3 yıl üst üste aynı turnuvada Rafael Nadal'a elenen Roger Federer bu sefer Nadalı turnuvadan eleyen Robin Söderlingle karşılaştı.. 23. Sıradaki Soderling turnuvayı 3-0 kaybetsede klasmanda 12. sıraya kadar yükseldi.. Roger Federer bu başarıyla kazanamadığı tek Grand Slam turnuvasınıda kazanan 6. Erkek oyuncu oldu. Ayrıca Nadal'ın 4. turda elenmesiyle fark iyice kapandı.

Maç Sonrası Röportajları:

Andre Aggasi:
Roger bu turnuvayı kazanarak Dünya'nın gelmiş geçmiş en büyük tenisçisi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Robin Söderling:
Roger bence Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu. Bana bugün tenis nasıl oynanır öğretti. Koçumla maçtan önce beni daha önce 9 kez malup ettiği hakkında şakalaşıyorduk. Sonunda 10. kez yendi. Kendisini tebrik ediyorum. O gelmiş geçmiş en büyük oyuncu.

Roger Federer:
Robin bu turnuvanın en büyük sürprizlerini yaptı. Gerçekten mükemmel bi oyuncu. Umarım gelecektede aynen devam eder. Ayrıca Fransız seyircilere teşekkür ediyorum. 15 gün boyunca bana büyük destek gösterdiler.

Dipnot:Maçın ortasında İspanyol bir eylemci sahaya atlayarak Federer'e saldırdı :mrgreen: Daha sonra koşarken güvenlik görevlileri üstüne atlayarak etkisiz hale getirdiler ^^ Gerçekten görülmeye değerdi xP

Yukarı Alt