan olayın fotoğrafları 'Samsung Galaxy Note 7 yanıyor mu?' sorusunu akıllara getirdi. Fotoğrafı paylaşan şahsın iddiasına göre Note 7 şarj sırasında yanarak adeta kullanılamaz hale geldi. Haber ve ilgili görsellerin kısa sürede yayılması sonrasında sosyal mecralarda da büyük bir tartışma yaşanıyordu.

  NOTE 7 SATIŞI DURDURULDU.

  Samung firması, cihazların ateş aldığına dair haberler üzerine Galaxy Note 7 model telefonları küresel çapta geri çağırmaya karar verdi. Bugüne kadar satılan Samsung Galaxy Note 7 model telefonlar için alınan başvurulardan 35'inde sorun tespit edildiği ve bu tespit sonrasında ürünlerin geri çağırılarak değiştirileceği açıklandı. Samsung'dan yapılan açıklamada kullanıcıların güvenliğinin kendileri için çok önemli olduğu ve cihaz değişimlerinin önümüzdeki haftalarda yapılacağı da bildirildi. Bu arada Samsung ürünün satışını durdurdu.

  Güney Kore kaynaklı başka bir iddiaya göre de; Samsung, yeni modelinin operatörlere sevkıyatını durdurmuştu. Bu hafta başından bu yana LG U ve Sk Telecom gibi operatörler Galaxy Note 7 modelini tedarik edemiyor. Yaşanan bu sıkıntının ne kadar süreceği ise bilinmiyor.

  TÜM NOTE 7'LER RİSK ALTINDA MI?

  Henüz bu durumun tüm Galaxy Note 7'ler için kronik olduğunu söylemek imkansız. Ancak yaşanan bu gelişmelerle ilgili olarak korkuya kapılan Note 7 kullanıcıları için küçük bir hatırlatma yapalım. Bu aşamada risk grubu içerisinde yer almamanız için dikkat etmeniz gereken ön önemli husus cihazınızı orjinal şarj ekipmanlarıyla kullanmak. Ayrıca Samsung'dan gelecek açıklamaları da dikkatle takip etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

  Genelde bu sorunun en önemli sebebi orijinal olmayan bir adaptör kullanılması. Micro USB’yi USB C’ye dönüştüren adaptörün orijinal ürün olmaması nedeniyle yaşanabildiği bilinen bu durumun sonuçlarına ait fotoğraf olayın ciddiyetini de ortaya koyuyor. Note 7’nin içerisinde bulunan 3300 mAh kapasiteli batarya adeta bir alev topuna dönüşmüş.

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Bu haberlerden sonra note 7'nin satisi buyuk ihtimal yerle bir olur.