1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Şampiyon köşeyi dönecek!


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Araştırma sonucuna göre yapılan açıklamada, yarın İspanya ile Almanya arasında yapılacak 300 milyon avro değer biçilen final mücadelesinde, kaybeden ülkenin bile 59 milyon avro gelir sağlayacağı vurgulandı.

  Milli takımları final oynayacak iki ülkenin ödül parası, sponsorluk anlaşmaları, televizyon yayın hakları, bilet ve spor malzemesi satışları, turizm gelirleri gibi kısa ve uzun dönemli ekonomik kazançlar sağlayacağı, ayrıca kazanan ülkede tüketici güveninin belirgin şekilde artacağı belirtildi.

  Kupayı kazanan İspanya olursa, sadece ödül tutarının 23 milyon avro, Almanya olursa 22 milyon avro olacağı kaydedilen açıklamada, İspanya'nın yenilgi durumunda 20, Almanya'nın yenilgi durumunda 19 milyon avro elde edeceği kaydedildi.

  Euro 2008 finaline ev sahipliği yapan Viyana'nın da sadece final maçından 100 milyon avroya yakın bir kazanç elde edeceği belirtildi. Bu kazancın 65 milyon avrosunun kısa dönemli yiyecek-içecek, ticari mal satışları ve konaklama ücretlerinden elde edileceği, turizm gelirlerinden beklenen artışın da uzun dönemli faydalarla destekleneceği ifade edildi.

  Araştırmada, Euro 2008'e ev sahipliği yapmanın Avusturya ve İsviçre'ye katkısının toplamda 470 milyon avro olduğu belirtildi.