Kai

olduser
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Avrupa Şampiyonası’nda oynadığı 3 maçı da kazanarak ikinci tura yükselen A Milli Takım’ın performansını değerlendirdi.

TBF Başkanı Turgay Demirel, Polonya maçı sonrasında NTV’ye konuk olurken, değerlendirmelerde bulundu.

A Milli Takım’ın ilk turda aldığı galibiyetlerin çok önemli olduğunu belirten Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel yaptığı açıklamada “Gerçekten bu gruptan 2 galibiyet ile ikinci tura gitmek ve 3 takımın eşit galibiyetle geldiği bir ortamda yarı finale gidecek kadar kapıyı açmak çok önemliydi. Oyuncularımız bunun bilincinde olarak ev sahibi Polonya’ya karşı, maçın her anında üstün gelerek çok iyi bir galibiyet elde ettiler. Tüm oyuncularımı kutluyorum. Bu teknik ve idari kadronun, kondisyonerlerin sporcularımızın büyük bir başarısı. Ama bununla yetinmememiz gerekiyor. İnşallah 2 gün sonra başlayacak maçlarda da aynı performansı göstererek bir üst tura gitmek istiyoruz. Çeyrek final aşamasına, minimum hasarla sakatlık- yorgunluk açısından ve rakibimizin muhtemelen öbür grubun üçüncüsü ve dördüncüsü olmasına çalışarak elde edeceğimiz avantaj ile gitmek istiyoruz. Ben başta Tanjevic olmak üzere herkesi kutluyorum. Tanjevic, hem bütün kadroyu iyi hazırladı ve takımı çok iyi yönetti. Bu bakımdan fevkalade mutluyum” dedi.

Turgay Demirel sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ülkemizde yaşanan bu acı günde böyle bir başarı ile halkımızı bir nebze sevindirmek bizi de oyuncularımızı da mutlu etti. Biz de burada Avrupa Şampiyonluğu için iddialı konumdayız. Biz de bu iddiamızı önümüzdeki günlerde sürdürmek istiyoruz. Polonya maçı sonrasında Litvanya basketbolunun efsanevi isimlerinden Kurtiniatis, bizi tebrik ettiğini söyledi. Bana ‘Sizin kazandığınız sadece bir zafer değil. Mükemmel bir basketbol oynuyorsunuz” dedi. Bu kadar büyük bir basketbol ülkesinin Türk Milli Takım ile ilgili olumlu bir yorum yapması hakikaten beni mutlu etti.”

Yukarı Alt